Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Νοεμβρίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ερωτήσεις ήταν @espimain όχι καταφάσεις. Πιθανότατα πως αντιλαμβάνομαι εγώ το D/s και πως το αντιλαμβάνεσαι εσύ, είναι στους αντίποδες.
    Τι είδος συντρόφου θ' άρεσε σε μένα και τι είδος σε σένα, παρομοίως. Τώρα αν πως το αντιλαμβάνομαι εγώ, δεν δύναται να ονομάζεται D/s, κανένα πρόβλημα.
    Δεν νομίζω ότι θα "αφαιρούσε" ούτε από σένα, ούτε από κανέναν άλλο/η κάτι. Εκτός κι αν ο όποιος τίτλος είναι τόσο σημαντικός που να ξεπερνάει την ουσία.
    Και ο κάθε συνδυασμός έχει τα δικά του κριτήρια αναφορικά με κείνη. Το έχω ξαναγράψει, δεν νομίζω ότι είμαστε υποχρεωμένοι/ες να βουδουσουμιάζουμε όλοι/ες μεταξύ μας.
    Ούτε νομίζω ότι μπορεί να μπει κάποιος/α στην ζωή του/της οποιουδήποτε/οποιασδήποτε άλλου/ης και να του/της πει, πως να την ζήσει.
    Ελάχιστα πράγματα είναι απόλυτα και ο καθένας είναι φορέας της δικής του αλήθειας.
    Με κάποιους/ες οι "αλήθειες" μας ταιριάζουν και γι' αυτό συμπορευόμαστε για περισσότερο ή λιγότερο χρόνο.
    Με κάποιους/ες άλλους/ες δεν ταιριάζουμε καθόλου, γι' αυτό και παίρνουμε χωριστούς δρόμους.
    Τώρα να πω, ότι έχουμε όλοι και όλες ίδια δικαιώματα στην όποια ύπαρξη μας?
    Όσο και αν κάποιοι/ες δεν την "αναγνωρίζουν"?
    Το λέω... 

    Υ.Γ. Και ποιος λέει ότι είμαστε μόνο εμείς "κρεατοφάγοι" ή ότι όλα τα "κρέατα" είναι ίδια αγαπητέ @espimain ?
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μια μικρη παρενθεση
    αυτολεξι μπορει να φαινται σωστο, η λεξη switch να μεταφραζεται "διακοπτης" αλλα δεν ειναι
    δε σας βγαζει ... νοημα

    switch δεν ειναι μονο o διακοπτης on-off

    αλλα κι ο διακοπτης εναλλαγης, που κανει εναλλαγη απο το ενα κυκλωμα, στο αλλο
    αρα εναλλακτης

    στα γαλλικα λεγεται αλέ-ρετούρ. Αυτο, σιγουρα το εχετε ξανα 'κουσει  
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σ' ευχαριστώ που το επισήμανες. Διόλου άκαιρη η παρέμβαση σου, τουναντίον θα έλεγα.  
     
  4. espimain

    espimain Contributor


    Δεν αναφέρθηκα σε κρεατοφάγους,
    ούτε σε κρέατα.
    Σε χορτοφάγους αναφέρθηκα.
     
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαχαχα, αλήθεια σου βγάζω το καπέλο, την "ομελέτα" την γυρίζεις με μαεστρία.   
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @spartacus κανένα πρόβλημα, ήσουν ξεκάθαρος.
    Εύχομαι μονάχα, να μην ήμουν δυσάρεστος με την προτροπή μου.
    Σε διαβεβαιώ, ότι δεν ήταν πρόθεση μου.  
     
  7. Maze_

    Maze_ Maze

    Εναλλαγή χμ...
    Μια πάνω μια κάτω μια προς και μια πίσω, όπως ακρίβως η ίδια η ζωή...
    Μια έχει τα πάνω της μια έχει τα κάτω της, μια σε πάει ένα βήμα προς μια ένα βήμα πίσω... και όταν τελειώνει μας βρίσκει στο κρεβάτι ξαπλωμένους, με ένα χαμόγελο ζωγραφισμένο στα προσωπά μας . Κοιτάμε απο το παράθυρο τους περαστικούς και λέμε ''Δε γαμίεται...ζήσαμε και σήμερα μωρο μου, άυριο μας περιμένει μια καινούργια μερα"
     
  8. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Είμαι παιδί γονιών, αλλά και γονιός παιδιών.
    Είμαι μαθητής σε δασκάλους, αλλά επίσης μπορώ και μ αρέσει να διδάσκω μαθητές.
    Μ αρέσει να με οδηγούν σε νέα μέρη, αλλά μπορώ και θέλω να οδηγώ άλλους εκεί που ήδη έχω πάει.
    Switching
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αυτό που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω (χωρίς να σημαίνει ότι είναι ανεξήγητο, απλά εμένα δεν μου έχει δοθεί επαρκής εξήγηση ακόμη) είναι πως αν η Κυριαρχία και η υποταγή είναι δυο "άκρα" του ίδιου άξονα (που ονομάζεται ερωτικός, ερωτισμός, Έρωτας, σεξουαλικότητα... όπως θέλει το λέει καθείς), τότε πώς μπορεί ένα άτομο να βρεθεί και στα δυο;;;  
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Πίστεψέ με @margarita_nikolayevna μπορεί και παρα-μπορεί.

    Για πλάκα λέμε.

    Δεν ξέρω πώς, αλλά μπορεί έτσι...τσουπ μαγικά και ξαφνικά.
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεκτό  
    Θα ήθελα να ξέρω και το πώς αλλά το δέχομαι και έτσι  
     
  12. Φίλτατε @Tenebra_Silente , νομίζω οτι ο μόνος λόγος που κάποιος θα θελήσει να μπει σε εναλλαγή ρόλων είναι η δοκιμή με σκοπό να έξερευνήσει τη σεξουαλικότητά του και να καταλήξει στο ρόλο που ανταποκρίνεται στις προτιμήσεις του. Μόλις τον βρει δε βλέπω το λόγο να αλλάξει. Βέβαια, αυτή είναι προσωπική αίσθηση. Ζούμε σε έναν κόσμο που όλα είναι στο τραπέζι (και στο κρεββάτι) ...