Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To φλερτ στον χώρο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 15 Μαρτίου 2011.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM



    Πολλά λόγια και πάλι, Seduction -ως ήταν αναμενόμενο και προδιαγεγραμμένο βέβαια-, μπας και θολώσουν τα ρημάδια τα νερά και κρύψουν την ουσία (ή την ανυπαρξία της)... Καλά, ΟΚ, ο καθένας με τα κόλπα του...

    Και quotes που δεν είναι σωστά quotes και πάλι, κατά την άλλη προσφιλή σου τακτική. Θα επανέλθω όμως, επ' αυτού...

    Το χειρότερο είναι πως συμπαρασύρεις κι εμένα σε πολλά λόγια, και δεν θα τό 'θελα... Αυτά που θα γράψω θα τα γράψω σε points κι όσο μπορώ πιό επιγραμματικά λοιπόν, γιατί έχω πολλά στο κεφάλι μου αυτό τον καιρό, και πολύ λίγο χρόνο γιά να τον ξοδεύω αδίκως των αδίκων:

    Πρώτον,
    Ναι, έχουμε. Έχουμε και τέτοιους "μουλωχτούς" όπως αυτοί που περιγράφεις. Κι έτσι όπως τους περιγράφεις είναι, θα συμφωνήσω, αναξιοπρεπείς... Από πού κι ως πού όμως το ότι υπάρχουν μουλωχτές αναξιοπρέπειες, απενοχοποιεί τις φανερές; Τί λέμε, δηλαδή; Ότι αυτός που θα σου χώσει το πιστόλι στη μούρη και θα σου ζητήσει το πορτοφόλι είναι αθώος, ή τέλος πάντων προτιμότερος, από εκείνον που θα στο σουφρώσει από την τσέπη μέσα στο λεωφορείο;

    Δεύτερον,
    Ποιός είπε και πού, ότι τα εισαγωγικά ή μη στο "δεσμευμένη", δεν παίζουν ρόλο; Αυτά είναι που λέω, ότι γράφεις πολλά και τα γράφεις όπως θες, γιά να μπερδεύεις τα πράγματα. Τα εισαγωγικά στο "δεσμευμένη" παίζουν ρόλο φυσικά, και μεγάλο μάλιστα. Γιατί όποιος είναι εντός εισαγωγικών δεσμευμένος είναι ουσιαστικά αδέσμευτος, και άρα, διαθέσιμος. Δεν είδα κανείς να πει κάτι το διαφορετικό επ' αυτού.

    Εάν δεν κάνω λάθος λοιπόν, κανείς άλλος εκτός από εσένα σ' αυτό εδώ το νήμα, δεν έβαλε το "δεσμευμένη" σε εισαγωγικά (επειδή προφανώς μόνον εσύ πιστεύεις ακράδαντα ότι είσαι ο απολύτως αρμόδιος γιά να κρίνεις κατά πόσον η δέσμευση κάποιας είναι γνήσια, ή εντός εισαγωγικών)... Εάν κάτι μπήκε από άλλους πλην εσού σε εισαγωγικά εδώ δεν ήταν το "δεσμευμένη", αλλά το "κολλάρο". Γιατί ούτως ή άλλως εξ αρχής ξεκαθάρισες πως είτε γιά κολλάρο πρόκειται ανά περίπτωση είτε γιά "κολλάρο" εσύ τις πόρτες που θέλεις να χτυπήσεις θα τις χτυπήσεις, κι όπου βρεις χαραμάδα, θα χωθείς... Γιατί λοιπόν να ταλαιπωρούμε τα εκτός εισαγωγικών κολλάρα (και το bdsm ολόκληρο), συνδέοντάς τα με την -απόλυτα vanilla- λογική του "χτυπάμε ο ένας τη γυναίκα του αλλουνού κατά το δοκούν κι αδιακρίτως", σ' αυτό εδώ το νήμα που μοναδικός σκοπός και επιδίωξή του είναι να απενοχοποιηθεί στα μάτια κάποιων αυτή η λογική;

