Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Καλό παιδί» = ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος trampledgr, στις 21 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: «Καλό παιδί» = ;

    Γιατί οι καλοί σε αυτήν την περίπτωση είναι τα "κακά παιδιά".. 
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: «Καλό παιδί» = ;


    κακα παιδια = ''καλα παιδια''

    Τελικα το νημα για ποια παιδια μιλαει ΟΕΟ???
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Μου αρεσουν και τα δυο: και τα καλα, και τα κακα παιδια. Εχουν τη χαρη τους και τα δυο, αναλογα με την περιπτωση.
    And trampled, honey, you're more than a nice guy. Which is a very good thing, in my book  
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. stef

    stef New Member

    Δε διαφωνώ… τονίζω την αδυναμία τους όχι απλά να εκφραστούν με διαφορετικό τρόπο (από αυτόν που ίσως θα προτιμούσα εγώ ή οποιοσδήποτε) αλλά γενικά να εκφραστούν με οποιοδήποτε τρόπο…τουλάχιστον μέχρι την ευχάριστη έκπληξη του να μας αφήσουν άναυδους 

    Ίσως ο καθένας έχει στο μυαλό του διαφορετικούς τύπους συμπεριφορών και ανθρώπων που τους κατατάσσει σε αυτή την κατηγορία, για μένα είναι
    ...στην καλύτερη αδύναμα να βιώσουν τον εαυτό τους άτομα και να εκφράσουν τις επιθυμίες τους , ακολουθώντας το δρόμο της διακριτικότητας /προσαρμογής / ταυτοποίησης / αφάνειας
    …και στη χειρότερη επικίνδυνα (για τους παραπάνω λόγους).

    Δε θέλω να γίνουν κακά παιδιά…θέλω να μπορούν να γίνονται και κακά
     
  6. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: «Καλό παιδί» = ;

    Το «καλός εξ ανάγκης» είναι σχήμα οξύμωρο. Υπάρχει αυτή η ιδιαιτερότητα στην έννοια του καλού. Προϋποθέτει επιλογή. Δυνατότητα ελεύθερης επιλογής ανάμεσα στο καλό και στο κακό. Κατά συνέπεια δε μπορείς να είσαι καλός αν δεν μπορείς να είσαι κακός.
    Τα «καλά παιδιά» βρίσκονται σε εισαγωγικά επειδή ακριβώς δεν μπορούν. Δεν είναι ούτε καλά ούτε κακά. Είναι αυτό που μπορούν.

    Και ακριβώς επειδή νιώθουν αυτή την αδυναμία, όποτε τους δίνεται η ευκαιρία να μην είναι «καλοί» (με εισαγωγικά), επιλέγουν να είναι κακοί (χωρίς εισαγωγικά), έχοντας αποκτήσει την παρανοημένη πεποίθηση της ταύτισης δύναμης και κακού. (Σχόλιο στατιστικής παρατήρησης)
     
  7. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: «Καλό παιδί» = ;

    Σαδιστης,ποτης,γυναικας,τσαμπουκας,διεστραμμενος,αλανιαρης,καθαρμα,αληταμπουρας,ξανα ποτης ..
    αλλα πανω απ΄ολα ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ
     
  8. asrael

    asrael New Member

    Το αρχικό post περιγράφει ακριβώ αυτό που είμαι, αυτά που περνάω και αυτά που μάλλον θα περάσω γιατί δεν θέλω να αλλάξω τον εαυτό μου, ακόμα καλύτερα δεν μπορώ.

    Απλά αυτό που ήθελα να συμπληρώσω είναι ότι το καλό παιδί λειτουργεί με βάση το συναίσθημα και όχι με βάση τα ενστικτά του.

    Επίσης θέλει πολλή δύναμη ψυχής για να μπορέσει κάποιος να συγχωρέσει κάποιον που του έκανε κάτι κακό, που τον πλήγωσε, θέλει τόλμη να κοιτάξει κάποιος μέσα του να βρεί τις απαντήσεις από το να ριξει ευθύνες κάπου.

    Καλή μέρα να έχουμε
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: «Καλό παιδί» = ;

    μαλλον δεν θελεις η ακομα καλυτερα δεν ''θελουν''!
     
  10. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: «Καλό παιδί» = ;

    ....Ειμαστε <<καλα παιδια>> τραλαλα......τραλαλα.....!!!!! 
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Γιατί αυτός ο μακαρίτης (αλήτης όμως όταν ζούσε) τραβούσε όλες τις γυναίκες επάνω του;

    Έφταιγε το ότι είχε κάνει φυλακή για ξυλοδαρμό;



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Babylon

    Babylon Regular Member

    Ειναι καπως "στενος" ο ορισμος σου του "καλου παιδιου", αλλα θα συμφωνησω με το παρακατω.

    Επισης σχετικα με αυτο
    Το τελευταιο "ορισμος-του-καλου-παιδιου" που ηξερα, αυτοκτονησε. Και μια χαρα ζητησε ευθυνες, μαλιστα απο αυτους που αγαπουσε περισσοτερο.