Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To φλερτ στον χώρο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 15 Μαρτίου 2011.

  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Κι εδώ τίθεται το ερώτημα: τι είναι αυτό που ξεχωρίζει το ΟΧΙ από το "όχι"; Είναι πάντοτε τόσο ξεκάθαρο; Ή μήπως εφαρμόζεται η λογική "προχωρώ μέχρι να με διαολοστείλουν";


    Σ' ένα καλό εστιατόριο κανένας κανόνας δεν απαγορεύει ρητά το να τρως θορυβωδώς. Δε νομίζω, όμως, να θεωρείται και τόσο ευγενικό. Έτσι κι εδώ. Κανένας δε μπορεί να απαγορεύσει σε κάποιον να την πέφτει όπου θέλει, αδιαφορώντας για τα πάντα. Αν θέλει μπορεί να το κάνει. Το βέβαιο είναι πως ο καθένας μας κρίνεται από τις πράξεις του...
     
  2. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Στον Master μιλάς στον πληθυντικό και πάντα με σεβασμό. Στον "Master" όμως;
    Είναι δυνατόν όταν ο άλλος δηλώνει συγκεκριμένο status να είναι απόλυτα ειλικρινής και να το παίρνουμε ως αξίωμα ή θα πρέπει να ψαχτούμε λίγο;


    (Κάτι τέτοια λένε και κάποιοι βιαστές, τα μάτια της φωνάζανε ναι όταν το στόμα της έλεγε όχι, στο τέλος της το βούλωσα κι απόμειναν τα μάτια της να μου λένε ΝΑΙ!)
     
  3. Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Δεν είναι λιγάκι παιδαριώδες να πιστεύουμε ότι αν αφαιρέσουμε από μία αρνητική φράση το "δεν", το νόημά της αυτόματα μετατρέπεται σε αυτό που θέλουμε να διαβάσουμε εμείς;

    Η ειλικρίνεια δεν είναι πανάκεια.

    [Πάντως έχει πολύ πλάκα που περιορίζουμε το θέμα εντός βδσμ, λες και στο βανίλα φλερτ ισχύουν άλλοι "κανόνες".]
     
  4. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Αναπάντητα τα ερωτήματα σου φίλε. Φαίνεται πως οι του "πρωτοκόλλου" και της "κοινότητας", δεν διάβασαν το post σου (!)

    Προσπάθησα να κρατήσω κρυφό, ότι εγώ δολοφόνησα τον Κένεντι, αλλά με έπιασες! Πουτάνα ζωή. Ολα στο φόρουμ πληρώνονται.

    Μα αν απαντήσει όχι, πως θα δικαιολογήσει τα του πρωτοκόλλου που πρέπει να τηρoύνται;

    Ακριβώς. Είναι μια ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ κοινότητα. Ενα φόρουμ με θέμα το BDSM. OXI η Ελληνική κοινότητα του BDSM.

    Συμφωνούμε!

    (Η υπογράμμιση δική μου). Το ίδιο υποστηρίζω.

    *Ακριβώς επειδή, αυτό και τόσα πολά ακόμα, ΔΕΝ είναι ξεκάθαρα, είναι αστείο να υποστηρίζουν κάποιοι γενικά ένα πρωτόκολλο και να το παρουσιάζουν ως ένα και μοναδικό.
    Σε κάθε σχέση-πλαίσιο D/s ή M/s, ο Κ καθορίζει το πρωτόκολλο της σχέσης, χωρίς τυμπανοκρουσίες και φανφάρες.
    **Οσοι εφαρμόζουν τέτοια "λογική" είναι άξιοι των αποτελεσμάτων που θα έχουν.

    Συμφωνούμε. Να επισημάνω, πως ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του.

    *Είναι μια δική σου πρακτική-στάση. Σεβαστή. Εγώ πιστεύω πως στον πληθυντικό μιλά μια u, όταν της το βγάλει ο Κ ή όταν έχει τη δύναμη να της το επιβάλλει.
    **Το ίδιο ακριβώς λέμε.

    Εντελώς offtopic και εκτός λογικής και υγιούς συμπεριφοράς το παράδειγμα σου.

    *Οντως, αλλά είναι σημαντική. Πιστεύω πως η κάθε γυναίκα, θα εκτιμήσει, ασχέτως αν της αρέσουν, όταν τεθούν με ειλικρίνεια, τα κίνητρα αυτού που την φλερτάρει, τουλάχιστον σε μια αρχική βάση εκκίνησης.
    **Οντως. Γι' αυτό έγραψα αρχικά Θεωρώ ότι στον βωμό του BDSM και στα δήθεν ιερά βιβλία του (!) έχουν γίνει οι μεγαλύτερες παρανοήσεις και υπέρμετρα άλματα "λογικής".
     
