Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To φλερτ στον χώρο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 15 Μαρτίου 2011.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    Μια χαρα τα λεει ο απο πανω μου περβερακος.

    Εδω μιλαμε για εκπαιδευμενες σκυλες. Κ οι (καλα) εκπαιδευμενες σκυλες ξερουν κ να δαγκωνονται κ να δαγκωνουν. Οποτε ο καθενας παιρνει τα ρισκα του πλησιαζοντας μια τετοια γυναικα.  
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Όκ, αυτά πιστεύω θα τα έκανες (σαν σκλάβα) αν σου την έπεφτε κάποιος άσχημος, σάχλας γαμήκουλας, που όπου βλέπει φουστάνι του τρέχουν τα σάλια...

    Αν όμως ήταν πιο παιδαράς από τον αφέντη σου; Αν ήταν πιο έμπειρος μάστερ; Άν σε εμπνέει σαν Κ περισσότερο από τον δικό σου; Αν τον είχε πιο μεγάλο... από τον δικό σου αφέντη;...   Τί θα έκανες τότε;
     
  3. Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM



     

    Σημείωση προς πρόληψη παρεξηγήσεων: Ο Master Perris ΔΕΝ άλλαξε το quote μου. Στο ενδιάμεσο ΕΓΩ το έκανα EDIT για να είναι πιο σαφές. Προφανώς ο Master Perris είχε αρχίσει να απαντά ΠΡΙΝ περάσω το δικό μου edit.

    Νέο edit σε αυτό το ποστ: Έγραψα εκ παραδρομής master Perris και το άλλαξα σε Master Perris, για να μην παρεξηγηθεί η έλλειψη capitalization. (Σ' ευχαριστώ θεέ μου που μ' έκανες περβ, γιατί αν ήμουνα σε D/s, θα έκανα συνεχώς τέτοιες γκάφες με τα πρωτόκολλα και θα έτρωγα μαστίγωμα κάθε μέρα).

    ...
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2011
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Συγγνώμη, να καταλάβω, για M/s σχέσεις μιλάμε ή για ξεκαυλώματα του κώλου;

    Αλίμονο αν μια σχέση κατέρρεε τόσο εύκολα, μόνο και μόνο γιατί κάποιος άλλος είναι πιο παιδαράς από τον τωρινό Αφέντη ή γιατί έχει περισσότερη... προϋπηρεσία. Όσο για την έμπνευση, τι να πω; Εξ' όσων γνώριζα, δεν αποκτιέται από τη μία στιγμή στην άλλη. Για να σε εμπνεύσει ο άλλος, πόσο μάλλον σε τέτοιο επίπεδο που να προχωρήσεις σε M/s σχέση, δεν απαιτείται μια κάποια διαδικασία, δεν υπάρχουν προαπαιτούμενα; Έτσι από το πουθενά, μπορεί κάποιος να σε εμπνεύσει;
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Φαντάσου τον κόσμο αν τα μόνα πράγματα που κυριαρχούσαν MAster_Perris ήταν το σεξ , η προσωπική ευχαρίστηση και το χρήμα - όπως υποστηρίζεται εδώ πως θα έπρεπε να είναι.
     
  6. Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Εχμ, δυστυχώς ή ευτυχώς, κυρίως αυτά τα τρία μαζί με τη δύναμη κυριαρχούν στον κόσμο σε ποικίλες αναλογίες.
    Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.


    (Η πίστη σε αρχές και η τήρησή τους εντάσσονται στην προσωπική ευχαρίστηση, αφού μέσα από την τήρηση των αρχών του, το πρόσωπο νιώθει ευχάριστα.)
     
