Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Xαστούκι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος DiDi, στις 19 Νοεμβρίου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Το χαστούκι
    Στίχοι: Βασίλης Τσιτσάνης, Βλάχος
    Μουσική: Βασίλης Τσιτσάνης, Βλάχος
    Πρώτη εκτέλεση: Αντώνης Ρεπάνης & Καίτη Γκρέυ ( Ντουέτο )

    Μ’ένα χαστούκι σου ήρθα να σ’αγαπήσω
    και στο εξής εγώ στο πλάι σου θα ζήσω.
    Εσυ μεσ’ στον κόσμο μου δίνεις ελπίδα,
    χαρά, εσυ ‘σ’ ο γιατρός μου στον πόνο μου, στη συμφορά.

    Α, α, α, α, α, α, α, α, κτύπα σατράπη μου,
    δως μου γλυκά φιλιά κι ύστερα πάρε με μέσα στην αγκαλιά,
    είσ’ η λατρεία μου και η παρηγοριά,
    είσ’ η λατρεία μου και η παρηγοριά.

    Χαστούκια και φιλιά δως μου ξανά σε μένα,
    είσαι το αίμα μου κι εγώ είμαι για σένα.
    Εσυ μεσ’ στον κόσμο μου δίνεις ελπίδα,
    χαρά, εσυ ‘σ’ ο γιατρός μου στον πόνο μου, στη συμφορά.

    Α, α, α, α, α, α, α, α, κτύπα σατράπη μου,
    δως μου γλυκά φιλιά κι ύστερα πάρε με μέσα στην αγκαλιά,
    είσ’ η λατρεία μου και η παρηγοριά,
    είσ’ η λατρεία μου και η παρηγοριά.
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Το χαστουκι δινεται (εκτος bdsm) για να προσβαλλει και οχι για να τραυματισει.Προφανως δηλαδη ειναι προς εξευτελιση καποιου και οχι με οργη και αποτελεσμα να τραυματιστει το "θυμα".Σε bdsm πλαισια δινεται ειτε ως τιμωρια,ειτε ως επαναφορα στην ταξη ειτε για καυλα.
    Διαλεξτε και παρτε.
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Έχω φάει χαστούκια για να συνετιστώ τάχα μου. Δεν συνετίστηκα.

    Έχω φάει χαστούκι σε άκυρη φάση,από άκυρο άνθρωπο και η προσβολή ήταν μεγάλη. Τον χαστούκισα και γω.

    Τα μόνο χαστούκια που επιτρέπω -πια- από τους άλλους..είναι αυτά που μου δίνουν όταν (κάποιες φορές) χάνω τις αισθήσεις μου.

    ΤΕΛΟΣ.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Το χαστούκι πρέπει να απαντηθεί με γροθιά απαραίτητα.
     
  5. pistossklavos

    pistossklavos New Member

    Απάντηση: Xαστούκι

    ειναι η καλητερη μεθοδος εξευτελισμου
     
  6. barbag

    barbag New Member

    μιας και ειναι η πρωτη φορα που δημοσιευω κατι,να χαιρετησω ολα τα μελη και να να παρακαλεσω να συγχωρεθουν οι τυχον απλοικες αποψεις μου,μιας και η μεχρι τωρα εμπειρια επι του θεματος ειναι η ενδοσκοπηση που τυχον εκανα και οι προσωπικες μου εμπειριες. θα αναφερθω κατ΄αρχην στην ¨εξηγηση¨ που δινουν καποιοι νευρολογοι(αυστηρα εχοντας υπ΄οψιν την φυσιολογια του εγκεφαλου), οτι δηλαδη,το κεντρο του σεξ και το κεντρο του πονου ειναι τοσο κοντα που σε καποιες περιπτωσεις ισως και να επικαλυπτονται καποιοι νευρωνες ετσι ωστε να διεγειρονται και στην μια και στην άλλη περιπτωση,δηλαδη χρησιμοποιουνται ειτε για να διαχειριστουν τον πονο ειτε να σπρωξουν τον εγκεφαλο σε εναν οργασμο.κατα την γνωμη μου μαλλον ανεπαρκης εξηγηση.αντιθετως,ειναι βεβαιο οτι οταν ποναμε ο εγκεφαλος εκρινει ενδορφινες (τα ναρκωτικα του εγκεφαλου) που μας κανουν να αντεχουμε τον πονο, με αποτελεσμα ενα χαστουκι(γενικα ο πονος) να μας κανουν να νοιωθουμε σαν να εχουμε παρει ναρκωτικα.δημιουργειται ετσι ενα φαινομενο εξαρτημενων ανακλαστικων και ετσι καποιοι ανθρωποι απλα καυλωνουν με τον πονο!οσον αφορα τις ψυχολογικες επιπτωσεις που εχει ενα χαστουκι,δεν μπορω παρα να αναφερθω σε μενα τον ιδιο η το πολυ πολυ σε καποιες γυναικες που τους αρεσαν και που ιδιαιτερα σε φασεις μεγαλης καβλας το ζητουσαν.πιστευω λοιπον οτι ενα χαστουκι που δινεται κατα την διαρκεια της ερωτικης πραξης ειναι κατα πασα πιθανοτητα διαφορετικο ως προς το κινητρο κατ΄αρχην απο ενα χαστουκι που σκοπο εχει να ΄σωφρονισει΄. για την πρωτη περιπτωση θα πω οτι,καποιες στιγμες δεν φτανει τιποτα απο τα συνηθισμενα την ωρα που εχεις μια γυναικα στα χερια σου.θελεις να την ΄φας'.να την ΄σκοτωσεις΄και οχι απαραιτητα επειδη θελεις να εφαρμοσεις βια.και το πιο συνηθισμενο μερος ειναι φυσικα τα καπουλια.και για να επιβεβαιωσω την θεωρια των εξαρτημενων ανακλαστικων,οι γυναικες που στην αρχη ισως και να μην πολυφτιαχνονταν απο τα χαστουκια,με μια προσεκτικη διαχειριση ,στο τελος εφταναν να τα ζητανε και ιδιαιτερα λιγο πριν και στην διαρκεια του οργασμου.αυτα σαν μια πρωτη αποπειρα δημοσιευσης (πιαστηκε και το χερι μου με τοση πολυλογια).χαιρετω και παλι και καλα χαστουκισματα αδερφια.απο οποια πλευρα της παλαμης κι αν βρισκεστε. 

