Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To τέλος του BDSM στην Ελλάδα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 15 Ιουλίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είπα κάποτε στο γαβ (σκύλο) ενός φίλου να κατέβει από τον καναπέ...
    Έστριψε το κεφάλι του να με δει, μάλλον με απορία, και κούνησε ράθυμα την ουρά του...
    Προφανώς δεν κατάλαβε μία. Δεν κατέβηκε...
    Έτσι είν' αυτά τα πράματα...
     
  2. espimain

    espimain Contributor


    Προσωπικά δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που αναφέρετε.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @thanasis

    Στο σκεπτικό του "ο τύπος διαφυλάασει την ουσία" (και τούμπαλιν) το "in Rome act like Romans" δεν στερείται ποιας τινος χρησιμότητας.
     
  4. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Εξαιρετική...      (ένα like μου φαινόταν λίγο..)
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το "ξενοδοχείο" είναι φιλόξενο και ανοιχτό σε όλους. Ποιο "έξυπνο μαγαζί" θα κρατούσε κλειστές τις πόρτες του?
    Μπείτε/παραμείνετε, διαβάστε/γράψτε/καυλαντίστε, όποιος δεν σας κάνει, αποφύγετε τον, τρόποι υπάρχουν.
    Κανείς δεν σας απαγορεύει τίποτε.
    Δεν σας φτάνει έν' άτομο που να βλέπει κάποια πράγματα σαν κι εσάς?
    Συνεχίστε να ψάχνετε, μέχρι να πιάσετε το νούμερο που θα επιθυμούσατε.
    Το πιάσατε και το "εδώ" σας χαλάει? Μαζώξτε το παρεάκι σας και κάντε τα όποια γούστα σας, όπως και όπου θα σας άρεσε περισσότερο.
    Πείτε τα bdsm, πείτε τα ψάρεμα, πείτε τα πλέξιμο αρνίσιων εντέρων, γούστο και καπέλο σας.
    Μην απαιτείτε όμως όλοι/ες, να έχουν τα δικά σας θέλω, το δικό σας μυαλό, την δική σας κοσμοθεωρία.
    Ούτε να ονοματίζουν πράγματα και καταστάσεις με τον ίδιο τρόπο.
    Στο κάτω κάτω της γραφής και να θέλαμε όλοι να βουδουσουμιάσουμε/ πλέξουμε έντερα μ' όλους ( που δεν το νομίζω ).
    Μάλλον θα ήταν ανθρωπίνως αδύνατο.
    Εκτός κι αν κάποιοι/ες θα είχαν κάποιο οικονομικό όφελος για τα likes που παίρνουν ή για όσους/ες θα "κρεβάτωναν"... Που δεν νομίζω ούτ' αυτό...

    * Βρε λες? Καλά, μόνο στην ιδέα νιώθω και πολύ μαλθάκας ( ακόμη περισσότερο από κείνο που σίγουρα είμαι ).

    Anyway, κουβέντα να γίνεται, ξανά. Και σαν ψοφήσει στο Ελλάντα το βουδουσουμού, τουλάχιστον κρατήστε μου καμιά σοκολατένια ελίτσα κι ένα καφέ της παρηγοριάς.
    Θα σας παρακαλούσα επίσης - αν δεν ζητάω πολλά -, να μου υποδείξτε τους οικείους του.
    Για να ξέρω σε ποιούς να σφίξω το χέρι και να τους δώσω τα συλληπητήρια...   
     
    Last edited: 15 Ιουλίου 2016
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Hallo!

    Πίνω καφέ ελληνικό και τρώω παξιμαδάκια, "πέθανε κανείς" ή ακόμα;! Μόνο κλάμα.

       
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

     
  8. gaby

    gaby Guest

    Η D. είναι από τους ανθρώπους που αγάπησα στο χώρο. Αλλά με το BDSM δεν το είχε, γνώμη μου πάντα. Είχε έναν τρομερά χαριτωμένο τρόπο να ασχολείται με αυτό, ασχολήθηκε με μεγάλη έμφαση, ποτέ δεν έκανε πίσω σε αυτό που η ίδια εκλάμβανε ως BDSM και αυτό κάποτε κάποτε το έκανε όμορφα, αλλά δεν το είχε και παρά τις φιλοσοφικές ρίζες - προεκτάσεις που αναζητούσε το έβλεπε πάντα επιφανειακά. Αλλά ήταν τόσο απολαυστικά, απενοχοποιητικά, μοναδικά παιχνιδιάρα και τόσο παθιασμένη σε ό,τι έκανε. @espimain σας παρακαλώ αν έχετε την καλωσύνη να της μεταφέρετε τις καλύτερες ευχές μου και τα σέβη μου για τη μαγκιά της να ξεκινάει νέο κύκλο ζωής τώρα. Γιατί μαγκιά πάντα είχε η D.

    Κατά τα λοιπά το BDSM στην Ελλάδα θα πάει όπως είναι να πάει και χωρίς D. Απολογούμαι που πιστεύω ότι θα είναι ελάχιστα καλύτερα. Απολογούμαι για τη μη διπλωματία μου επίσης  
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και λάικ σούδωκα και απ' όλα, μα αν πάρεις την σοκολατένια ελίτσα, θα σκοτωθούμε...
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Πολύ ευχαρίστως  
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    .Ώρες ώρες νομίζω ότι είμαι μαϊμού, αφού με πιάνω να γράφω ( μπορεί και να σκέφτομαι ), σαν απομίμηση ( δηλαδή κακέκτυπο ) σου, τουλάχιστον εν μέρει.
    Η ελίτσα δικιά σου βρε παλιάρθρωπα ( όπως λες κι εσύ ), θα το ρίξω στα καφέδια εγώ, που είμαι παλιάνθρωπας ( προτιμώ το "ν" sorry ).

    Υ.Γ.

    In Rome act like a Καλύμνιος, είναι καλύτερο.
    Έτσι κι αλλιώς, όσα κέρματα και να πετάξεις στην Fontana di Trevi, κανένα δεν μένει.
    Αφού περνάει το μηχάνημα του δήμου και τα μαζεύει... 
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2016
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό λέω κι εγώ..!