  7. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Νιώθει υγιής.Δεν μπορούμε να συμπυκνώσουμε όλες τις έννοιες σε 3 λέξεις επειδή αδυνατούμε να αντιληφθούμε την πορεία των υπολοίπων. Απο νερό αποτελούμαστε, δεν είμαστε όμως νερό. Και ακόμα και τα ποτάμια διαφέρουν απο τις θάλασσες και δεν ονομάζονται όλα νερό. Αποτελούνται απο νερό κατά ένα μεγάλο ποσοστό. Αν επικρατούσαν μόνο αυτά τώρα θα ήταν νόμιμη η παιδοφιλία καθώς και το εμπόριο σαρκός. Θα είχαν εξαναγκάσει σε πορνεία εσένα, την κόρη σου, την γυναίκα σου, την μάνα σου, τον πατέρα σου και ούτω καθ'εξης.
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    @ Durcet, το ποστ προς τον φίλτατο Anacreov, αν κατάλαβες είχε αρκετή δόση χιούμορ, άλλωστε όλο το νήμα έχει χιούμορ όταν μιλάμε αν επιτρέπεται το φλερτ στο bdsm χώρο (αυτό είναι απάντηση και για την αγαπητή Urher).

    Αν όμως θέλεις να το σοβαρέψουμε θα σου πω ότι, για να σε εμπνεύσει κάποια/ος μπορεί να χρειαστεί αρκετός χρόνος, αλλά αυτό μπορεί να γίνει και με ένα βλέμμα της/ου.
     
  9. Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Άντε καλέ, δεν υπάρχουν τέτοιοι... 

    Και τώρα σοβαρά... Αν μιλάμε για "υποταγμένο" άτομο, που έχει δοκιμαστεί από τον Κ του, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ ότι νοείται υποτακτικός με κτητικό που δεν έχει δοκιμαστεί, υπάρχει περίπτωση να επηρεάζεται και να εντυπωσιάζεται τόσο εύκολα από άλλους; Τι σκ@τά υποταγή είν' αυτή, ρε παιδιά;;
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Φίλτατε MasterPerris,

    Ένα βλέμμα, ένα νεύμα ή μια κίνηση μπορεί να σ' οδηγήσει στο κρεβάτι. Έπειτα από μία ειλικρινή συζήτηση μπορείς να απολαύσεις ένα υπέροχο παιχνίδι, ακόμα και κοντά στα όριά σου.

    Για να φτάσεις, όμως, στο σημείο να παραδόσεις απόλυτα τον έλεγχο πιστεύω πως απαιτείται μια αρκετά μακρά διαδικασία. Δε νομίζω να 'ναι το πιο εύκολο πράγμα το ν' αφήνεις να καθορίζει τη ζωή σου, σ' οποιοδήποτε βαθμό, κάποιος άλλος, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για την απολυτότητα μιας M/s σχέσης.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM

    Φυσικά, με τι άλλα κριτήρια; Το αναγνωρίζω ότι είναι παγίδα γιατί ο καθένας μπορεί να ονομάζει το "συμφέρον" του ξένη στρουμφοντουμιάση αλλά υπάρχουν περιπτώσεις ρε παιδί μου που κάνουν κρα κρα.

    - Ο τάδε είναι αφέντης μου.
    - Μπράβο σας. Πόσο καιρό γνωρίζεστε;
    - Μια εβδομάδα.

    Μικρό το χωριό φαντάζομαι ότι υπάρχουν και άλλα τέτοια παραδείγματα.

    Βέβαια ακόμα και αυτό δεν απαγορεύει την περίπτωση το κολάρο να είναι πραγματικά στο μυαλό παρά το ελάχιστο χρονικό διάστημα αλλά πόσοι δε θα πουν "τρίχες αφέντης, let the good times roll".
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: To φλερτ στον χώρο του BDSM


    Οκ φίλτατε, όπως φαίνεται σε πρόλαβα προτού κάνεις το πρώτο σου edit. 

    Οσο για το δεύτερο edit, να ξέρεις ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε με κεφαλαία, ούτε με πληθυντικούς, ούτε με προτόκολλα, μπορείς να γράφεις όπως θέλεις όταν απευθύνεσαι σ΄ εμένα.
    Εγώ έχω δικά μου προτόκολλα τα οποία τα χρησιμοποιώ όπου και όταν θέλω ανάλογα με την εκάστοτε σκλάβα μου και όχι με τα μέλη του φόρουμ.