Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To όργιο της vanilla και της σούμπας wannabe

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 13 Απριλίου 2015.

  1. gaby

    gaby Guest

    @Sofei

    διόρθωσέ με αν κρίνεις ότι κάνω λάθος, το αρχικό ποστ του νήματος αναφέρεται σε πρόσωπα που θέλουν να κάνουν BDSM κυρίως για να γαμηθούν και όλα τα υπόλοιπα τα έχουν ρευστά. Υπάρχουν δύο υποπεριπτώσεις αυτής της κατηγορίας,
    η μια είναι μάλλον υποτακτικίζουσας φύσης, όπως είναι φυσικό αναζητά "αυτόν που θα της το βγάλει", τα κάνει όλα άνω - κάτω για να βρει αυτό(ν) που θέλει και όσο δεν βρίσκει κάτι τέτοιοι αρχίζει να νευριάζει, συμπεριφέρεται άσκημα σε όποιον συμπεραίνει ότι δεν πληροί τις εκτός τόπου και χρόνου προδιαγραφές της, ακόμα περισσότερο δε νευριάζει άμα βρει κάποιον που της τάξει πράγματα τα οποία περιμένει, περιμένει και δεν έρχονται, απλά τότε τα νευράκια μετατίθενται για αργότερα,
    η άλλη υποπερίπτωση είναι αυτοί που μπερδεύουν τα πράγματα με άποψη ώστε πρώτον να βρίσκουν να χώνονται κάπου αενάως και δεύτερο να μην τους ζητούνται ποτέ ευθύνες.

    Έτσι δημιουργούνται πολλά, πάρα πολλά μπερδέματα τα οποία ζούμε και εδώ κατά καιρούς.

    Η φαντασία μπορώ να σου πω μια χαρά κινείται και σε πλαίσιο κανόνων   Οι κανόνες χρειάζονται για λόγους ασφάλειας στο παιχνίδι, συναισθηματικής στη σχέση, για να μη γίνονται μύλος τα πράγματα σε παρέες και χαλάνε καρδιές, για όλους τους λόγους που είμαστε αναγκασμένοι να οδηγούμε αυτοκίνητο με κανόνες και μερικοί από μας σταματάμε στα stop ακόμα και αν δεν φαίνεται να υπάρχει κανείς πουθενά.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria "Play stupid games, win stupid prizes" Contributor

    Καταρχάς δέκτη η κάθε άποψη που δεν κρύβει ειρωνεία αλλά διάθεση για ανταλλαγή απόψεων.
    Το αρχικό μήνυμα αναφέρθηκε πέρα από αυτά που ειπες και σε αυτούς που αλλάζουν το στάτους τους. Εγώ εκεί αναφέρθηκα εξ αρχής.
    Προσωπικά το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και έχω δει ανθρώπους που είναι χρόνια στο χώρο να το κάνουν.
    Οι κανόνες στους οποίους αναφέρθηκα ήταν, όπως είπα, στο πλαίσιο του αρχικού μου μηνύματος. Δηλαδή ότι είναι πολλές οι φορές που τους έχουν σημαία άνθρωποι που φοβουνται να δουν τα πράγματα και διαφορετικά.
    Αν πάρεις βέβαια μία πρόταση και λέξη μεμονωμένα μπορείς να βγαλεις πολλά συμπεράσματα. Δεν πρότεινα να αρχίσουμε όλοι να περνάμε με κόκκινο και να χαστουκιζουμε αυθαιρετα όποιον δεν χωνευουμε. (Για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρη)
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Τότε το νήμα που ταιριάζει να βάλεις την άποψή σου είναι το https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Αλλαγή-στάτους-εξαίρεση-ή-κανόνας.34200/

    Το εδώ νήμα μιλάει για ένα πρόβλημα που παρατηρείται στον χώρο, άρα δεν μπορεί κάποιος να πει "δεν βλέπω πού είναι" και που μεταξύ άλλων έχει ως χαρακτηριστικό την αλλαγή status.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria "Play stupid games, win stupid prizes" Contributor

    Μου επιτρέπεται να απαντήσω στο μισό σχεδόν μήνυμα του νήματος αυτού ή πρέπει να ψάχνω κάθε φορά ολο το φόρουμ για το που ακριβώς ταιριάζει η απάντηση μου;