Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Τhe Enchanter, στις 13 Νοεμβρίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Ναι η εποχή μας έχει πολλά στοιχεία ισωπέδωσης. Εχει γίνει μόδα το τίποτα, έχει γίνει must η απραξία , έχει γίνει γραφικό το όραμα και οι στόχοι. Ομως παντα θα υπάρχουν ματια λαμπερά και σπινθιροβόλα. Πάντα θα γεννιόνται ανήσυχα πνευματα και δημιουργικά μυαλά και ακόμα και αν οι δερμάτινοι καναπέδες και τα μεταξωτά εσώρουχα είναι το μοναδικό όνειρο των πολλών πάντα θα υπάρχουν οι "γραφικοί" , οι οραματιστές, αυτοι που θα δίνουν το βήμα για την εξέλιξη και την πρόοδο..Φεύ!!


      
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    μπορει οι ανθρωποι να κουραστηκαν να μεγαλωσαν καποιοι να κονομησαν καποιοι να παρεμειναν αμετανοητοι αριστεροι καποιοι να καπηλευσαν τις ιδεες στο ονομα ενος κομμουνισμου αλλα το τριημερο της εξεγερσης του 73 εριξε την χουντα του παπαδοπουλου και δρομολογησε εξελιξεις...και αυτο και μονο αυτο εξακολουθει να ειναι κορυφαιο γεγονος στην ιστορια της δημοκρατιας σ αυτο τον τοπο αναμφισβητητα.

    χαθηκαν οι ποιητες μεσα στα ονειρα τους και οι τσαρλατανοι χαιρονται που ηρθε η σειρα τους......
    Και μην ξεχναμε πως μια καινουρια ανησυχη γενια εριξε την Γιαννακου...
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2007
  3. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!



    .... και εκανε Θεο της τον φραπε!
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε.......Σαιξπηρ
     
  5. llazouli

    llazouli Contributor

    Η απόγνωση στις φωνές των παιδιών που εξέπεμπαν από το σταθμό, έχει χαραχτεί στη μνήμη μου πολύ έντονα. Με είχε μαγέψει. Στο σχολείο εκείνες τις μέρες επικρατούσε αναταραχή, σαν να μύριζε μπαρούτι...ψυχανεμιζόμασταν την κατάσταση, χωρίς να μπορούμε να προσδιορίσουμε τι συμβαίνει. Τα παιδιά ρωτούσαν το ένα το άλλο,...εσύ, με ποιους είσαι;...με τους φοιτητές...
    Η αδερφή μου, μεγαλύτερη πήγαινε στο γυμνάσιο, με δυό φίλες της χωρίς να το πολυσκεφτούν κατέβηκαν για να μπουν στο πολυτεχνείο. Συγκίνηση, ενθουσιασμός, φόβος...ανάμεικτα συναισθήματα...χωρίς δεύτερη σκέψη έκλεισα την πόρτα πίσω μου με τη μαγική βεβαιότητα ότι θα βρεθώ στο πολυτεχνείο...ατυχώς, στο επόμενο στενό με συνέλαβε η μαμά μου, καταπνίγοντας βίαια κάθε επαναστατική μου φιλοδοξία 

    Δεν το κρύβω, με συγκινεί πολύ και ζηλεύω τη συσπείρωση εκείνης της εποχής, πόσο ξεκάθαρα ήταν τότε...εμείς εναντίον αυτών, ο κοινός στόχος που μας ένωνε...όλοι σαν μια γροθιά.
    Κρίμα που οι επόμενες γενιές έχασαν την έμπνευση, το όραμα...

    ''κι αν τίποτα δεν έδωσε σε μας η ιστορία, αυτό το τίποτα να εκφράσεις και να εκφραστείς είναι η μόνη ευκαιρία που 'χω εγώ κι εσύ...''
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σα

    Λυπαμαι αλλα ειμαι και εγω στην νεα γενια που εκανε αυτον τον αθλο σημερα.. δλδ να ριξει την Γιαννακου. Αν ειναι δυνατον να το θεωρουμε κατόρθωμα αυτο!!

    Η Γιαννακου δεν επεσε ουτε απο αγωνες της φραπονεολαιας ουτε απο πιεσεις των ''ανω''..

    Η Γιαννακου απλα δεν υπαρχει σημερα γιατι καποιο μαμοθρευτο επεισε τον πλουσιο μπαμπακα του να δωσει περισσοτερα χρηματα στις εκλογες ...


    Αυτο οντως ειναι ''αγωνας'' της σημερινης νεολαιας!!! Ξερεις τι δυσκολο ειναι να παρατησεις το playstasion για να πεισεις τον μπαμπακα σου να το κανει???





    Υ.Γ. Μην συγκρινουμε την πτωση της χουντας με την πτωση της Γιαννακου... και η Πετραλια επεσε αλλα εκεινη σκονταψε:lol:
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    δεν συγκρινουμε απλα δεν ειναι ολη η νεα γενια ετσι οπως παρουσιαζεται
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    αν και μεγαλυτερος μου κατα 11 χρονια εισαι πιο αισιοδοξος...
    Ισως αυτη η αισιοδοξια της γενια σου να ηταν η σπιθα τοτε.


    Σημερα ακομα και τα ονειρα κατακρινονται... στην καλύτερη τα μεταφραζουν σε χρημα!
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    δεν ανηκω στην γενια του πολυτεχνειου αλλα εν παση περιπτωση η σημερινη γενια οχι στο συνολο της ουτε και κατ αναγκη στην πλειοψηφια της ειναι μια γενεια που σκεφτεται δημιουργει ανησυχει και ''επαναστατει'' αν θες....υπαρχουν πολλα τετοια παιδια.τουλαχιστον εγω τα συναντω σε χωρους που κινουνται πανεπιστημιακους χωρους και στον χωρο της τεχνης
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    να το επαναλαβω;(σωστα αυτη τη φορα)

    σ'αυτη την ηλικια,
    η μιλας της καθε μιας γενιας,
    η κλεινεις και σιωπας


    υ.γ την γιαννακου δεν την εφαγαν τα παιδια...
    την εφαγε η βαθια δεξια,
    του...συνωστισμου η ρετσινια !
     
  12. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: Tο μήνυμα του Πολυτεχνείου σήμερα...φοράει πυζάμες και σατέν!

    female part
    κι εγω κιτς γενικα ειμαι ενα απαισιοδοξο ατομο και παλατζαρω συχνα αναμεσα στην απογοητευση και την ελπιδα
    συμφωνω οτι η πλειοψηφια της γενιας μας ειναι αδιαφοροι και βολεμενα κακομαθημενα χωρις κριση και σκεψη.ειναι αδικο ομως για καποια παιδια να το ισοπεδωνουμε,τα οποια τρωνε ξυλο και διωκονται και τρομοκρατουνται ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για τα πιστευω τους και την προσπαθεια τους (εστω και ανωφελη) για ενα καλυτερο κοσμο.καθημερινα εννοω οχι στα φοιτιτικα.βεβαια οι περισσοτεροι δεν το ξερετε ειτε γιατι φροντιζουν γιαυτο ,να γινετε στα μουλωχτα, ειτε γιατι απλα αδιαφορειτε.
     
Thread Status:
Not open for further replies.