  5. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Υπάρχει ένα λάθος, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Τι σκατά σημαίνει "κοινότητα bdsm", διαδικτυακή ή real? Θεωρεί κάποιος απ΄όλους υμάς ότι βρίσκεται σε geto? Αν ναι ας απενεχοποιήσει τις επιλογές του για νε έρθει στα "ισα" του.
    Φυσικά το forum είναι ένας τόπος συνάντησης ανθρώπων με "κοινές" αναζητήσεις. Αλλά μέχρι εκεί. Σιγά μην βγάλουμε και κοινοτάρχη.
    Τώρα επί του θέματος. Το flirt είναι υγιές και κάτω απ΄όλες τις συνθήκες "νόμιμο".
    Σαφώς κι αν μια σκλάβα που ανήκει κάπου και ενδώσει σε flirt κατά κύριο λόγο ευθύνεται ο Αφέντης της. Αλλά να διαφοροποιήσουμε το flirt απ΄την άσκηση ψυχολογικής πίεσης σε ανθρώπους ευάλωτους συναισθηματικά για τον όποιο λόγο.
    Τώρα για τους Masters και slaves, Dom και subs κυρίως όσοι απ΄αυτούς είναι εντός " " . Καλά κάνουν και αυτοχαρακτηρίζονται όπως θέλουν. Εδώ το Πα.Σο.Κ αυτοχαρακτηρίζεται Σοσιαλιστικό και ο Χριστόδουλος, χριστιανός, στο πώς αυτοχαρακτήριζεται ο καθείς εξ η/υμών θα μασήσουμε;
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    ΑΑΑ μάλιστα...οπότε θέλουμε να το συνεχίσουμε. Θα απαντήσω σε όλα για μία και τελευταία φορά. ΜΕτά αν χρειαστεί θα απαντάω γενικευμένα
    1. Δεν με ενδιαφέρει το τι είναι (γιατί δεν αναφερόμαστε σε μία υπηρεσία που θα μου παρέχουν αλλά σε κάτι εντελώς δικό τους) αλλά το τι θέλουν να πιστεύουν. Δηλαδή αν αυτό δηλώνουν δεν έχω λόγο ούτε να τους την χαλάσω ούτε να ασχοληθώ με το αν ισχύει ή όχι. Μακάρι να μου πουν ότι κάθε βράδυ τρώνε κροκόδειλο. Δεν με ενδιαφέρει, δεν το ψάχνω. Αν ποτέ με καλέσουν να φάω μαζί τους θα το σκεφτώ διαφορετικά. Ας υποστηρίξουν ότι είναι και ο σούπερ μαν. Δεν το ψάχνω δεν με αφορά.
    Δεν υποστήριξα κάτι τέτοιο. Το να παρέμβω σε μία σχέση επειδή πιστεύω οτι ένας κερατώνει τον άλλο (παράδειγμα δίνω) είναι άλλουνού παππά ευαγγέλιο. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες. Και εκτός αυτού τι με νοιάζει εμένα αν η σχέση τους είναι γελοία και απο πού και ως πού αν κρίνω κάτι τέτοιο μου δίνεται αυτόματα το δικαίομα να διεισδύσω ?
    Δεν κατάλαβα...Δηλαδή επειδή η κοινότητα έχει ελληνική οργάνωση αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να εξασκούμε άφοβα τη μαλ...α που μας δέρνει σε όποιον κάτσει?
    lol θα ήταν αν μη τι άλλο πρωτότυπο ...Πρόταση: πάει να μιλήσει και αν μάθει ότι είναι δεσμευμένη δεν φλερτάρει ίσως; (λέμε τώρα)
    Εσύ τώρα αυτό που λες δεν είναι ακριβώς αυτή η περίπτωση. Είναι η περίπτωση του πασόκου που μπαίνει στα γραφεία της ΝΔ βάζει το πανό του ΠΑΣΟΚ και λέει..ωραια...αφου αυτά τα γραφεία δεν ανήκουν σε κανέναν, μπορουμε να τα κάνουμε γραφεία του Πασοκ. Δεν έχω δει, έχω ακούσει και συμβαίνει και μέσα στο φόρουμ εκτός συναντήσεων.

    Αν φοράει λουρί, βέρα, τατουάζ με το όνομα του Κ κτλ Δεν φλερτάρει με αυτή. Υπάρχουν τουλάχιστον 500.000 ελεύθερες να φλερτάρει όσο θέλει.
    Δεν ενοχοποιούμε το φλερτ, ενοχοποιούμε το φλέρτ με δεσμευμένη. Και όσο και αν σου φαίνεται περίεργο πολύς κόσμος ενοχλείται.
    Α) Αν δούμε μία μηχανή και πούμε "ωραία μηχανή" καλώς. Αν την καβαλήσουμε και αρχίσουμε να την κουνάμε να δούμε το βάρος της και πάμε και ξεβιδώσουμε τις βίδες του φωτός να δούμε τι βελινεκές έχει και ούτω καθ'εξής πιστεύω ότι είναι απο ενοχλητικό μέχρι .... γαιδουριά.
    Β) Αν δούμε ένα πίνακα και πούμε..."ΑΑΑΑ ωραίος πίνακας".. Όλα καλά. Αν βάλουμε το δάχτυλο πάνω και αρχίσουμε να τον χαϊδεύουμε να δούμε τι στερεοποιητικό έχει βάλει ο ζωγράφος και τι υφή απέδωσε , θα μας μπαγλαρώσουν και θα μας πετάξουν έξω απο το μουσείο.
    Γ) Αν δούμε ένα σκύλο και πούμε "ΑΑΑ ωραίος σκύλος" καλώς. Αν αρχίσουμε να τον τραβάμε και να παίζουμε χωρίς να απευθυνθούμε στον ιδιοκτήτη δεν θα πρέπει μετά να γκρινιάξουμε αν ο σκύλος μας κόψει τα δάχτυλα.
    Δ) Αν δούμε ένα παιδάκι και πουμε "ΑΑΑΑ τι γλυκό" όλα καλά. Αν πάλι πάμε το σηκώσουμε απο την κούνια και αρχίσουμε να παίζουμε χωρίς να ρωτήσουμε τη μητέρα δεν θα πρέπει να ανησυχήσουμε αν βρεθούμε με την κούνια να μην πω πού...
    Ε) Αν λοιπόν φλερτάρουμε και αποκλειστούμε απο την “κοινότητα” που ούτως ή αλλως δεν πιστεύουμε ότι υπάρχει, λογικά δεν θα έπρεπε να έχουμε πρόβλημα.