    Τρίτον, οι κοινωνιολογικοφανείς φλυαρίες περί τσιχλών στα πεζοδρόμια, φτυσιμάτων στους δρόμους και σκύλων που χέζουν στα παρκάκια είναι περιττολογίες (αν και στην περίπτωση των σκύλων περιττωματολογίες, μάλλον), που εξυπηρετούν μόνο τον προαναφερθέντα σκοπό του "θολώματος των νερών". Ουσία, επί του θέματος, δεν έχουν καμμία. Όπως είπα και πριν, το ότι πιθανώς υπάρχουν πολλοί ένοχοι γιά πολλά, δεν σημαίνει πως ο καθένας τους είναι λιγότερο ένοχος, γιά τα δικά του ατοπήματα...

    Τέταρτον όχι, δεν σου επιτρέπεται η υπερβολή του "σ' αυτόν εδώ τον χώρο ... όλοι-ες έχουν παρθεί με όλους-ες, στα φανερά και στα κρυφά". Είτε το πιστεύεις είτε όχι κι ασχέτως του εάν θέλεις να εμφανίζεις τα πράγματα και τις καταστάσεις όπως εσύ θέλεις, δεν έχουν παρθεί όλοι με όλους. Γιατί, όπως σου έχω ξαναπεί (εάν θυμάμαι καλά και κατ' ιδίαν), δεν ενδιαφέρονται όλοι να παρθούν με όλους, όπως κάνουν κάποιοι... Ξέρω πως μπορεί γιά μερικούς να είναι δυσνόητο (ακατανόητο, ίσως), αλλά είναι απολύτως δεδομένο ότι υπάρχουν ανάμεσά μας και άνθρωποι οι οποίοι δεν κυκλοφορούν μονίμως με το πουλί στο χέρι, γιά να δοκιμάζουν κάθε τρύπα που θα βρουν μπροστά τους, και να διαπιστώνουν πού χωράει και πού όχι... Υπάρχουν κάποιοι, κοντολογής (όσο δύσκολο κι αν είναι να το συνειδητοποιήσουν κάποιοι άλλοι), που δεν τους τραβοσέρνει το πουλί τους προς την κάθε οπή (διαθέσιμη ή "διαθέσιμη"), δίκην μαγνητικής βελόνας που έλκεται πάντα απ' το βορρά χωρίς να μπορεί να κάνει αλλοιώς...

    Πέμπτον, άνθρωποι πλήρως "αναμάρτητοι" (επί των ερωτικών, κι ας αφήσουμε τις τσίχλες και τα σάλια κατά μέρος) μπορεί όντως να μην υπάρχουν παρά ελάχιστοι (γιατί υπάρχουν και κάποιοι τέτοιοι, κατ' εμέ). Κι ο νόμος όμως έχει διαβαθμίσεις, κι ο Θεός ακόμη, στη ζυγαριά θα βάλει -λένε- τις αμαρτίες του καθενός μας κατά τη Δευτέρα Παρουσία... Διότι άλλο το εξαμαρτείν, άλλο το δις και τρις εξαμαρτείν κι άλλο το καθ' έξιν, κατά συρροήν και εκ συστήματος... Όπως παντού έτσι κι εδώ δεν είναι όλα ίσωμα, όσο κι αν αυτό θα εξυπηρετούσε κάποιους...

    Έκτον, πού είδες να μιλάω εγώ (σ' αυτό το νήμα ή σε παλιότερα) γιά "καλή, αγαπημένη και υπέροχη κοινότητα"; Δεν είπα τέτοιο πράγμα, κι ούτε το έχω πει ποτέ (και ειδικά γιά το "αγαπημένη", πρέπει να είναι απόλυτα σαφές πως καθόλου μα καθόλου δεν με κόφτει)... Εγώ είπα πως κοινότητα μπορεί να μην υπάρχει αλλά υπάρχουν παρέες. Δεν ανέφερα τίποτε σχετικό με την ποιότητά τους, κι αν είναι καλές ή υπέροχες. Είπα απλά πως υπάρχουν κι έχουν τη δυνατότητα ν' αυτορρυθμίζονται. Και να απορρίπτουν αυτούς που οι νοοτροπίες και οι πρακτικές τους δεν τους ταιριάζουν ή είναι ενοχλητικές γιά τα μέλη τους. Και πως είναι άσκοπο και αφελές, να πιστεύουν οι "αταίριαχτοι" πως μπορούν να πείσουν αυτές τις ίδιες ομάδες ανθρώπων που ενοχλούν με την συμπεριφορά τους, ότι αξίζουν την αποδοχή τους...

