Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Νοεμβρίου 2015.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Δεν μιλησα για Sub, ούτε για τρυφερότητα,(πού το είδες; ) μίλησα για απουσία D/s και vanilla.
    Τιμώ την βανιλοκατάσταση αλλά δεν μπορώ να την ονομάσω D/s

    Στα δικά μου μάτια φαίνεται ειρωνική έως υβριστική η φράση: "είμαι switch γιατί δεν βρεθηκε ο μαστερ ο πολλα βαρυς που θα με στρωσει"

    Όσο για τις εκφράσεις τρυφερότητας είναι δικές μου εγώ τις εγραψα, δεν τις έγραψε η @daniela100 ώστε να θεωρείς ότι τις χλευάζω.
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2015
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ολά αυτά που έχω διαβάσει είναι θεωρίες. Τα πράγματα στη ζωή είναι πιο απλά. Είσαι σε ένα τραπέζι και γνωρίζεις κάποια δεν έχει σημασία τι είσαι ή τι νιώθεις ποιος είσαι, σημασία έχει πως νιώθεις πολύ καλά με αυτό το άτομο και θέλεις να το γνωρίσεις. Τι γίνεται; Προτάσσεις στον εαυτό σου τον ίδιο ότι έχεις εναλλακτική ερωτική ζωή ή λες τη γουστάρω και θέλω να τη γνωρίσω, αφού αυτό συμβαίνει σε αυτή τη τυχαία συνάντηση. Αν τη γνωρίσεις και δεις τόσο εσύ αλλά και εκείνη πως ταιριάζετε πολύ πως προχωράει η κατάσταση; Τι κάνεις; Και δεν μπορώ να ακούσω τα κλασσικά του στυλ είμαι Μάστερ ή είμαι υ ή είμαι switch κτλ, οι αισθήσεις μας δεν καταλαβαίνουν από αυτά, η μυρωδιά για παράδειγμα που αναδύεται από το δέρμα της είναι ικανή να διεγείρει το νευρικό μας σύστημα και οι ορμόνες μας στη συνέχεια να κάνουν πάρτι, οπότε δεν υπάρχει εγκέφαλος και λογική, υπάρχει απόλυτος έλεγχος των αισθήσεων μας και ρώτω λοιπόν σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται;

    Επειδή πιστεύω περισσότερο στην αταξία παρά στη τάξη (άλλωστε και η φυσική τη γουστάρει βλ. εντροπία), καλοί οι κανόνες στη ζωή, αλλά η ζωή τελικώς μάλλον δεν έχει κανόνες και δη η ερωτική ζωή....
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οι απορίες της ημέρας :

    Ποιος κάνει κουμάντο σε μία τέτοια σχέση; D/s πως είναι δυνατόν να υπάρχει όταν δεν υφίσταται ασυμμετρία στη σχέση, αλλά απόλυτη ισότητα μεταξύ των μελών μέσα από την εναλλαγή των ρόλων;

    Ο switch όταν το κάνει μονοπλευρα, δηλαδή σε μια σχέση είναι Κ και στην άλλη υ, όντως δημιουργεί σχέση Κ/υ, κατά τα άλλα δεν μπορώ να αντιληφθω πως στην ίδια σχέση θα παραδώσω τον έλεγχο σε κάποιον τον οποίο θέλω να κυριαρχισω... Μπερδεμένος ο ρόλος μου από τη στιγμή που θα ξυπνήσω το πρωί και δεν θα έχω σαφείς οδηγίες για το τι πρέπει να κάνω μέχρι να κλείσω τα ματάκια μου το βράδυ.

