Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 9 Νοεμβρίου 2014.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι, δεν αναφέρομαι σε σπάσιμο γυαλικών αλλά για συναισθηματική αποφόρτιση μέσω αδειάσματος.
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Το ποσο "καλη" ηταν μια σχέση φαίνεται απ'τον τρόπο που τελειώνει..
    Το πιστεύω ακράδαντα αυτο..
    Σίγουρα δεν ειναι ευκολο και σίγουρα πάντα κάποιος θα πληγωθεί, αλλα καλό είναι να χωρίζουμε πολιτισμένα..
     
  3. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Σίγουρα γυριζεις πιο εύκολα σελίδα, αλλα παύεις να εκτιμάς τον άνθρωπο με τον οποιο μοιράστηκες πολλα και αυτο κατα καποιον τροπο σου ακυρωνει ο, τι ωραιο εζησες μαζι του..
     
  4. Δεν παύεις να εκτιμάς κάποιον επειδή χωρίσατε τσακωμένοι. Είτε έχεις ήδη πάψει να τον εκτιμάς, γι αυτό χωρίζετε, είτε χωρίζετε παρά τη θέλησή σου, οπότε εξακολουθείς να τον εκτιμάς και μετά το χωρισμό.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Για κείνο που αξίζει, θέλω να πω ένα μπράβο στην @dark explorer για τα λόγια της εδώ #1701 κι εδώ #1705 καθώς και στον @peleas για τα λόγια του εδώ #1708 .
    Θέλω να πω έλεος με τον τόσο "πολιτισμό", τα "υπεράνω" και τα "ευγενή αισθήματα" μετά τον όποιο χωρισμό. Πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχουν.
     
  6. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Διαφωνω   λογω προσωπικής εμπειρίας.. Μάλλον παίζουν ρόλο οι εμπειρίες του καθενός για την αποψη του επι του θέματος .. 
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το πας στο άκρο, υπάρχει και η χρυσή τομή. Χρήσιμες εμπειρίες για να αφουγκράζεσαι αμεσότερα τι να αποφεύγεις και πού χρειάζεται να δίδεις χρόνο ο οποίος είναι και πολύτιμος.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευχαριστώ σε αλλά αν θες να συνδράμεις επί της ουσίας, να μου στείλεις μερικά πατουσοπαγωτά γιάντα εξετέλεψαν το τρέχον διάστημα, έδωκα πολλά  
     
  9. Πάντα με βάση τις προσωπικές εμπειρίες μας μιλάμε  
    Πιστεύεις όμως ότι μια εκτίμηση είναι τόσο εύθραυστη που δε μπορεί να αντέξει έναν τσακωμό? Εκτός αν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις (απειλή κατά της ζωής κ.λ.π.)
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Φιλαράκι αναλόγως την ένταση του τσακωμού, την αιτία πίσω απ' τον τσακωμό και πάνω απ' όλα την συχνότητα με την οποία θα σου πέταγε ο/η άλλος/η στη μάπα την "αηδία".
    Δεν χρειάζεται να φτάσουμε σε απειλές ζωής, για να μην θέλουμε να ξαναδούμε κάποιον/α ούτε ζωγραφιστό/η. Όλα έχουν ένα όριο.
    Αν ξεπεραστεί, ακόμη και το βαθύτερο συναίσθημα μπορεί να μετατραπεί σ' ατελείωτη ναυτία το λιγότερο. Καλό θα ήταν, όταν καταλάγιαζαν τα πνεύματα, να επέστρεφαν κάποια πράγματα στη θέση τους. Να υπήρχε κατανόηση και η εκτίμηση να επανεξεταζόταν.
    Αλλά κάποιες φορές είναι αδύνατο. Ίσως γιατί στο τέλος ο/η άλλος/η τα κατάφερε, να μας ξυπνήσει απ' το λήθαργο μας.
    Βέβαια, δεν φταίει ο/η τυφλός/η, που δεν μπορούσε να δει. Φταίμε εμείς, που από κείνον/η απαιτούσαμε να μας διαβάσει εφημερίδα.  
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2016
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ναι..ειμαι παιδι "των ακρων"..το 'χω αυτό το κακο..   , οποτε για να επανελθω στο θεμα του νηματος:
    Θελω να παψω να είμαι παιδι "των ακρων".. 
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θέλω η @dark explorer να βάλει στο ψυγείο της αυτό...

     

    Γιατί τα πατουσοπαγωτά της μου έλειψαν στ' αλήθεια. Και δεν θέλω να ξεμείνει χαχαχα.... 

    Υ.Γ.

    Παρακαλώ