    Έβδομον, χαίρομαι πολύ γιά σένα, εάν όντως όντως δεν σε απασχολεί ο δικός μου σεβασμός και η αποδοχή μου. Διότι αυτά (μπορώ να σου το πω με απόλυτη σιγουριά εν προκειμένω), δεν υπάρχει περίπτωση να τα κερδίσεις ποτέ... Στο είπα και στο face to face μας -πιστεύω να το θυμάσαι- ότι άσχετα με το ό,τι μπορεί να λέγεται ή να διαδίδεται γιά σένα (και που, κατ' εσέ, θα μπορούσαν να είναι και υπερβολές ή αναλήθειες) μόνον έστω από αυτά που εγώ έχω δει και διαβάσει με τα μάτια μου κι έχω ακούσει με τ' αυτιά μου από σένα, έχω καταλήξει στο μη αναστρέψιμο συμπέρασμα ότι σαν άνθρωπος, σαν χαρακτήρας, σαν προσωπικότητα, δεν μου κάνεις. Γιά μένα είσαι και θα είσαι απορριπτέος, παρότι δεν σε ξέρω ομολογουμένως, απ' όλες τις πλευρές σου. Δεν μου χρειάζεται, να τις ξέρω όλες. Αυτές που ξέρω (και εννοώ τις ξέρω επειδή εγώ τις διαπίστωσα κι όχι επειδή μου τις είπαν, αν κάτι απλώς μου το είπαν το εξαιρώ) μου αρκούν... Είναι κατανοητό; Δεν σε ξέρω από μέσα κι απ' έξω ή από την καλή και την ανάποδη, είναι σαφές, αλλά και άσχετο. Θα μπορούσες και νά 'σαι κατά χίλιους τρόπους "παιδί μάλαμα", σε τομείς όμως που δεν με αφορούν. Στους τομείς που άπτονται των εδώ ενδιαφερόντων μας όμως, και στους οποίους θεωρώ πως σε ξέρω επαρκώς, δεν μου κάνεις. Απλά...  cautious 

    Ευχής έργο θα είναι λοιπόν, αν όντως δεν ελπίζεις στην αποδοχή μου... Ευχής έργο θα ήταν γιά μένα, αν ίσχυε αυτό και γιά όλους σε όσους έχω κάνει σαφές πως δεν μου κάνουν γιατί καθόλου δεν τους εκτιμώ και τηρούσαν τις αποστάσεις όταν τυχαίνει να συναντιόμαστε, αντί να έρχονται να μου τρίβονται παρότι πρέπει πολύ καλά να έχουν καταλάβει ότι η παρουσία τους δεν μου είναι ευχάριστη...

    Αυτά, ως προς τα απολύτως κι αυστηρά μεταξύ των δυό μας.

    Όμως, εγώ είναι ένας, ένα άτομο, κι ο καθένας εύκολα μπορεί να κάνει προφανώς, χωρίς τη δική μου αποδοχή... Το ζήτημα όμως, δεν είναι στον έναν, ή σε έναν άλλο, ή σε έναν τρίτο. Το ζήτημα γεννάται όταν αυτοί οι ένας συν ένας κι άλλος ένας κλπ, γίνονται πολλοί. Κι ως προς αυτούς τους πολλούς, ως προς τη δική τους αποδοχή ή μη, Seduction, δεν πείθομαι πως είσαι και τόσο cool, όσο ισχυρίζεσαι... Θα μπορούσα πολλά να προσθέσω επ' αυτού γιά να το υποστηρίξω, αλλά μάλλον δεν υπάρχει καμμιά ανάγκη. Όποιος έχει μάτια βλέπει, κι όποιος έχει μυαλό, κρίνει. Κι ευτυχώς αυτά, πάρα πολλοί τα διαθέτουν...


