Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla συντηρητισμός και BDSM (Renamed)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master_mind_Ath, στις 15 Οκτωβρίου 2021.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Πόλεμος Κυριαρχίας εννοώντας;
    Τα Κ γενικά δεν παλεύουν να κατακτήσουν τα υ τούς ... αντίθετα "παραδίδονται" οικειοθελώς.

    Τα χρησιμοποιούν για SSC εάν έχετε ακουστα.
    https://www.amazon.com/Safe-Sane-Consensual-Contemporary-Sadomasochism/dp/1137338377
    Δεν είναι παρτενέρ ούτε τον/την χωρίζεις.
    Είναι υ και το αποδεσμεύεις!
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2021
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Mavros_Lykos Νομίζω ότι αναφέρεστε σε συντηρητισμό και όχι σε πουριτανισμό, για την ακρίβεια πώς ο εκτός BDSM συντηρητισμός μπορεί να επηρεάσει τα μέλη ενός BDSM συσχετισμού.

    moderator notice: Ο τίτλος του παρόντος νήματος άλλαξε καθώς ο αρχικός ήταν παραπλανητικός.
     
    Last edited: 17 Οκτωβρίου 2021
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Το bdsm σχετίζεσθαι αφορά το σύνολο των ασύμμετρων κανόνων που αφορούν την αλληλεπίδραση μεταξύ 2 η και περισσοτερων ανθρώπων.

    Αν η ασύμμετρη αλληλεπίδραση εχει συντηρητικο, προοδευτικο, μοντέρνο ή άλλο χαρακτήρα δεν αφορά και πολυ τους εμπλεκόμενους. Είναι υποκειμενικο βανίλια το κριτήριο, μακριά απο το ελευθεριακο πνεύμα που το ίδιο το σπορ προβαλλει
     
  4. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν είμαι σιγουρη αν αυτό που υπονοείται είναι πουριτανισμός.

    Για εμένα είναι λίγο περισσότερο ηλικιακή διάκριση όταν υπάρχει διαφορά ηλικιας, δλδ μπήκε Μάστερ 20 ετών και δεν θα σεβαστούν το ιδιο το στατους επειδή είναι 20 ετών. Αλλά ξεχνούν, οτι πραγματικά κι οι ίδιοι, κατάλαβαν ότι εχουν τέτοια θέση κι φύση, οντως από τα 20 και πιο νωρις…

    Επισης παίζει και κάποιου είδους αυθόρμητη οργάνωση στρατού που ο νεοπας πρέπει να ακούσει τους παλιουρες, γιατί είναι παλιουρες.

    Βέβαια, τελικά, λίγη σημασία έχει. Εννοώ ότι ενοχλεί πολύ στην αρχή, να μπαίνεις πχ στο φόρουμ και να στην πέφτουν όλοι οι σοφοί, αλλά υπάρχει το ignore, υπάρχει το σφυράω κλέφτικα (ενώ κατανοείς απόλυτα τι λέγεται για εσένα και τι όχι), και η ζωή προχωράει ανέμελα.

    Τώρα, ποσο προοδευτικός είναι κάποιος που κάνει bdsm αλλά υποτιμάει νέους, νεαρούς, και οποια άλλη ράτσα δεν του αρέσει, έχει ένα οξύμωρο, αλλά όσο υπάρχει το χριστιανικό bdsm τι να λέμε. Melting pot ο χώρος.
     
  5. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Those who can do, those who cant teach

    Λεγανε στο χωριο μου καπου στη ορεινη Πινδο
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καλά τα λένε στο χωριό αλλά πώς σχετίζεται αυτό με το θέμα του νήματος;
     
  7. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Ειναι σε συνεχεια του μνμ της @Brt
    Βαρεθηκα κ δεν εβαλα κουοτ
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πειτε μου οτι οσοι διαβασατε αυτο, πηγε και εσας το μυαλο στο ... της @Brt
     
  9. Brt

    Brt #ολαπολυ

       Από δω το πάμε από κει το πάμε, στα μνμ καταλήγουμε…
     
  10. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Εγω επειδή είμαι και λίγο grammar freak θα ήθελα να ξεκαθαρίσω οτι γνωρίζω πως γράφεται η λέξη μήνυμα...   Have a nice day
     
  11. Harry Demos

    Harry Demos Υγεία, επικοινωνία, επανάληψη.

    Συμφωνω, μηπως θέλεις επιτέλους πράξεις -lets-have-some-action-time!!
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2021