Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla και Bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 17 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    ενδιαφέρον..
    γιατί δεν ορίζονται ως ομάδες,εφόσον έχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά που ομαδοποιούν τα άτομα που τις απαρτίζουν σε κάποιο σύνολο?
    δεν μιλώ για απόλυτη ομοιογένεια,γι αυτό είπα και "σε αδρες γραμμές" πιο πανω...
     
    Last edited by a moderator: 23 Σεπτεμβρίου 2015
  2. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Απο πουθενα καλε μου
    Ο καθενας λεει και κανει οτι γουσταρει και καλα κανει αλλωστε ειμαστε διαφορετικοι και ειναι αδυνατον να λειτουργουμε το ιδιο ποσο μαλλον να εχουμε την ιδια αρχη,μεση,τελος

    Δεν κανουν ολοι με τον ιδιο τροπο βδσμ ,δεν ακολουθουν τους ιδιους ορους και κανονες οπως και δε ακολουθουν το "πρωτοκολλο" "ολοι"

    Τελος τι θα πει βανιλιαζω δλδ;π.χ μια τρυφερη στιγμη;;πως ξερετε/ουμε τι ακριβως κανει ο καθενας και αν το ονομαζει σκληρο η τρυφερο κανοντας βδσμ;!
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ετσι... θες και τρυφερη στιγμη... ενω αν ησουν παντρεμενη πχ θα ειχες τις τρυφερες στιγμες με τον συζυγο κι εδω θα ησουν hardcore βδσμερ...

    ειναι μια ιδεα που με γυρωφερνει μερικες μερες τωρα, να παντρευτω μια βανιλα και μετα ναρθω εδω να βρω την Κ των ονειρων μου...  

    ασχετο
     
  4. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    επιτέλους μας απάντησε και μια vanilla  
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    παντως η βανιλλια εχει ωραια γευση και αρωμα
     
  6. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Μου φανηκε παρα πανω απο ασχετο αγαπητε μου,δε καταλαβα τιποτα 
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γιατί νομίζω είναι τόσο αδρές οι γραμμές που είναι αόρατες.
    Κι επίσης γιατί οι ομάδες έχουν κοινή στόχευση, κάποιους κοινούς στόχους, εδώ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Vanilla και BSDM
    "Τι σχέση έχει ο Φάντης με το ρετσινόλαδο;"
     
  9. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    όλες οι ομάδες σεξουαλικών διεγερσιακών ενδιαφερόντων έχουν κάποιους κοινούς στόχους που είναι κοινοί και γνωστοί...οπως για παράδειγμα
    η μέγιστη απόλαυση της ηδονής,η πραγματοποίηση των πνευματικών, ψυχικών και σωματικών δυνατοτήτων του ανθρώπου, καθώς και η αίσθηση της πληρότητας-εσωτερική ισορροπία (αυτοπραγμάτωση)
    η διαφοροποίηση μεταξύ τους είναι πως η καθεμία ομάδα τους εκπληρώνει διαφορετικά,ανάλογα με τα χαρακτηριστικά της

    Υ.Γ για ποιό λόγο άραγε δηλώνουμε υποχρεωτικά status κατα την παρουσία μας στο φορουμ?
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αμε  
    Σύμφωνοι σε όλα αυτά  

    Ομάδα όμως ορίζεται όταν τα μέλη προσπαθούν από κοινού για αυτό. Και επίσης όταν η νίκη/κέρδος του ενός δεν είναι ήττα/απώλεια του άλλου. Εδώ δεν θεωρώ ότι συμβαίνει αυτό. Για αυτό έχω αυτή την άποψη.

    Για να εξατομικευτούμε και να δηλώσουμε κάτι για το προσωπικό μας ενδιαφέρον/συμφέρον/στόχο  
    Και υποχρεωτικό δεν είναι  
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αλλαξε κι η παρτουζα ονομα...  
     
  12. Ερατώ

    Ερατώ Guest

    τελικά,το BBC NATURAL Wildlife έρχεται συχνά συνειρμικά,οσον αφορά το πεδίο του ανταγωνισμού..

    Πολύ ευχάριστο (κι ευχαριστώ) που δεν είναι required το status λοιπόν! 

    Y.Γ δηλώνω Μaster εφεξής,για την εμπειρία!