    Όγδοον, γιά να τελειώνουμε, τα "λαυράκια" που θεωρείς μάλλον ότι αλίευσες από κάποιο παλιό νήμα (τα υποτιθέμενα "λαυράκια" δηλαδή, γιατί ούτε καν μαριδάκια δεν είναι)...

    Κατ' αρχάς εδώ, γιά άλλη μία -πολλοστή- φορά θα σου πω ότι είναι τελείως αντιδεοντολογικό το να μεταφέρεις λόγια του καθενός και να τα κοτσάρεις όπου θέλεις αφού τα έχεις κόψει και ράψει κατά τα κέφια σου, χωρίς να κάνεις σωστά τα quotes και στερώντας έτσι από τους αναγνώστες τη δυνατότητα να ανατρέξουν στην πηγή, να διαβάσουν τί όντως είχε γραφτεί όταν γράφτηκε, γιατί είχε γραφτεί όπως είχε γραφτεί και σε συνδυασμό με ό,τι άλλο σχετικό, είχε πιθανώς γραφτεί... Είμαι πεπεισμένος πιά ότι αυτό που κατ' εξακολούθησιν κάνεις το κάνεις επίτηδες και πονηρά σκεπτόμενος γιά να παρουσιάζεις τα πράγματα όπως θέλεις αραδιάζοντας περικοπές out of context, και να διαστρέφεις την ουσία των πραγμάτων... Δεν είν' έτσι; Μάθε πιά επιτέλους τότε, να κάνεις σωστές παραθέσεις...

    Εδώ, αφού και πάλι δεν τις έκανες εσύ όπως θα έπρεπε και όπως όφειλες, θα τις κάνω εγώ:

    και

    Τώρα λοιπόν που υπάρχουν τα quotes σωστά με τα βελάκια τους, μπορεί όποιος θέλει να διαβάσει όλο το διάλογο και να κρίνει μόνος του, να το κάνει... Και να βρει συνεπώς και τη δική μου απάντηση, εδώ https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/18168-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CF%86%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-4.html#post272431 (και την οποία -φυσικά- δεν έκρινες σκόπιμο να παρουσιάσεις), και να διαπιστώσει ιδίοις όμμασιν ότι στην πραγματικότητα κάποιων οι απόψεις είναι και παραμένουν σταθερές κι ότι δεν τα λένε μιά έτσι και μιά αλλοιώς κατά που τους συμφέρει σε κάθε περίοδο και κάθε περίπτωση, όπως κάνουν άλλοι...

    Το ερώτημα όμως ήταν γιατί σέβομαι και εκτιμώ την Τάνια, έτσι; Γιατί αφού εξέφρασε την παραπάνω άποψη (και δη δημοσίως, όπως υπογραμμίσθηκε) όχι μόνο δεν την θεωρώ απορριπτέα, αλλά είχα τότε που απάντησα όπως απάντησα και έχω ακόμη και τώρα, φιλικές σχέσεις μαζί της. Σωστά;

