Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tί σε στεναχώρησε σήμερα;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lasia, στις 25 Ιανουαρίου 2007.

  1. Maley

    Maley Contributor

    ...ποτε μου δεν στεναχωριεμαι για οτι λενε οι άλλοι..μονο στεναχωριεμαι οταν παρεξηγουν τις πραξεις και τις προθεσεις μου..υπο αυτη την εννοια δεν ανακατευομαι στις αντιπαραθεσεις των άλλων..δεν εχει νοημα..
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Maley και πολύ σωστά κάνεις.
    Γράφεις;; Γίνεσαι βορρά και πέφτουν πάνω σου να σε κατασπαράξουν.
    Δεν γράφεις;; Σε λένε ανώμαλο και ότι μπαίνεις εδώ για να καυλώσεις με τα γραφόμενα των άλλων.
    Τελικά τι πρέπει να κάνουμε;; 
     
  3. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Tί σε στεναχώρησε σήμερα;;;

    Συμφωνω απολυτα σε οσα λες Rrincess.
    Ισος επιδη η επικοινωνια , ειναι με γραπτο λογο, ευκολα μπορει να παρερμηνευτει η να παρεξηγηθει, γιατι δεν μπορεις να δεις τον συνομιλητη σου, τις εκφρασεις του, τον τονο της φωνης του, οταν θα ελεγε ολα οσα γραφει εδω.
    Αυτο αν το λαβουμε υποψη , ισος βοηθησει την κατανοηση ολων μας, προς αποφυγη παρεξηγησεων μεταξυ μας.
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    ......η κίνηση στην Κιφησίας... 
    ουφ ..άσχετο 
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ηλία επειδή εσύ δεν είσαι καθόλου ρατσιστής θα σε παραπεμψω να δεις αυτό που εσύ έχεις γράψει https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=7614 νούμερο 8.
    Τα ξαναλέμε  
     
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Είναι υπέροχο το πως μπορεί να παρερμηνεύει κάποιος μια φράση όταν εστιάζει σε ένα απόσπασμα, χωρίς να έχει διαβάσει το σύνολο... αυτό και αν είναι χάος και αναρχία! 
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    όταν κάποιος θέλει να πει κάτι ,και τίποτα να μη πεις κάτι θα βρει για να το πει ... μερικά πράγματα στη ζωή είναι αναπόφευκτα ,το θέμα είναι πως αντιδράς  
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Φίονα μου πρέπει να προσπαθήσεις λίγο περισσότερο . Αυτό που εννοούσα ήταν ότι είμαι αντίθετος σε αυτές τις απόψεις :

    Οποιοσδήποτε δεν χειρίζεται την Ελληνική δεν δικαιούται να μιλάει .
    Όποιος δεν έχει πάει σχολείο , δεν χρήζει δικαιώματος γραφής και τέλος οι Αλβανοί δεν πρέπει να συμμετέχουν σε αυτό το forum .


    Αλλά επειδή όμως θεωρώ ότι έχεις ένα βαθύτερο κριτικό επίπεδο , μάλλον κάτι άλλο θα θέλεις να πεις . Δεν είναι δυνατό να μην το αντιλήφθηκες . Κάνω λάθος ;
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Σήμερα δεν με στενοχώρεσε απολύτως τίποτα και είμαι χαρούμενη γι αυτό  

    Αλλά η Lasia έχει απόλυτο δίκηο. Ελαφρυντικό όλων μας ότι περνάει πολύς καιρός, πολλά ποστ και πολλές φλόγες μέχρι να νιώσουμε τη δύναμη της ηλεκτρονικής επικοινωνίας. Το πόσο τα καλώδια μεταφέρουν διαθέσεις, συναισθήματα και υπόγεια ρεύματα. Εμένα μου κόστισε μέχρι να το νιώσω.

    Ας προσπαθήσουμε να προσέχουμε όσο γίνεται γιατί ένας δήθεν χαριτωμένος υπαινιγμός που "μας αδειάζει" για τα σεξουαλικά μας ουσιαστικά, δεν ξεχνιέται και δεν καταπίνεται  
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ηλία και εγώ τι πρέπει να κάνω τώρα;;
    Κάθε φορά που γράφεις να προσπαθώ να καταλάβω εάν τι και πως το εννοείς;;
    Δεν θα μπω σε αυτήν την διαδικασία, να είσαι σίγουρος.
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Τέλος πάντων επειδή χρησιμοποιείς πολύ αλληγορικό λόγο, εάν και εφόσον αυτό εννοούσες, να γίνεσαι πιο σαφής.
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    L_Strike είμαι μία ακροδεξιά αναρχική.
    Να αυτοκτονήσω τώρα;;
    L_Strike κρίνε πρώτα τον εαυτό σου και εάν νομίζεις μετά ότι μπορείς να με κριτικάρεις, κάντο.
    Έχεις πολλά ψωμάκια ακόμα να φας να με φτάσεις.