Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Webinar "BDSM Basics" από την Ειρήνη Χειρδάρη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Irresistible, στις 8 Οκτωβρίου 2022.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Η βεβαίωση παρακολούθησης θα ήθελα να ξέρω σε τι θα τους χρησιμεύσει.
     
  2. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Στο να τα πούνε και σε άλλους αφού θα τα έχουν μάθει.
     
    Last edited: 10 Οκτωβρίου 2022
  3. skia

    skia Contributor

    Εκεί που χρησιμοποιήθηκαν και τα πτυχία που μοίραζε παλιότερα σούπερ ντούπερ μαστεράς    
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν είχε copyright το BDSM μέχρι πρότινος, άλλαξε κάτι;

    Πάει να πει ότι θέλει μόνο τις αγκαλίτσες και τα χάδια της χαλάρωσης και τα προηγούμενα να μένουν γιατί πονάνε, αλλά ντρέπεται να το πει  

    Είναι τόσο κλασικό που αναρωτιέμαι αν η Χειρδάρη το πήρε από την Diva Midori έχουμε ένα νήμα για αυτό και εσύ ξέρεις από παλιά νήματα  

    Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα ήμασταν πάντα πάρα πολύ άψογοι και θα μας χαλάσουν οι πενήντα που θα το παρακολουθήσουν και από αυτούς μπορεί να έρθουν ή να είναι ήδη εδώ μέχρι πέντε.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    για κατσε να ξεθαψω. Βασικά θα πω «μην μου τα λες εμένα έτσι καθαρευουσιάνικα και μιλά καθαρά βιρνα»  
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν καταλαβαίνω τις ενστάσεις που ανέκυψαν. Γιατί είναι "κακό" να ενημερώνεται και να απενεχοποιει ο κόσμος , τις σεξουαλικές του προτιμήσεις;
     
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Εσυ από σεμινάριο τα έμαθες;   Να δω το πτυχίο!

    Γενικά δεν ξέρω τι ανθρωπογεωγραφία συμμετέχει σε ένα τέτοιο δρώμενο, αλλά να πληρώνει κάποιος να μάθει κάτι που μπορεί να βρει σε πολλές πηγες και κυρίως να το εξερευνήσει μέσα στις ανθρώπινες συσχετίσεις για εμένα, δείχνει φόβο να ζήσεις κάτι που απλά συμβαίνει φυσικά (η αφύσικα όπως το δει κανεις  ).  
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Προσωπικά δεν έμαθα μέσω σεμιναρίου όχι αλλά αν πχ ήθελα να ασχοληθώ με τα σχοινιά, ναι μάλλον ή σε σεμινάριο σχοινιών θα πήγαινα ή μέσω video (που κάτι σαν σεμινάριο είναι κι αυτό).
    Όσον αφορά την ανθρωπογεωγραφία , ίσως είναι άτομα που επιθυμούν να μάθουν κάτι από κάποιον πτυχιούχο (διότι έτσι αισθάνονται μεγαλύτερη σιγουριά) και όχι από τον Despicable σε ένα forum, ίσως άτομα ενοχικά ως προς την σεξουαλικότητα τους ή άτομα που θέλουν να ξεφύγουν από τα τετριμμένα... Κανείς δεν ξέρει.
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    το σταματώ εδώ. Έτσι κι αλλιώς εγώ σε νησί θα είμαι το Σάββατο ανακαλύπτοντας ποσο ωραίο είναι το φθινόπωρο στις κυκλαδες  
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Το μύρισαν και πιο "τεχνοκράτες" το "εμπόρευμα". Είχαμε τους wanna-be γαμιάδες και τις "Κυρές" τόσα χρόνια, τώρα στρεφόμεθα και στην "εξειδίκευση".

    Κατάντια στη χώρα της κατάντιας.
     
  12. quest

    quest custom title

    'Οσο χρήσιμες είναι οι δηλώσεις μερικών twue doms για τα χ χρόνια "εμπειρίας" που κατέχουν. Which begs the question... για την "εμπειρία" της συγκεκριμένης διοργανώτριας σεμιναρίων η/και την "εγκυρότητα" της "σχολής."

    Είναι γεγονός ότι ομάδες/κοινότητες/λέσχες του χώρου σε παγκόσμιο επίπεδο οργανώνουν webinars, workshops, demos, ανοιχτές συζητήσεις κλπ. Εννοείται πως κανένα "σεμινάριο" δεν μπορεί να καλύψει ικανοποιητικά ένα θέμα, είτε πρόκειται για σεμινάριο bdsm είτει είναι σεμινάριο γλασαρίσματος τούρτων. Ομως η ζήτηση υπάρχει για τέτοιες εκδηλώσεις και δεν νομίζω ότι είναι λάθος αυτό. Θεωρώ πως το λιγότερο που προσφέρουν είναι ένα ελεγχόμενο πλαίσιο για δικτύωση και επικοινωνία των μελών.