    Η απάντηση είναι εύλογη βεβαίως, και δεν πρόκειται γιά "δυό μέτρα και δυό σταθμά". Πρόκειται γιά το άτοπο της σύγκρισης ανάμεσα σε πράγματα παντελώς ανόμοια, ή μεταξύ ανθρώπων εντελώς ανόμοιων... Ναι λοιπόν, εκτιμώ την Τάνια έστω κι αν διατηρεί ακόμη την παραπάνω άποψη όπως την είχε τότε (μιά κι εγώ διατηρώ αμιγώς τη δική μου), μείον το κομμάτι εκτίμησης που χάνει γιά μένα, λόγω αυτής της άποψης (και γιά εκείνην θα χάνω εγώ υποθέτω, αναλόγως). Αυτό μπορεί να είναι ένα μείον στην μεταξύ μας αλληλοεκτίμηση, δεν αρκεί όμως, γιά να αλληλοαπορριφθούμε... Διότι κι εμείς, όπως και όλοι όσοι δεν είμαστε περαστικοί από δω ή άγνωστες στους πάντες ιντερνετικές περσόνες αλλά έχουμε μιά παρουσία και μιά υπόσταση στο χώρο, δεν κρινόμαστε στη βάση μιάς πράξης ή ενός λόγου μας, αλλά μιάς πληθώρας τέτοιων. Όπως ξαναείπαμε, πάρα πολλοί από εμάς εδώ, είμαστε πολύ γνωστοί μεταξύ μας. Ξέρουμε πολύ καλά λοιπόν τί σκέφτεται, τί λέει, τί κάνει, πώς ενεργεί, πώς στέκεται, πως συμπεριφέρεται, πώς συναναστρέφεται, ο καθένας μας. Έχουμε βίο και πολιτεία όλοι εμείς, γνωστό εν πολλοίς, σε όλους τους υπόλοιπους. Και στη βάση αυτών, κρίνουμε και κρινόμαστε. Από τη συνολική μας παρουσία δηλαδή, τόσο φυσική όσο και γραπτή, στο χώρο. Κανείς, μα κανείς, ποτέ, δεν έχει κριθεί απορριπτέος από πολλούς εκ των εδώ παρεπιδημούντων, γιά μιά και μόνη πράξη, ή -πολύ λιγότερο- γιά μιά και μόνη άποψη, όσο ακραία -κατά κάποιους ίσως και καταδικαστέα- και νά 'ταν. Χρειάζεται να μαζευτούν πολλά γιά να υπάρξει απόρριψη (ή, πιό εύσχημα, γιά να μην υπάρχει αποδοχή). Καλώς ή κακώς όμως, κάποιοι φροντίζουν να τα παρέχουν αυτά τα "πολλά", απλόχερα. Ας μην παραπονιούνται λοιπόν μετά, γιά τις συνέπειες των επιλογών τους. Δεν είναι πασίγνωστο το ότι όπως στρώσει ο καθείς, έτσι κοιμάται;


    Υ.Γ.: Επειδή ρώτησες, ξαναρώτησες, και ξαναματαρώτησες: Ναι, γελάσαμε. Πολύ...


     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2011
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Για "μπαστα" ρε Μιχαλη που ολοι εχουμε παει με ολους.....
    Γινε λιγο πιο φειδωλος, γιατι ουτε ολοι και ολες σκυλογαμιομαστε,οχι επειδη ειμαστε συντηρητικοι και ψευτοπουριτανοι ή ξενερωτοι,αλλα καποιοι και καποιες ειμαστε λιγο πιο επιλεκτικοι στο θεμα συντροφου,εραστη,γαμια!
    Και φυσικα δεν με αφορα ποιος παιρνει ποιον, ουτε και ασχοληθηκα ποτε,αλλα μπαινουν και καινουργιοι εδω μεσα,μην νομιζουν οτι μπηκαν σε μπουρδελο που ολοι ειμαστε στημενοι στα τεσσερα περιμενοντας τον πουτσο εξ ουρανου!
    Και καποιων οι συντροφοι δεν ειναι και τοσο ενθερμα μελη αυτου εδω του φορουμ,φαντασου μπαινοντας καποια στιγμη να διαβασουν αυτο.....
    Συγνωμη για την ασεμνη και ξεδιαντροπη γλωσσα μου,αλλα προτιμω να ειμαι αναισχυντη στο λογο παρα στις πραξεις.
     
  3. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    1. Πρέπει να αντιληφθείς πως κανένα πρόβλημα δεν έχω με κανένα μέλος που γράφει στο νήμα μου για το θέμα που πραγματεύεται. Πχ ο ΜΜ είχε την ντομπροσύνη να τα χώσει, από τη δική του οπτική, αναφερόμενος στο θέμα. Είμαι ΟΚ με αυτό. Του απάντησα και θα του απαντήσω

    2. Ανοιξα το νήμα και είχαμε ίσως μια έντονη αντιπαράθεση με την Uther, αλλά γιατί προσπέρασες τις δηλώσεις μας;

    3. Δεν καταλαβαίνεις, ότι οι offtopic παρεμβάσεις "κάποιων"¨έχουν αυτόν ακριβώς το σκοπό΄, δλδ να κλειδωθεί και αυτό το νήμα;

    4. Βρίσκεις εμένα επιθετικό και αδιαφορείς για την πολλοστή αισχρή παρέμβαση offtopic του masterdo σε νήμα μου. AΔΙΑΦΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ, ανάμεσα στις άλλες γελοιότητες ΟΠΩΣ

    Πετάει για πολλοστή φορά την μαλακία του, και το ΨΕΜΑ του, αναφερόμενος σε αστυνομία (?), λες και εδώ μέσα είμαστε εγκληματίες και εσύ κάνει μομφή σε μένα, ονομάζοντας το ύφος μου προκλητικό; !!!

