Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sub ή slave. Τι σας έχει οδηγήσει σ αυτές τις επιλογές. Είναι τελικά επιλογές?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος nana80, στις 13 Ιανουαρίου 2015.

  1. nana80

    nana80 New Member

    Μα αυτό είναι η απορία μου madeleine.
     
  2. Να καταλάβεις...μαλιστα...να καταλάβεις το μέσα σου να υποθέσω και την υποτακτικοτητα σου. Γιατί υπάρχει η από που γεννήθηκε...και πιστεύεις ότι εάν σου πούμε εμείς και εάν ακούσεις διάφορες γνώμες θα καταλάβεις καλύτερα... Εάν δεν σκύψεις το κεφάλι να κοιτάξεις μέσα σου ότι και να σου πούμε εμείς θα είναι γνώσεις που απλά θα βαραίνουν το κεφαλάκι σου. Και βέβαια στην πράξη οι ερωτήσεις σου θα απαντηθουν.
     
  3. nana80

    nana80 New Member

    μόνο όσοι έχουν υποτακτικότητα μέσα τους οφείλουν να καταλάβουν δηλαδή? Με συγχωρείτε, αλλά διαφωνώ. Για μένα προσωπικά, οτιδήποτε δεν μπορούμε να αντιληφθούμε πλήρως, οφείλουμε να το ψάξουμε για να το κατανοήσουμε. Επιπλέον, δεν στροβιλίζεται όλος ο κόσμος γύρω απο εμάς. Υπάρχουν, δόξα τον θεό, άπειρες διαφορετικότητες που μας περιμένουν να τις ανακαλυψουμε και να τις κατανοήσουμε. Λυπάμαι να νομίζετε οτι μόνο όσοι έχουν ασχοληθεί ή έχουν τέτοιες εμπειρίες μπορούν να κατανοήσουν.
     
  4. "Καλησπέρα σε όλους

    ο λόγος για τον οποίο αναζήτησα αυτό το φόρουμ όπως και παρεμφερή του στο νετ, είναι γιατί αδυνατώ να καταλάβω, χωρίς αυτό να σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι κρίνω, τον λόγο για τον οποίο ένας άνθρωπος επιλέγει (ή δεν επιλέγει απ οτι αντιλαμβάνομαι,περισσότερο είναι) να γίνει σκλάβος ή sub ενός άλλου ανθρώπου. Πώς λειτουργεί μια τέτοιου είδους σχέση και ποιες είναι οι συναισθηματικές απολαβές αυτής σε βάθος χρόνου?
    Πέρα απ τις τετριμμένες κουβέντες μέσα απο προσωπικό τσατ, θα ήθελα να διαβάσω κάτι πιο συγκεκριμένο πάνω στο γιατί και το πως."

    Αφού αδυνατείς να το καταλάβεις... τι σε κάνει να το δηλώνεις ως στατούς σου?
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art


    νομίζω ότι αυτό που κάνει τις απόψεις μας να διαφέρουν ίσως, αλλά να μπερδεύονται κυρίως είναι ότι εσύ μιλάς για το ''παιχνίδι'' όπως αναφέρεις, ας πούμε κάποιο σέσιον, ενώ οι δικές μου απαντήσεις αναφέρονται σε σχέσεις κυρίαρχου-υποτακτικού πέραν των συνεδριάσεων. Αναφέρομαι στην καθημερινότητα.
     
  6. nana80

    nana80 New Member

    υπάρχει στο στάτους μου σαν επιλογή προς εξερεύνηση. Όταν έκανα εγγραφή πριν κάτι μέρες, δεν το έψαξα ενδελεχώς για να είμαι ειλικρινής.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Mέσα στα πλαίσια Bdsm, επί του πρακτέου τα μα8αίνεις όλα Μiss @nana80  
     
  8. το είπες και μόνη σου...εξερεύνηση...θες εδώ να το εξερευνήσεις; Καλές εξερευνήσεις...
     
  9. Α γεια σου ωρε Mαγδαληνή
     
  10. nana80

    nana80 New Member

    δηλαδή μόνο μέσα απο μια τέτοια σχέση μπορείς να καταλάβεις και δεν υπάρχει τίποτα θεωρητικό. Μάλιστα.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Διάβασε γλυκιά μου, ανέτρεξε σε νήματα του παρελθόντος υπάρχει πολύ υλικό!...φιλικά πάντα <3

     
     
  12. nana80

    nana80 New Member

    Ναι βεβαίως, αυτό κάνω ούτως ή άλλως. Σε ευχαριστώ.