Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

The Obedience: H πρώτη Ελληνική ομάδα S/M performance

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος Photographer, στις 13 Απριλίου 2007.

Tags:
  1. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Νομίζω πως θα υπάρχει λήψη σε βίντεο, από το ίδιο το Underworld (όπως έκαναν και στο παρελθόν με την Lucifire). Το θέμα είναι αν μας το δώσουν μετά...

    Χλωμό όμως το βλέπω, οι διοργανωτές αρχίζουν και ζητούν δικαιώματα από τέτοιες παραστάσεις...
     
  2. physio

    physio Regular Member

    Απάντηση: The Obedience: H πρώτη Ελληνική ομάδα S/M performance

    Παιδιά θα βρω κανεναν εκει σημερα
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    well everyone had his camera ...

    very thankfull i meeted you once again i hope i had and chance to talk to you  

    you left early you missed excelent power noise night after  

    p.s. oh well now i am back from the last nights hang over   and this damn pc dowsnt have greek lettes lol
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Ναί, μου έκανε κι εμένα εντύπωση blindfold. Όντως ήταν όλοι με μια φωτογραφική, αλλά δεν νομίζω πως τράβηξε κανείς την παράσταση. Το σκηνικό τραβάγαν από όσο είδα. Δεν ξέρω αν είδες κατι άλλο...

    Το κακό τελικά με την Ελλάδα και τα BDSM σόου που γίνονται από την ομάδα του Underworld είναι πως χρησιμοποιούν κατά κόρον το αίμα και το "αίμα" για εφε. Ακραία, φακίρικα σόου. Όχι ότι δεν είναι ωραία μερικές φορές, αλλά τείνουν να επαναλαμβάνονται και να γίνουν κλισέ...!

    Έχουν ξεχάσει όμως πως υπάρχουν και πολλό άλλοι τρόποι, απείρως πιο ερωτικοί για να κάνεις ένα σοου BDSM, αναίμακτα και "αναίμακτα": Μερικά μόνο παραδείγματα, η χρήση violet wands, η χρήση δεσμών (βλέπε Kumi), κεριών, η χρήση στοιχείων υποταγής και λατρείας και εκατοντάδες άλλοι τρόποι...

    Έπρεπε να γκρινάξω και λίγο...

    Όσο για την παράσταση τώρα: Τα παιδιά της ομάδας Obedience, προσέφεραν ένα πολύ ωραίο σόου, έντονα θεατρικό και ενοχλητικό. Σαν μια καλή ασπρομαυρη ιαπωνική ταινία τρόμου, αλλά live. Είχαν ωραία σκηνικά, κοστούμια και παλμό. Αλλά πολύ αίμα ρε παιδιά! Αίμα, που δεν το θεωρώ πάντα απαραίτητο για να εντυπωσιάσεις... Μπορείς να το κάνεις με πιο υποχθόνιους τρόπους.

    Αθάνατη στιγμή, η "επίθεση" του " δαίμονα" πλέον Oda Nobunaga, μουγκρίζοντας, σε μέλος του κοινού και καλή φίλη!!!!   LOL
     
  5. Gwen

    Gwen Regular Member

    Επειδή δεν ήξερα αν υπάρχει thread για τους Obedience έκανα την ερώτηση μου σε αλλο thread αλλά μιας και υπάρχει ξεχωριστό είπα να αναφέρω,για όσους ενδιαφέρονται,ότι το επόμενο performance τους θα είναι στην Ασπροβάλτα στα πλαίσια ενός metal festival όπου θα εμφανιστούν και oι Septic Flesh,στις 21 Ιουλίου.