    Ε τα μέλη διαβάζουν.

    Παρακαλώ την διαχείρηση να σβήσει(ς) την μομφή σου, το παρόν post και το post του masterdo

    Στα άλλα μέλη θα απαντήσω σύντομα.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    @Seduction
    Δεν θα σβηστεί κανένα από τα posts που υπέδειξες. Ούτε το δικό σου.
    Αν όμως συνεχίσεις την προκλητική συμπεριφορά έναντι όλων μας, θα υποχρεωθώ να κλειδώσω το νήμα με ευθύνη σου. Εσύ αποφασίζεις αν θα αλλάξεις τόνο και στάση, εγώ διαχειριζομαι. Και διάλογο δεν θα κάνουμε. Ευχαριστώ
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    Σωστό.
     
  6. Fotiskouts

    Fotiskouts New Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ..ΕΛΕΟΣ..ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΥΑΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΔΩ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΛΙΡΤ ΠΑΕΙ..
    ΦΥΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ..
    ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΚΥΛΟΓΑΜΑΝΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

    CHILL BABY CHILL
     
  7. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Να ξεκαθαρίσω τα πράγματα από την πλευρά μου

    Προσωπικά δεν κάλεσα ποτέ τους mods σε "διενέξεις" μου (?) και η διαχείριση το γνωρίζει καλά. Ομως επικαλούμαι τα λόγια σου και σε ρωτάω: Oταν γράφεις να κάνετε report ώστε να το αντιμετωπίζουμε τι εννοείς;

    Στα σχεδόν 4 χρόνια που είμαι μέλος, σήμερα έκανα το δεύτερο report και δεν είδα καμία αντιμετώπιση. Αντιθέτως έγραψες: "Δεν θα σβηστεί κανένα από τα posts που υπέδειξες. Ούτε το δικό σου".

    Προσπέρασα τις σαχλαμάρες του do και την συνήθη πρακτική του να μπαίνει σχεδόν σε κάθε νήμα μου και να ψεύδεται ασυστόλως και αναφέρθηκα σε αυτό

    Πως γίνεται να επιτρέπονται τέτοιες προτάσεις, που αφήνουν να εννοηθεί το οτιδήποτε, ασχέτως αν "εννοεί" τους mods, σε post; Aς το απαντήσει η διαχείρηση.

    Ευχαριστώ.

    Uther απαντώ σε σένα, με την απάντηση μου στον underherfeet (Aν δεν καλύψω τα ερωτήματα σου, να επανέλθεις)

    Οχι, δεν κατάλαβες καλά. Εγραψα ξεκάθαρα

    Δηλαδή δεν σέβομαι τον θεσμό του δημόσιου τομέα, σέβομαι και εκτιμώ όμως τον υπάλληλο που δουλεύει χωρίς να ξύνει τα αρχίδια του και εξυπηρετεί τον πολίτη, δεν σέβομαι τον θεσμό της διαιτησίας, σέβομαι και εκτιμώ όμως τον διαιτητή που δεν τα πιάνει, που είναι γυμνασμένος και που κάνει λίγα λάθη όταν παίζει κ.ο.κ (όπως καταλαβαίνεις θα μπορούσα να σου γράφω μέχρι αύριο)

    Eν ολίγοις, δεν σέβομαι τον θεσμό του "ότι δηλώσεις είσαι", σέβομαι και εκτιμώ όμως αυτούς που αποδεικνύουν (ή τουλάχιστον το προσπαθούν, ουδείς τέλειος) τα λόγια τους με τις πράξεις τους καθημερινά. Στα εύκολα και στα δύσκολα, με λιακάδες αλλά και με βροχές.

