Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άμβλωση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 31 Μαϊου 2009.

  1. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    χαχαχαχαχα που εισαι να ερθω να σε βρω να μου δοσεις και λιγο μοσχαρι ρε φιλε.....
     
  2. Soraya

    Soraya Guest

    Συνήθως για να εκφέρω άποψη θα πρέπει να είμαι μάρτυρας γεγονότων ή παθόν...
    Οπότε για ακόμα μια φορά θα μιλήσω με αφήγηση-συμπέρασμα(δικό μου)
    Από τότε που έκανα την κόρη μου και για πολλά χρόνια (λόγο των συνθηκών που έζησα μέχρι να την μεγαλώσω) έλεγα πως αγαπώ πολύ τα παιδιά... μακάρι να είχα έναν λόχο από αυτά γιατί μέσα από την κόρη μου μεγάλωσα και ωρίμασα κι εγώ, έμαθα να σκέφτομαι και να συμπεριφέρομαι εντελώς διαφορετικά, όμως δεν θα ξανά έμπαινα σε διαδικασία να ξανακάνω παιδί. Πάνω από όλα γιατί δεν είχα εμπιστοσύνη σε κανένα αρσενικό για να ξαναπάρω μια τέτοια απόφαση. (ούτε τώρα έχω, πολύ σπάνια κάποιος θα κερδίσει την εμπιστοσύνη μου).
    Ευτυχώς δεν μπήκα ποτέ στο δίλημμα να σκεφτώ αν θα κρατήσω ή όχι παιδί. (Η απόφαση να κρατήσω την κόρη μου ήταν μη συζητήσιμη τότε για εμένα. Η μόνη απόφαση που θα μπορούσαν να πάρουν όσοι ήταν γύρο μου ήταν αν θα είναι δίπλα μου ή απέναντί μου).
    Παρόλα αυτά λόγο μιας μακροχρόνιας σχέσης που είχα είχαμε αναρωτηθεί πολλές φορές τι θα γινόταν αν έμενα έγκυος.
    Απάντησή μου ήταν πως όσο προσέχουμε δεν θα μείνω αλλά και αν μείνω δεν θα το κρατήσω... Δεν σκεφτόμουν καν την δική του άποψη... (Ίσως η αντίδρασή μου να ήταν καθαρός φόβος... δεν έχω ιδέα..) Το σεβόταν όμως γιατί με ήξερε καλά και ήξερε πως στη πιθανότητα μιας εγκυμοσύνης ίσως και να μην είχα το κουράγιο να κάνω έκτρωση... ακόμα και τώρα δεν ξέρω ποια είναι η απάντηση σε αυτό και εύχομαι να μην μάθω ποτέ  
    Ας μπω στο ρεζουμέ όμως.
    Κάποια στιγμή ήρθε μια φίλη να με ρωτήσει τι μπορεί να κάνει ή τι πρέπει να κάνει τώρα που έμεινε έγκυος...
    Το πρώτο πράγμα που της ζήτησα ήταν να ηρεμήσει... (ίσως να ήθελα να ηρεμήσω κι εγώ εκείνη την στιγμή... πως να πάρεις στο λαιμό σου έναν άνθρωπο για μια τέτοια απόφαση;; )
    Έτσι λοιπόν έβαλα στην άκρη τις δικές μου αντιλήψεις και βιώματα. Έβαλα κάτω τα γεγονότα ως έχουν και της ειπα τις επιλογες που εχει. (οχι φυσικά και δεν της είπα κράτα το ή όχι... της έδωσα τροφή για σκέψη για το τι να περιμένει αν το κρατήσει ή όχι...) Για εμένα ήταν η καλύτερη απάντηση και θα ήθελα να μου την δώσουν και σε εμένα αν ήμουν στην θέση της ποτέ...
    Οπότε ας απαντήσω και στα ερωτήματα... Δεν είμαι ούτε θετική, ούτε αρνητική. Η απόφασή μου αλλάζει ανάλογα με τα γεγονότα που έχω απέναντί μου...
    όχι δεν το θεωρώ δολοφονία... όμως σίγουρα είναι ένα δυσάρεστο γεγονός για μια κοπέλα και σίγουρα καταπονεί τον οργανισμό της άσκοπα...
    Σε όποιο στάδιο της κύησης κι αν είναι... Σίγουρα όσο πιο προχωρημένη τόσο πιο λυπηρό...ειδικά αν πρέπει να "πάρουν το μωρό"

    Όσο για τις D/s σχέσεις....
    Δεν μπορώ καν να διανοηθώ πως ένας Κ δεν θα μεριμνήσει να είναι προσεκτικός... (όχι δεν δέχομαι τα "είμαι άνθρωπος και μου φύγαν τα φλόκια μέσα".... όχι όταν εγω δίνω το είναι μου σε αυτόν τον άνθρωπο)
    Ως υ θα φροντίσω να πάρω αντισύλληψη... (Διπλή προσοχή λοιπόν)
    Ε τώρα αν ο διάολος σπάσει το πόδι του, γαμηθούν όλοι οι πλανήτες μαζί, και εκείνη την ώρα ο θεός έχει κέφια και μείνω έγκυος, σας απάντησα και πιο πάνω... τον τελευταίο λόγο τον έχω εγω...