Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 16 Ιανουαρίου 2009.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Και τι σχέση έχει αν νομιμοποιηθεί ο γάμος των ομοφυλοφίλων πχ με τα υπόλοιπα οικονομικά προβλήματα που περιέγραψες; Δε χρειάζεται κάποιο κονδύλι για αυτό,ούτε θα αφαιρεθούν χρήματα από άλλους δικαιούχους..

    Δηλαδή;
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2009
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Nαι ρε βερονικ ετσι ειναι κοπελα μου.Γιατι αυτοι εχουν κατι πολυ πολυτιμο που εμεις το χασαμε για παντα........και λεγεται φυσικος πλουτος.....!!!!!!
    Και που να δεις ερωτισμο σε ινδιανικους καταυλισμους χαμενους μεσα στην φυση...!!!!!
    Κοιτα να δεις που αυτο το πλασμα αρχισα να το συμπαθω πριν το γνωρισω....!!!!! 
     
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Δηλαδή ας μην οδηγηθούμε στην "νομιμοποίηση" κάθε παρέκλισης ονομάζοντάς την βίτσιο που δεν χρήζει ψυχολογικής υποστήριξης.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Δώκε μου ένα παράδειγμα πληζ..
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Βερόνικα,ντου πουά  
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    sorry,τώρα το είδα:conf:

    Σκεφτόμουν(...) αυτό με το κόμμα των παιδόφιλων κλπ.
    Ότι μπορεί εκεί πάνω να φτάσουν στο άλλο άκρο και να αποδεχτούν οποιαδήποτε σεξουαλική παρέκκλιση όπως η παιδοφιλία, η κτηνοβασία και (αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί βίτσιο) ο βιασμός. Και με αυτή την απενεχοποίησή των, να οδηγηθούμε σε αηδιαστικές καταστάσεις.
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικ

    Και εγώ μέχρι πέρσι φοβόμουν..Τώρα που έκλεισα τα 18 μπορώ να αυτοδιαχειρίζομαι όπως θέλω  
     
  8. Jomaru

    Jomaru Guest

    List of countries by suicide rate - Wikipedia, the free encyclopedia

    αυτο το λινκ επλιζω να σας διαφωτισει λιγακι..

    οσο για την παιδοφιλια , η νομιμοποιηση της μονο απεχθεια μπορει να μου προκαλεσει.
    επισης τασεις οπως ο σαδομαζοχισμος και τα λοιπα αν επιμηκυνονται και σε τομεις εκτος του ερωτικου, ναι τοτε χρηζουν ψυχολογικης και ψυχοσωματικης υποστηριξης.

    ενα παραδειγμα
    στον χωρο του BDSM το να βιασεις την παρτενερ σου ως μια σεξουαλικη φαντασιωση ειναι αποδεκτη, εκτος ομως ειναι παρανομη. ελπιζω να γινομαι κατανοητος.
     
  9. atasai

    atasai Regular Member

    Αφού σερφάρετε στο wikipedia δείτε και αυτό Ages of consent in Europe - Wikipedia, the free encyclopedia

    Φαντάζομαι πως θα λογοκριθεί η οποιαδήποτε κουβέντα περί παιδοφιλίας, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να δούμε ότι σε κάθε χώρα ισχύει νομικά διαφορετική ηλικία συναίνεσης -και άρα διαφορετική ηλικία αναγνώρισης της σεξουαλικότητας των εφήβων. Ελλάδα και Κύπρος πρωτοπορούν κάνοντας διάκριση μεταξύ της ηλικίας συναίνεσης για ετεροφυλοφιλικό και λεσβιακό σεξ και αυτής για αντρικό ομοφυλοφιλικό. Όλε!
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Eίπαμε..έχουμε άλλα θέματα να λύσουμε πρώτα.. το ασφαλιστικό,το συνταξιοδοτικό.. 
     
  11. Jomaru

    Jomaru Guest

    παιδοφιλια , αν και δεν ειναι αυτο το θεμα , και ζητω συγγνωμη για την παρεκκλιση μου αυτη απο τον νηματοθετη θεωρω οταν γινεται με σε διαφορετικα ορια ηλικιας.

    θα παει η κουβεντα πολυ διαφορετικα ομως. ο πατερας μου οταν γνωριστηκε με την μητερα μου εκεινος ηταν εικοσιτρια κι εκεινη δεκαεξι, αυτο δε το θεωρω παιδοφιλια και οχι για την εξ αιματος σχεση που μας συνδεει φυσικα αλλα το φερνω ως αντιπαραδειγμα.
     
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Zώντας στην Μπανανία της σεξουαλικής διαφορετικότητας

    Δεν υπάρχει λόγος να βάζουμε προτεραιότητες. Αν διώξουμε τους ρασοφόρους θα εξυγειανθούμε και οικονομικά και κοινωνικά.  

    Και 123 να ήταν ο πατέρας σου, δεν θα ήταν παιδοφιλία. Δεν συμμετείχε κανένα παιδί.
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2009