    Καμία διαφωνία δεν είχα στην παρέμβαση σου, η διαφωνία μου είναι κυρίως με την υποκρισία (όσοι-ες πράττουν ανάλογα) και με την ηθικοπλαστική και συντηρητική άποψη κατά του φλερτ (όσοι-ες εκφράζονται ανάλογα)

    Eχω γράψει
    Μια γυναίκα ουσιαστικά Κυριαρχημένη, δεν έχει ούτε αυτή, (ούτε ο Κ της), κανένα πρόβλημα ακόμα και αν βρεθεί σε ένα χώρο "γυμνή με ανοιχτά τα πόδια και γραμμένο στο κούτελο της, ελάτε να μου την πέσετε". Δεν χρειάζεται κανένα κολάρο για να προστατευτεί από don juan, players ή πέφτουλες και στην αντίθετη περίπτωση κανένα κολάρο με όσες αλυσίδες και αν έχει περάσει ο Κ της σε αυτό δεν μπορεί να την κρατήσει εκεί, αν δεν αισθάνεται ότι ανήκει.

    Αυτό το "πρέπει να πάρεις άδεια από τον Κ μου" το θεωρώ μέγιστη μαλακία. Το κάθε τυπικό, αφορά μόνο την υ και τον Κ και όχι τους τρίτους. Μια γυναίκα όταν δεν θέλει συζήτηση με κάποιον, την κόβει, είτε φορά κολάρο είτε όχι, είτε είναι ο Κ της παρών, είτε χιλιάδες μίλια μακριά.-

    Εχεις αντίθετη γνώμη, (Uther εσύ  Κάποιος-α άλλος-η ίσως;

    Για να απαντήσω ακόμα πιο ξεκάθαρα

    Η άποψη μου:

    Mα ποιό Αρσενικό διάολε, έχει πρόβλημα στο να κολακέψει κάποιος το θηλυκό του ή να το φλερτάρει όμορφα και ευγενικά; (!) Mαγκιά του είναι να έχει μια σύντροφο που να αρέσει και μαγκιά τους να μην μπορεί να τους διαβάλει το οποιοδήποτε φλερτ. Τα περισσότεροι τέτοια ζευγάρια που γνωρίζω, χαμογελούν όταν συμβαίνει. Τόσο γαμημένα απλά.

    Τα περί πεσίματος στο ίδιο τραπέζι όταν ο συνοδός πάει στη τουαλέτα και λοιπά γλαφυρά, δεν είναι θέματα που με αφορούν.

    Οταν μια σχέση έχει την αύρα της δέσμευσης, ΦΑΙΝΕΤΑΙ. Και στα δύο μέλη. Δεν φλερτάρεις εκεί, πόσο μάλλον όταν γνωρίζεις. Αν υπάρχουν μαλάκες που πάνε και πέφτουν με 100χλμ πάνω σε τοίχο, ας το κάνουν. Επίσης δεν με αφορά.

    Το Αρσενικό είναι κυνηγός, αλλά και Κύριος για να προσεγγίσει ευγενικά και να σεβαστεί το ΟΧΙ.-



    Είναι σχεδόν βέβαιο ότι κατάλαβες όσα γράφω, όπως επίσης έχεις καταλάβει πως ουδεμία σχέση έχουν σε αυτά που μου "απαντάς". Εγώ μιλάω για φλερτ και εσύ για πέσιμο. Εγώ για ευγένεια και ευπρέπεια, εσύ για αγένεια και απρέπεια κ.ο.κ

    Εσύ λοιπόν θα λες το κατά τη γνώμη μου "ποίημα" σου και εγώ το κατά τη γνώμη σου δικό μου. Δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσουμε αν εγώ γράφω για το Α και εσύ απαντάς για το Β. Ολα οκ με μένα. Σε φόρουμ βρισκόμαστε, δεν κατοικούμε στο ίδιο σπίτι!

