Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla και Bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 17 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Πολλές φορές γράφουμε ότι έτσι λειτουργούν οι vanilla έτσι οι Bdsm και γενικώς υποστηρίζουμε ότι υπάρχει γραμμή διαφοροποίησης.

    Ένας σκέτος vanilla τις περισσότερες φορές δεν ειναι bdsm, δεν του αρέσει, μέχρι και ''ανωμαλία'' το θεωρεί.

    Από την άλλη ένας bdsm μπορεί να είναι και vanilla. Το ερώτημα είναι εσείς οι Bdsm, πόσο vanilla είστε;
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Μεγαλη μπουκια φαε... μεγαλη κουβεντα μην λες !
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  5. Dapom

    Dapom Contributor

    Δεν είμαι vanilla σίγουρα στις σχέσεις μου και αποδεδειγμένα...όμως δεν ξέρω απο την άλλη αν αυτό που ειμαι θεωρείται και BDSM.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Νομίζω ότι είμαι 100% και από τα δυο αναλόγως από πού με κοιτάς  
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποιό είναι το καλό σου προφίλ, το δεξί ή το αριστερό;  
     
  8. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν έχω καλό προφίλ! είμαι μούτρο για ανφάς    
     
  10. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    ένας σκέτος vanilla σε ποιες (λιγότερες) στιγμές είναι bdsm?
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οπως το καταλαβαινω εγω bdsm δεν ειναι κατι που εισαι, ειναι κατι που κανεις. οποιοσδηποτε βανιλας μπορει να κανει bdsm τουλαχιστον ως ενα βαθμο, ακομη και για να τονωσει τη βανιλα κατα τ αλλα σεξουαλικη ζωη του.

    αντιθτα το Κ/υ ειναι κατι που εισαι η δεν εισαι.

    προσωπικα τωρα, εγω ειμαι bottom, ισως και με μικρη υ ταση. οποτε μαλλον ειμαι στους πολυ βανιλλα η στους κλειδωμενους υ που λεει κ seduced...
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ξεκλειδώσου, ή πέταξε το κλειδί.