Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκίσε με για να σε ράψω Αφέντη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 4 Απριλίου 2008.

?

Είμαι...και η άποψη μου, είναι...

  1. Άντρας, ναι.

    15 vote(s)
    38,5%
  2. Άντρας, όχι.

    0 vote(s)
    0,0%
  3. Γυναίκα, ναι.

    15 vote(s)
    38,5%
  4. Γυναίκα, όχι.

    9 vote(s)
    23,1%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Διατάθηκα πως οι αξιολογήσεις ενός ανθρώπου αναφορικά με μεμονωμένες ιδιότητές του δεν είναι σωστό να συμπλέκονται. Για παράδειγμα: ένας καλός υποτακτικός, δεν είναι απαραίτητα ένας καλός φίλος ή ένας καλός εργαζόμενος ή ένας καλός γείτονας. Μπορεί να είναι, και δη ένεκα κοινού αποχρόντος λόγου. Μπορεί να μην είναι.

    Το μέρος του σχολίου μου που είχες απομονώσει αναφέρονταν σε γυναίκες που εισήλθαν σε μία D/s σχέση, σκεπτόμενες πως ίσως από την πλευρά του υποτακτικού μέρους, θα μπορούσαν να χειραγωγήσουν το σύντροφό τους αλλά απέτυχαν. Η αποτυχία, όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ είναι διπλή: Ούτε ο σύντροφός τους είναι ικανοποιημένος από αυτές ως υποτακτικές, ούτε οι ίδιες από τους εαυτούς τους είναι ευχαριστημένες, εφόσον ο στόχος τους δεν στέφθηκε από επιτυχία. Κυριολεκτικά χρησιμοποιείται εδώ ο όρος "αποτυχία" και όχι απαξιωτικά.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν διαφωνώ μα προβληματίζομαι, στην υπόθεση που το να είναι καλός υποτακτικός τον αναγκάζει να είναι κακός εργαζόμενος. Ή το αντίστροφο.
    Για αυτό μίλησα για απόσυρση...
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Πού αναφέρθηκε η εν λόγω υπόθεση Heinrich von Kleist;
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Δε διαφωνώ σε αυτό. Όλοι άλλωστε για τις φαντασιώσεις μας ζούμε...

    Επίσης, συμφωνώ.

    χμμ...
    Μπορείς να κάνεις ένα search σε παλαιότερα threads ίδιου θέματος, αλλά καλύτερα ας μην το σκαλίσουμε άλλο όπως είπα.
    Αφού αποσαφηνίσαμε πως μιλάμε για βελτίωση «υποτακτικών ικανοτήτων» είμαστε όλοι Ok.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Δικός μου είναι ο προβληματισμός πουλάκι μου. Όπως και η υπόθεση...εργασίας.