Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι έμαθα από τα λάθη μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 15 Νοεμβρίου 2022.

  1. King A

    King A ♾️

    Λάθη έχω κάνει πολλά.
    Λάθη θα κάνω και στο μέλλον.
    Έκανα λάθη ακόμα και την στιγμή που ήξερα ότι θα κάνω το λάθος.
    Δεν μετάνιωσα ποτέ.
    Λυπάμαι μόνο που μέσα στα λάθη μου στεναχώρησα αθώους ανθρώπους που δεν έφταιγαν από την δική μου ορμητική φύση.
    Έμαθα μέσα από αυτά και τώρα πια κάνω τα λάθη μου ακόμα καλύτερα.
    Ακόμα και μέσα στην καταστροφή των λαθών πρέπει πάντα να υπάρχει ένα ξέφωτο με χιούμορ.
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Ο άνθρωπος είναι άπληστο ον οπότε το μόνο που θα καταφέρεις είναι να καθυστερήσεις αυτό που ούτως ή άλλως θα συμβεί.
    Ενδεχομένως να σε σώσει ότι κάποιος δεν θα έχει την υπομονή να περιμένει.
     
  3. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Λάθη; Σε D/s σχέσεις; Δεν θα το έλεγα. Έχω σκοντάψει, έχω αστοχήσει, έχω μπερδευτεί, έχω φάει τα μούτρα μου, έχω κάνει μαλακείες, ναι. Επιλογές και πειραματισμοί ήταν. Και πάντα ήμουν ο εαυτός μου κι όποτε σκέφτηκα »Μωρέ μήπως να λειάνω λίγο τις άκρες;» δεν έπιασε γιατί δεν ήμουν πλέον εγώ και -ω, η έκπληξη- δεν άρεσε τελικά. Γι αυτό λέω συνέχεια ότι είναι μεγάλη τύχη να βρίσκουμε συμβατούς ανθρώπους. Δεν μετανοιώνω, άρα ό,τι στραβό έχω προκαλέσει δεν το βιώνω σα λάθος αλλά σαν εμπειρία.
     
  4. araris

    araris Ποτέ μην λές ποτέ

    τα λάθη είναι η αρχη της ζωής