    Σε ότι αφορά τα "μεταξύ" μας. Εγώ αποφεύγω χαρακτηρισμούς και δεν βγάζω ποτέ πορίσματα για ανθρώπους που ΔΕΝ γνωρίζω, εσύ μάλλον είσαι πιο "ειδικός" και το κάνεις. Συνέχισε το. Μόνος σου φυσικά.

    ..................

    Σε ότι αφορά την Τάνια, να το ξεκαθαρίσουμε και αυτό

    Είναι ένα πρόσωπο που σέβομαι και εκτιμώ και υπάρχει αμοιβαία συμπάθεια. Παρέθεσα τα λόγια της, στα οποία δίνω μπράβο που τα πιστεύει, καθαρά και μόνο ως παράδειγμα. Οσοι-ες κατάλαβαν, κατάλαβαν. Απλά (ξανά)

    Δικαίωμα σου να έχεις δύο μέτρα και δυο σταθμά στις απόψεις σου, δικαίωμα σου να κάνεις παρέα με όποιον γουστάρεις και σε γουστάρει...

    Ισως δεν επιτρέπεις στη λογική σου να σε οδηγήσει πως δεν μιλάς μόνο εσύ με αρκετούς-ές, αλλά και πάλι λάθος κάνεις. Και ναι, έχει πέσει πολύ γέλιο με την υποκρισία και με άλλα. .


    Βασιλική, όταν διαβάζεις ένα post, διάβαζε τα όλα όσα γράφει.

    Επαναλαμβάνω

    Χωρίς φυσικά να τους παίρνει όλους η μπάλα

    ας μου επιτραπεί η υπερβολή

    Είναι όλοι-ες έτσι; Κατηγορηματικά ΟΧΙ

    Είναι προφανές λοιπόν πως σε καμία περίπτωση δεν τους βάζω όλους-ες στο ίδιο τσουβάλι. Αλίμονο. Αν παρ' όλα αυτά, κάποιοι-ες ενοχλήθηκαν ή θίχτηκαν (?), τους ζητώ συγνώμη.
     
  8. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Δεν με ενδιαφέρει αν είναι κολλαρισμένη,
    δεν με ενδιαφέρει αν είναι δεσμευμένη ή "δεσμευμένη".

    Το μόνο που μ' ενδιαφέρει είναι ο γκόμενός της να μην πίνει coca cola zero...

    Name the jerk in the following video:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Α βρε παλιοθήλυκα... ποιός στην χάρη σας, για σας σφάζονται οι μάστερ... στα πόδια σας... 

    Που πήγαν τα ποπ κορν μου γαμώτο;...
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2011
  10. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    μα γιατί κάνετε έτσι .. ένα φλέρτ είναι .. σιγά το πράγμα .. εγώ φλερτάρω με όλους που μου αρέσουν   τι σημασία έχει αν είναι σκλάβα ενός Κ .. φλέρτ μπορεί να είναι και ένα βλέμμα .. μπορεί ο Κ να ορίσει το βλέμμα της σκλάβας .. Οχι πιστεύω .. το φλέρτ είναι ζωή .. προκαλεί ζήλεια .. κάτι κινείται δηλαδή .. ωραία πράγματα είναι αυτά ..
    Έτσι το βλέπω εγώ από βανίλα οπτική γωνία  
     
  11. smari

    smari Regular Member

    /me όντος δεν καταλαβαίνει πόσο τραγικά γελοίος γίνετε άραγε, ή κάνει τον αλέκο?

    όταν αποφασίσω θα σας ενημερώσω...sorry για την διακοπή.
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    Πουθενα στο post σου δεν γραφει "χωρις φυσικα να τους παιρνει ολους η μπαλα", γραφει "ας μου επιτραπει η υπερβολη".
    Κι επειδη θελω να λεω οτι ομιλω την Ελληνικη,ΟΚ θα δεχθω οτι υπερεβαλλες για να δωσεις εμφαση σε ενα φαινομενο (κατα την γνωμη σου υπαρκτο).
    Αλλα το προφανες ειναι αυτο που εγραψες....ολοι εδω μεσα γαμιουνται ασυστολα αναμεταξυ τους.
    Τελος παντων δεν σκοπευω να διενεχθω.