Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To τέλος του BDSM στην Ελλάδα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 15 Ιουλίου 2016.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    BDSM WARS

    Episode IV

    A new hope

    It is a period of civil war.
    Rebel posts, striking
    from a not so hidden forum
    have won their first victory
    against the evil fetish
    postmodernists.


    During the battle, Rebel
    spies managed to steal
    secret plans to the Empire’s
    ultimate weapon, the
    NoLife, a Facebook like
    social media with enough power
    to destroy an entire
    lifestyle.


    Pursued by the postmodernists'
    sinister agents, Princess
    Thrialeia races home aboard her
    tablet, custodian of the
    stolen plans that can save
    her people and restore
    BDSM lifestyle to the galaxy….
     
    Last edited: 28 Αυγούστου 2020
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Oh, when the saints evil fetish postmodernists go marching in:
     
  3. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Δεν μπορώ να διαβάσω όλα τα σχόλια γιατί αυτές τις μέρες προσπαθώ να τακτοππιηθω σε μια νέα χώρα αλλά θα πω πολύ απλά ότι το BDSM δεν είναι το ΠΑΣΟΚ το Ορθόδοξο Βλέπω από πού έρχεται η άποψη της Ντόρας αλλά διαφωνώ σε αρκετά. Σίγουρα από γνώσεις τα πάμε τρομερά καλύτερα ( άλλωστε κ εγώ έχω πληρώσει για εργαστήρια και έχω υπάρξει το μοντέλο παρουσιαστών) . Σε επίπεδο σχέσεων, ειδικά η δική μου γενιά θεωρώ πως δυσκολα μπαίνει σε M/s σχεση όπως ορίζεται από πολλούς εδώ μέσα γιατί πολύ απλά, έχουμε αλλά κοινωνικοπολιτικά ερεθίσματα. Δεν σημαίνει όμως ότι ο,τι κάνουμε είναι λιγότερο αυθεντικό και σημαντικό για μας. Just my two cents...
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως;
     
  5. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Τώρα θες να σου εξηγήσω την σχέση μου ας πούμε; Σε ποιο ουράνιο κ τόξο; Δεν είμαι εδώ για να εξηγώ, σχολίασα ότι κ άλλες bdsm σχέσεις είναι valid εκτός από το M/s του greekbdsmcommunity   κ οτι δεν είναι το τέλος του bdsm, ούτε το τέλος των M/s σχέσεων ( για όνομα δηλαδη!)
     
  6. katerina

    katerina Regular Member

    Ποιες θεωρείς είναι οι διακριτές γραμμές/διαφορές στις Μ/s σχέσεις που διαπιστώνεις "εδώ μέσα" με " εκεί έξω" ?

    υ.γ Εύχομαι να τακτοποιηθείς εύκολα και γρήγορα στη νέα χωρά που βρίσκεσαι.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, αυτό δε με ενδιαφέρει. Η ερώτηση μου αφορούσε το παρακάτω:
    Όπως;
    Αναφέρεσαι σε δεσίματα μόνο ή και σε άλλες τεχνικές;
     
  8. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Το τέλος του bdsm επέρχεται όταν κάποιος νομίζει ότι αγοράζοντας 2-3 τσουπλέκια, αλοιφές και βλέποντας τσόντες, έκανε την αρχή μιας νέας ανακάλυψης για εκείνον.
     
  9. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    @Arioch έχουν γίνει και για fear play και για impact ( αυτα μου ήρθαν πρώτα). Κατά την διάρκεια της καραντίνας αλλά και τώρα επίσης υπάρχουν online εργαστήρια από διάφορους παρουσιαστές από τον κόσμο που διοργανώνονται και σε πιο προσβάσιμες τιμές διδακτρων.( Ακόμη και από το Kink.com). Γενικά άμα ψάξεις βρίσκεις για τα πάντα.Τωρα για τα υπόλοιπα αλήθεια βαριέμαι να τα εξηγήσω σε φόρουμ

    @katerina τοTPE από ο,τι έχω διαβάσει σε κείμενα για πολλούς έχει μια πολύ συγκεκριμένη φόρμουλα. Δεν ξέρω τι κάνει ο καθένας βέβαια στην κανονική του ζωή Ευχαριστω πάντως  
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δεδομένου πάντως ότι το ποσοστό των bi και πολύ περισσότερο των queer στις μικρότερες ηλικίες είναι κατά πολύ μεγαλύτερο σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές, πιστεύω πως οι αλλαγές που θα υπάρξουν στις σχέσεις εντός του BDSM πλαισίου τα επόμενα χρόνια θα πηγάζουν από αυτά.

    Πιστεύω επίση πως θα υπάρξουν πολύ περισσότερα σε ποσοστό poly-σχήματα σε σχέση με το παρελθόν.
     
  11. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    @MindFeeder να συμπληρώσω ότι αυτό συμβαίνει επειδή η κοινότητα έγινε πιο φιλική στα LGBT άτομα  
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Οπωσδήποτε κανείς δε μπορεί να σε υποχρεώσει να γράψεις άμα δεν έχεις διάθεση but you do realize ότι η πρωταρχική λειτουργία ενός forum είναι η δημόσια συζήτηση, έτσι;

    Μάλιστα.