    εγραφα εδω και μια ωρα μια εμπεριστατωνενη:lol: αναλυση επι του θεματος αλλά ειναι η πρωτη μου φορα (παρθενακι) και δεν μπορεσα να το δημοσιευσω.οποτε απλα χαιρετω ολα τα μελη και δηλωνω απεριφραστα οτι τις περισσοτερες φορες μου αρεσει να δινω χαστουκια(εκτος αν προκειται για καμια εντελως ξενερωτη) , και ιδιαιτερα στα τρυφερα γυναικεια καπουλια.οταν μαλιστα μενουν και οι δαχτυλιες και κοκκινιζουν....αυτα και επιφυλλασομαι για περισσοτερα!
     
    Last edited by a moderator: 1 Μαρτίου 2009
  7. gemini_83

    gemini_83 New Member

    Πριν ενα καλο χαστουκι χρειαζεται ενα καλο φτισιμο για να πονεσει περισσοτερο...
     
  8. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    το χαστούκι

    το χαστούκι

    Kαι εκεί που όλα πάνε καλά.
    Έχεις βάλει πολλά πράγματα σε μια τάξη έρχεται το... χαστούκι.
    Για να σε ταρακουνήσει. Nα σου θυμίσει ότι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.
    Για να σε συνετίσει. Nα σου δείξει ότι κάπου είσαι λάθος.
    Για να με διδάξει. Ότι τίποτα στη ζωή δεν είναι δεδομένο. Oύτε καν αυτά που νομίζεις ότι έχεις κατακτήσει.
    Για να σε πονέσει. Έστω και λίγο, αρκεί να καταλάβεις την διαφορά. Kαι τον πόνο που ενδεχομένως προκάλεσες και εσυ.
    Τελικά ένα "χαστούκι" μπορεί να αλλάξει μια ζωή; Tη δική σου ζωη;
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Xαστούκι

      γρρρρ...!
     
  10. flora

    flora New Member

    Απάντηση: Xαστούκι

    ...απλα απαραιτητο.
    το χρησιμοποιω κ οταν ο σκλαβος/α δεν εκτελει σωστα την οποια εντολη μου, αλλα κ σαν επιβραβευση. τι καλυτερο μπορει αληθεια να περιμενει ενας/μια σκλαβος/α απο ενα δυνατο χαστουκι, ως ανταμοιβη για την ικανοποιηση, που προθυμα προσφερε στην Κυρια του;

    Αφεντρα φλωρα
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Xαστούκι

    απορια: ο σκλαβος ξερει ποτε ειναι για επιβραβευση η ψαχνεται το κακομοιρο να βρει τι λαθος εκανε? 
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Μη με βάλετε να αναζητήσω τις αιτίες...δεν τις ξέρω.Έχω φάει αρκετά χαστούκια στα μάγουλα από Κυρίαρχες αλλά είναι κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου.Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν μου αρέσει.Τόσα και τόσα μου έχουν κάνει.
     
Thread Status:
Not open for further replies.