Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κυρίαρχος, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Μαρτίου 2011.

  1. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Προφανώς και ναι, μίλησα ξεκάθαρα για την περίπτωση που το ένα μέλος έχει πλήρη άγνοια.
     
  2. civil

    civil [minor chord]

    Βλέπεις; Για την πλειοψηφία δουλεύω! Για να μη μείνουμε τρεις κι ο κούκος.
    (Δεν ξέρω ποιος είναι ο κούκος πλέον, έχω χάσει επεισόδια. Όποιος ξέρει, ας μου πει.)
     
  3. civil

    civil [minor chord]

    Βλέπεις επίσης γιατί ήθελα να προλάβω τους εξορισμούς και τους εξοστρακισμούς;
    Ναι, ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει και είναι ελεύθερος να επιλέξει αν θέλει να ζει και να σχετίζεται σε μία τέτοια κατάσταση. Επίσης πάλι θα μπούμε στη συζήτηση για το ποιος είναι Κ και ποιος δεν είναι κι εγώ εδώ θα πω ότι τον Κ τον κρίνουν τα υ του, ίσως και ο χρόνος. Όλοι οι υπόλοιποι, οι έξω απ’ το χορό της συγκεκριμένης σχέσης, μπορούμε να τραγουδάμε αμέριμνοι κοιτάζοντας τη θάλασσα.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    @Persa
    Είναι συνηθισμένο το φαινόμενο κάποιος να έχει μια κανονική βανιλοσχέση και να έχει και μία υποτακτική.
    Ακόμη πιο συνηθισμένο είναι σε γυναίκες Κυριαρχικές που έχουν τον βανίλα επιβήτορα και τον υποτακτικό για να διαφεντεύουν.
    Σε ένα τέτοιο τρίγωνο το τρίτο πρόσωπο κάλλιστα μπορεί να είναι το υποτακτικό.
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2020
  5. espimain

    espimain Contributor

    Έτσι κερδίζεται ο Παράδεισος.
    Όσες υποτακτικές ή bottom, παντρεμένες, βρέθηκαν στη διάβα μου, καμία δεν το είπε στον άνδρα της.
    Κατά την άποψη σας ανήθικες όλες;
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Βασικά, υπάρχει και μια αντιφατικότητα στο να είναι με το ένα ποδάρι στις βανιλοκαβλάντες και με το άλλο στο αφεντιλίκι.
     
  7. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Από την στιγμή που γνωρίζατε την ύπαρξη γάμου, ανήθικες όχι. Μετά είναι δική σας επιλογή το εάν θα προχωρήσετε. Δειλές ναι.

    Ξαναλέω, μιλάω για την περίπτωση που το Κ άτομο δε γνωστοποιεί την ύπαρξη γάμου προς το υ. Και πόσο μάλλον όταν το παίζει Κ προς το υ αλλά χέζεται απάνω του στην ιδέα να γνωστοποιήσει τις σεξουαλικές προτιμήσεις που έχει στη βανιλα σχέση του μην τυχόν χάσει τη βολή του.

    Μου βγάζει κάτι σε "αφέντης στο υ, αλλά στη βανιλοσχεση πέφτει παντόφλα"
     
  8. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Είναι συνηθισμένο φαινόμενο ένας Κ να κρύβει από την υ ότι έχει παράλληλη βανιλοσχεση.;; Πως κρίνετε μια τέτοια συμπεριφορά ενς Κ;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    στα πλαίσια του πουριτανού επαρχιωτισμού (εδώ και σε όλο τον ερωτοφοβικό δυτικό κόσμο) έχει δυσκολίες, όχι αδιαχείριστες.

    χωρίς αυτό το σύμπλεγμα η ερώτηση είναι αντεστραμμένη: πόσο μπορεί να είναι λειτουργική μια σχέση με μιά μόνον σκλάβα;
     
  10. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Από την απόκρυψη καταστάσεων
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    τι μας κρύβουν;
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Νομίζω πως είναι ιδιαίτερα δύσκολο, ίσως και ανέφικτο, και για τα κ και για τα υ να είναι με το ένα πόδι στον βανιλα "κόσμο " και με το άλλο στην ασυμμετρία και να ισορροπουν πλήρως.

    Ο ασυμμετρος ερωτικός τρόπος έκφρασης δεν αποτελεί επιλογή. Αποτελεί ανάγκη. Αποτελεί φυσικό τρόπο έκφρασης.

    Αδιάφορο να βγάλω συμπεράσματα για το ποιος είναι κ και ποιος είναι υ. Αλλά η κυριαρχία δεν είναι απλά ένα πλήθος εντολών, και η υποταγή δεν είναι η υλοποίηση τους και μόνο. Είναι πολυπαραγοντικο ζήτημα το τι εστι κυριαρχία και τι υποταγή.

    ΥΓ. Έχουμε πάρει ως παραδοχή ότι το κ που δεν αναφέρει τις σουμπες του στην σύζυγο, το κάνει επειδή έχει χεστει πάνω του. Αν δεν αναφέρει τον γάμο του στις σουμπες του, το ίδιο; Και γιατί αυτό αποτελεί τον μοναδικό λόγο μη αναφοράς;
    Ένα κ που δεν αναφέρει στο υ του το καθετί, το κάνει επειδή χέζεται πάνω του;