Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla και Bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 17 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Τένυ όταν ντύνεσαι γυναίκα κι εσύ μια Μιστρέσα δεν γίνεσαι;
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν δεν ήταν νήμα σου, δεν θα off topicιαζα. Πρώτον, δεν ντύνομαι γυναίκα, δεν μιμούμαι την γυναικεία φιγούρα.
    Σπάνια κάνω full crossdressing. Θες επειδή βαριέμαι, θες επειδή δεν είναι ότι με "τρελαίνει".
    Δεύτερον, πάει με τις σελήνες μου. Μπορούν να περάσουν και μήνες δίχως να φορέσω το παραμικρό.
    Και τρίτον, δεν υιοθετώ ποτέ "μανιέρες", δεν αλλάζω την φωνή, δεν ζητώ να μου μιλάει η σύντροφος μου στο θηλυκό.
    Όχι επειδή είναι τζιζ κακά, απλά επειδή δεν μ' εκφράζει καθόλου.
    Αν είμαι σαν τον νταλικιέρη με 12ποντο και φούστα? Σίγουρα δεν είμαι σαν την Charlize Theron και ούτε που το σκέφτηκα ποτέ.
    Την ανατομία μου την λατρεύω και δεν θα την άλλαζα με τίποτε.
    Καθώς και δυστυχώς λατρεύω τις γυναίκες και να το προσπαθούσα με άντρα δεν θα μπορούσα ποτέ να πάω.
    Απλά γιατί δεν μ' έλκει καθόλου το φύλο μου.

    Βέβαια όταν το κάνω τουλάχιστον η τρίχα στο πόδι φεύγει.
    Αν "μαλακώνω" σαν χαρακτήρας?
    Παραδόξως - απ' ότι μου είπαν εκείνες οι ελάχιστες που το έζησαν. Γιατί όσο και να μην ντρέπομαι, δεν το έχω και για καρναβάλι - γίνομαι ακόμη πιο "βαρύς".
    Μάλλον επειδή όταν μου έρχεται η όρεξη, νιώθω ακόμη πιο άνετα μέσα στα ρούχα μου. Αυτό, σαν τα ρούχα μου τα βλέπω, τίποτ' άλλο, όχι πια.

    Εγώ είμαι άλλο ένα παράδειγμα του πως κάποιος, μπορεί να μοιάζει σε κάποιον άλλο. Μα συνάμα να είναι κάτι το τελείως διαφορετικό.

    Αν γίνομαι Mistressα? Όσο γίνεται αριστερός ο μπουμπούκος χαχαχα...

    Και αν σεντόνιασα, δεν ήταν για να περιαυτολογήσω. Αλλά για να "εξηγήσω" κάποια πράγματα σε όποιον/α θα είχε την περιέργεια.
    Σίγουρα δεν το έκανα για να "δικαιολογηθώ" ή επειδή ψάχνω "νομιμοποίηση".
    Αν το φετίχ μου παίζει μπουνιές με την κλασική εικόνα του άντρα πόσο μάλλον του Κυρίαρχου?
    Βεβαίως και παίζει, αλλά ξέρεις κάτι? Αφού είμαι καλά μαζί του εγώ και η εκάστοτε σύντροφος μου.
    Δεν πάει ο/η οποιοσδήποτε άλλος/η και να με θεωρεί εξωγήινο?

    Υ.Γ.

    Έξω απ' το forced feμminization το crossdressing ή το gender bending δεν έχει να κάνει τίποτε με το BDSM. Αλλά ας μην ξεφύγω άλλο. Γιατί ήδη μυρίζομαι "μπάχαλο".
    Ας πούμε ότι είμαι απλά εγώ, ούτε Dom, ούτε Mistress, ούτε τίποτ' άλλο.
    Θέλω να πιστεύω ότι όλοι και όλες μας δεν είμαστε μόνο ένα κομμάτι του puzzle μας.
    Όλα συνδέονται μεταξύ τους, αλλά κάποια είναι στο "κέντρο" μας, άλλα στην "περιφέρεια".
    Ουε σε όποιον/α είναι μονοδιάστατος/η ή τις όποιες διαστάσεις του/της "πνίγει".
    Γιατί κάποτε του/της σκάνε στα μούτρα.
    Το ζήτημα είναι, κάποτε να καταφέρουμε, να τις κάνουμε να συζούν μέσα μας αρμονικά.
    Και το κάθε κομμάτι μας να έχει την θέση που για μας πρέπει.
    Εμένα μου πήρε πάνω από είκοσι χρόνια, για να το καταφέρω.
    Γι' αυτό δεν ζω πια τίποτε μ' ενοχές εδώ και πάρα πολλά χρόνια, γι' αυτό και σε κάποια πράγματα δεν κάνω εκπτώσεις.
    Γι' αυτό και απ' την στιγμή που δεν βλάπτω κανέναν με την όποια διαφορετικότητα μου, δεν δίνω κανένα βάρος στις γνώμες των άλλων, πόσο μάλλον των για μένα ξένων.
    Γιατί ότι "κέρδισα", όποια ισορροπία ή ανισορροπία μου, τις ίδρωσα και τις πλήρωσα πολύ ακριβά.
    Και αν χρειαστεί, θα τις ξαναπληρώσω.
    Αυτό είναι για μένα το αληθινό μου Καππιλίκι πέρα απ' οποιοδήποτε άλλο.
    Τα όποια ζόρια συνειδητά αντιμετώπισα, δίχως να κάνω πίσω, για να είμαι όσο γίνεται περισσότερο ο εαυτός μου.
    Και δεν μιλάω μόνο για το cross ή το gender bending αλλά και για το BDSMικό Κυριαρχιλίκι μου, αληθινό ή γιαλαντζί που να είναι.  
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2015
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αυτό το ''σεντόνιασμα'' είναι ένα ακριβές παράδειγμα του πότε ο Κ χάνει την αυτοκυριαρχία του και γράφει ότι να 'ναι  
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτό το σεντόνιασμα, είναι παράδειγμα κάποιου που δεν φοράει ετικέτα, αλλά ίσως και να είναι αυτό που λέει. Και είναι για την πάρτη του και για κανέναν άλλο.
    Επίσης είναι παράδειγμα Κ, που έχασε την αυτοκαππιά του και γράφει ότι να 'ναι χαχα  

    Υ.Γ. Σκέφτηκε ποτέ κανείς, ότι ίσως αυτή την στιγμή κάποιος/α "σκουντουφλάει" ψάχνοντας απαντήσεις και ίσως να βρέθηκε εδώ?
    Εμένα πριν πολλά χρόνια μου είχε τύχει. Και πάλι καλά που κάποιοι "μαλάκες" είχαν σεντονιάσει.
    Όχι για να δώσω στα λόγια μου αξία, που το λέω εγώ ότι δεν θα είχαν.   

    Υ.Γ 2. Δεν ενδιαφέρει όλους/ες μόνο το "κρέας", κάποιοι/ες αλήθεια τα ψάχνουν με τον εαυτό τους.  
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2015
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  6. Salamander

    Salamander Dance into the fire

    Όλοι οι BDSMers από βανίλα ξεκίνησαν κάπου κάπου μερικοί επιστρέφουν στις ρίζες τούς
     
  7. tithon

    tithon Contributor