    @Tenebra_Silente έχεις ανοίξει παρόμοιο νήμα την ημέρα του εορτασμού της επανάστασης του 1821.

    https://www.greekbdsmcommunity.com/...υση-μεταβατικό-στάδιο-η-απλά-ισορροπία.46664/
     
  4. Αν υπήρχε επιλογή "καραlike" θα την κάρφωνα.
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Εγώ θα έλεγα στο στάτους να θεσπιστεί και ένα νέο στάτους.... Το ό,τι να 'ναι
     
  6. Όπως μου είπε από το τηλέφωνο μιά φίλη με την οποία πολύ γουστάρουμε να βγάλουμε τα μάτια μας αλλά μας χωρίζει η απόσταση, μπορεί η ίδια να είναι sub, αλλά αν έπεφτε στα χέρια της ένα καυλοθήλυκο σαν του λόγου της, θα της έσκιζε τα κωλοφάρδουλα. Ιδού η απάντηση  
     
  7. Και στην αναζήτηση να προστεθεί: Ότι κάτσει
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Δεν είναι ο άλλος άνθρωπος που θα κάνει το ταίρι του υποτακτικό ή Κυρίαρχο ο καθένας επιλέγει να είναι ή να μην είναι ή ίσως να είναι κατά περίπτωση αν έτσι του ταιριάζει.

    Είναι τόσο κακό να προκύπτει κάποιος βανίλλα; Δεν πρέπει να του το πούμε; Είναι βρισιά μήπως να πούμε κάποιον βανίλλα; Αφού αυτά που περιγράφει βανίλλα ερωτικά πάθη μοιάζουν να είναι;
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κοίτα, μπορεί να "ζεστάθηκα", αλλά σε καμία περίπτωση δεν σκόπευα, ούτε σκοπεύω να σε "καπελώσω"...
    Γιατί ειλικρινά σε σέβομαι...
    Μόνο για να κάνω τον χασοδίκη του διαβόλου...
    Κι επειδή το περίμενα, ότι θα πήγαινε εκεί η κουβέντα...
    Την "πέτρα" του ότι οι switch δεν βιώνουν το D/s και δεν μπορούν να το κατάλαβουν...
    Εσύ την έριξες. Άρα η αντίδραση ήταν κάπου αναμενόμενη....
    Τεσπα, δεν είμαι κανείς για να κάνω μαθήματα σε κανέναν...
    Αν κάπου διαφώνησα, ξεπερνώντας τα όρια...
    Σου ζητώ συγνώμη και σε κάθε περίπτωση, peace...
    Δεν νομίζω ότι κανείς μας θεωρεί δυνατό, πόσο μάλλον ουσιαστικό..
    Να προσπαθήσει καν να επιβάλλει την άποψη του σε κανέναν άλλο... 
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2015
  10. Το τί βιώνεις το ξέρεις ο ίδιος καλύτερα από τον καθένα.
    Μπορεί να του βάλεις ότι ταμπέλα θέλεις. Ακόμα και αν όλοι αμφισβητήσουν την ταμπέλα, κανείς δε μπορεί να αμφισβητήσει το βίωμα.
    (Προσπαθώ να σε κουρδίσω γιατί σε βρίσκω πολύ βουτυράτο τελευταία   )
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @gaby εννοείται ότι δεν είναι κακό να είναι κάποιος vanilla ή οτιδήποτε θα ήθελε να είναι.
    Αλλά είναι λίγο παράλογο, να θεωρούμε ότι κάτι επειδή ισχύει για εμάς.
    Πρέπει σώνει και καλά να ισχύει με τον ακριβώς ίδιο τρόπο και για όλους τους άλλους στην παραμικρή του λεπτομέρεια.

    Εντάξει, δηλώνω ένοχος που την όποια υπό μου δεν την "μπινελίκωνα" μόνο.
    Αλλά υπήρχαν και στιγμές που και γλυκόλογα της έλεγα.
    Και την χάϊδευα.
    Ας μην είναι "bdsmικό" βρε παιδιά.
    Ειλικρινά αν ενοχλεί τόσο πολύ, να μην υπάρχει "βίβλος".
    Εγώ τουλάχιστον εδώ μέσα αλλάζω το status μου σε vanilla.
    Απ' το να συνεχίσω να "τσακώνομαι" για πράγματα κατ' εμέ ανούσια.
    Το κάνω ευχαρίστως.
    Μπορώ να ζήσω και δίχως τον ευγενή τίτλο του bdsmer.

    Υ.Γ. Γι' αποφυγή παρεξηγήσεων, αλήθεια δεν ειρωνεύομαι.
    Απλά εκφράζω την διαφωνία μου.
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Εξαρταται απο την πυκνοτητα κυριαρχιας της Γυναικας.