    Ελπίζω αυτά να είναι σαφή.

    Προσωπικά αν ήμασταν σε άλλη εποχή θα χαιρόμουν να τσεκουρώσω όποιον πλησιάσει σε απόσταση 5 χιλιομέτρων την ιδιοκτησία μου. Και ναι...θεωρώ την σκλάβα μου ιδιοκτησία μου και κομμάτι μου και για αυτό της φοράω λουρί και αλυσίδα και piercing στη γλώσσα για να το τραβάω αν πάει να απαντήσει πριν απο εμένα και φαγουρόσκονη και πιπέρι σε μείγμα μαζί με κάμπιες που εκτοξεύεται με το πάτημα ενός κουμπιού στη μούρη όποιου την πλησιάσει. Ελπίζω αυτό να γίνεται κατανοητό σε μία BDSM κοινότητα ακόμα και απο αυτούς που δεν καταλαβαίνουν ότι βρίσκονται σε κοινότητα.
    ...........................

    Είχα έναν φίλο που πίστευε ότι όλες οι γυναίκες αρέσκονται στο να τις χουφτώνουν άγνωστοι στο λεωφορείο. Πίστευε ότι δεν έκανε κάτι ενοχλητικό γιατί σε όλες άρεσε και γιατί δεν τις έβλαπτε με κάποιο τρόπο. Άσε που δεν τους έβαζε και δάχτυλο ούτε τις ανάγκαζε (Αυτό ήταν το επιχείρημα του).. Ο καθένας λοιπόν δεν καταλαβαίνει ότι γίνεται ενοχλητικός όσο και να του το λένε αν το μόνο που σκέφτεται είναι ... (βάλτε ο,τι πιστεύετε). ΟΚ.. .. Αυτό δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι που καταλαβαίνουμε και είμαστε επαρκώς διακριτικοί και ξέρουμε να σεβόμαστε τον περίγυρό μας, θα ονομαστούμε και πουριτανοί ή κομπλεξικοί ή θα σταματήσουμε να επισημαίνουμε την έννοια του σεβασμού.

    BTW για τον Arioh έχει απαντηθεί. ΤΟ ζήτημα δεν είναι τι θα κάνει η σκλάβα αλλά το πως φερόμαστε εμείς απέναντι σε μία σκλάβα που φοράει κολάρο.
     
    Last edited: 15 Μαρτίου 2011
  7. BitterSweat

    BitterSweat Premium Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    νομίζω ότι το φλερτ στον συγκεκριμένο ας πούμε "χώρο" μπορεί να υπακούσει μόνον στους κανόνες που έχουν τεθεί στα πλαίσια του κάθε ζεύγους, αν και εφόσον η φύση της σχέσης είναι τέτοια. αν ο αφέντης σου σου έχει απαγορέψει να βγεις, δε θα βγεις, αν δε δέχεται να φλερτάρεις, δε φλερτάρεις. αν σε φλερτάρουν να πας να τον ρωτήσεις τι να κανεις αν δε σε έχει ήδη ενημερώσει. στο ενδιάμεσο μπορείς να αναπνέεις κανονικά.
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Αυτό χωρίς άδεια; Ή ενδέχεται να υπάρχουν κι εκεί συγκεκριμένοι κανόνες;  
     
  9. BitterSweat

    BitterSweat Premium Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    ζητώ συγνώμη για την πρωτοβουλία μου! φυσικά καθορίζεται από τον εκάστοτε αφέντη και αυτό!
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Είπα κι εγώ... Προς στιγμή τρόμαξα, λέω είναι δυνατόν τόση ελευθερία κινήσεων;  
     
  11. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    δεν πιστεύω ότι υπάρχει η απόλυτη υποταγή σε κάποιον .. (παραμύθια) και σιγά μην το πει στον Κ .. αν την φλερτάρει κάποιος την υποτακτική .. δηλαδή η υποτακτική δεν λέει ποτέ ψέμματα στον Κ ..  
     
  12. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM