Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άτιτλο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 11 Ιουνίου 2008.

  1. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Το να υπερασπιστώ τον εαυτό μου είναι trolling;

    Αν υπάρχει λόγος ασφαλώς. Εκτός αν θα πρέπει πάλι να δέχεται κάποιος προσβολές κα να μην απαντάει. Ούτε προσβάλλω, ούτε οξύνω τα πνεύματα. Εκτός αν δεν είναι βολικό να μιλάνε οι θιγόμενοι.
     
  2. female

    female Contributor




     

    Ο Ύπνος της Λογικής...




    Έχουμε το δίκαιο με το μέρος MΑΣ...! (Ποιοι; )



     




     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Σημ. Οι υπογραμμίσεις δικές μου.

    Καταπληκτικό Emma.
    Θα συμφωνήσω με τα πιο πάνω.
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Forum για γερά νεύρα! Από εκεί και πέρα δεν ξέρω, δεν είδα, δεν ρώτησα...
     
  5. Εμένα μου επιτρέπετε να πάω τώρα για ένα κατούρημα ή θα με μπανάρετε, μπανανάδες, σαν τον cornilio?
     
  6. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member


    Ενημερωθείσα για τον αποκλεισμό του Κορνήλιου και με αφορμή το σχόλιο του Aldur, καθώς το αντίστοιχο νήμα τελεί υπό απαγόρευση, διέκοψα βιαίως το χαλκιδίκιασμά μου, προκειμένου να διαμαρτυτηθώ εντόνως.

    Η πρωτεμφάνισή μου στο forum, ταυτίζεται με τα ειρωνικά και περιπαικτικά σχόλια του Κορνήλιου.

    Δυσχέρανε σε οποιοδήποτε σημείο και με όποιον τρόπο, το ως άνω γεγονός, την παρουσία μου μεταξύ σας ? Στερήθηκα μήπως τη δυνατότητα ανταπόκρισης ? Στάθηκε, η καταρχήν τουλάχιστον συμπεριφορά του απεναντί μου, αιτία να παύσω τη συμμετοχή μου στο εν λόγω forum ? Τουναντίον.

    Η παρούσα αναφορά μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων και σχετικών σχολίων, ουδόλως εφορμάται ή επηρεάζεται από το γεγονός ότι από καιρο εις καιρούν, ο αποκλεισθείς Κορνήλιος, επιδεικνύει στο προσωπό μου, συμπεριφορά, σε γενικά πλαίσια και με απλά λόγια "θετική".

    Εξικνείται από την αντίληψη της πραγματικότητας, πως το σύνολο, των, στο εν λόγω forum συμμετεχόντων, τυγχάνουν ενήλικες και μετά βεβαιότητας, ικανότατοι προς ανταπόκριση σε όποιον, πιθανώς "κακοπροαίρετο" ή άστοχο κλπ συνειρμό, τους απευθύνεται.

    Πέραν τούτων, ουκ ολίγες φορές και ο ίδιος ο Κορνήλιος έχει βληθεί δια των σχολίων του συνόλου σχεδόν των μελών του forum, άλλοτε δικαίως και άλλοτε αδίκως - αδιάφορο - επιδεικνύοντας πάραυτα, συμπεριφορά δεκτική και κατά κάποιον τρόπο μεγαλόψυχη, αποκαλύπτοντας κατά καιρούς, μια κάποια γενναιότητα ψυχής, την οποία δεν διαθέτουμε όλοι.

    Κατόπιν τούτων, επιγραμματικά διατυπωθέντων, ως αποτέλεσμα μακράν υπερβολικής αυστηρότητας κρίνω τον αποκλεισμό του Κορνήλιου, δίχως να παραγνωρίζω την προσβολή, την οποία πιθανώς υπέστησαν εκ μέρους του ορισμένα μέλη του forum, τοποθετώντας αυτήν ωστόσο, στα πλαίσια των δυνατοτήτων τους να ανταποκριθούν, ακόμη και με τον πλέον αιχμηρό τρόπο, σε τρόπο ώστε να γίνει πλήρως αντιληπτό από τον Κορνήλιο και από κάθε "Κορνήλιο" το σημείο παύσεως της "δικαιοδοσίας " του.
     
  7. elen

    elen Regular Member

    Απάντηση: Άτιτλο

    Έλεος πια με την διαστρέβλωση. Μερικοί μιλούν σαν να μην έχουν διαβάσει κανένα post και άλλοι σαν να συχωρούν τον «καβγατζή» και σαν να μην έχουν υπόψη τους τη σειρά των posts. Αρχικά ξεθάφτηκε ένα ξεχασμένο νήμα στο οποίο ο Κορνήλιος έγραφε γενικές απόψεις χωρίς να στρέφεται εναντίον κανενός προσωπικά.
    Δέχτηκε σκαιότατη προσωπική επίθεση με ακραία ειρωνικό ύφος από τον dream master συνοδευμένο από χειροκροτητές. Όταν επιχείρησε να απαντήσει (κακώς για μένα) δέχτηκε ξανά επίθεση με φράσεις όπως «κάποιος να τραβήξει το καζανάκι» και τότε απάντησε μια χαρά (ίσως να ήταν καλύτερα να μην έγραφε τα «είσαι ανόητη» και τα άλλα για να μην δώσει πάτημα. Στην συνέχεια τα flames αυτά μεταφέρθηκαν στο off topic και ο Κορνήλιος έγραψε απαντήσεις σε διάφορα posts με χιουμοριστικό και ευχάριστο ύφος. Ούτε βρισιές ούτε προσβολές. Όποιος πρόλαβε να τα διαβάσει το ξέρει. Το post αυτό για ακατανόητους λόγους διαγράφηκε και ο Κορνήλιος μπαναρίστηκε. Μάλλον έτσι θέλατε να κάνετε και έτσι κάνατε. Το επίμαχο post δεν ήταν ούτε για ban ούτε για ποινή. Θέλετε κι’ άλλο? Πάμε παρακάτω:
    Διάβασα και το νήμα για τον γάμο τον gay στην Τήλο. Εκεί ο φίλος μας γράφει τις απόψεις του για τον γάμο χωρίς πάλι να κάνει καμιά προσωπική επίθεση και τι εισπράττει? Προσωπικές επιθέσεις ξανά «είσαι γελοίος , είσαι δυο φορές γελοίος , είσαι τρεις φορές γελοίος, είσαι βλακάκος είσαι χαζός είσαι ζωον» κλπ. Για να μην πω για τις ειρωνείες η ερώτηση μου είναι “πως κρατήθηκε και δεν τους σκυλόβρισε?” Τελικά μάλλον για πολύ «χλεχλές» μου κάνει.Όταν μιλάτε και όταν «συγχωρείτε» καλύτερα να γνωρίζετε ποιος ξεκίνησε και ποιος έφερε τον άλλον σε θέση να εκτραπεί ο Κορνήλιος βλέπω ότι συχνά σηκώνει το γάντι τις πρόκλησης και ίσως αυτό να είναι το λάθος του. Ίσως για μερικους να ήταν καλύτερα να κάθεται ήσυχα-ήσυχα να τον βρίζουν και να τον ειρωνεύονται συστηματικά. Τότε θα ήταν πολύ καλό παιδί? Η αλήθεια είναι ότι «τραβάει» μερικούς γιατί είναι κάπως «έντονος» σε αυτά που γράφει αλλά αυτό δεν είναι λόγος να τον ειρωνεύονται συνεχώς σε προσωπικό επίπεδο και να την πληρώνει όταν κι αυτός απαντά .
    Τέλος ζητώ κι εγώ να αρθεί το ban και να επιστρέψει όχι για τίποτε άλλο είναι και ομορφόπαιδο τρομάρα του.

    Υ. Γ ....Και για όσους νομίζουν ότι είμαι ο Κορνήλιος (επειδή είδα και τέτοια υπονοούμενα) ρωτήστε να μάθετε ποια είμαι , Έλεν είναι το πραγματικό μου όνομα και δεν έχω μάθει να κρύβομαι πίσω από φερετζέδες , κι όποιος θέλει ας μου στείλει pm να του δώσω το τηλέφωνο μου και το msn μου να το διαπιστώσει .
    Ο Κορνήλιος είναι καλός μου φίλος .    
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Άτιτλο

    Το εμπεδώσαμε!  
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Άτιτλο

    Κορνήλιε, κάποια Elen τί την έχεις; Σε λέει ομορφόπαιδο!!! Μήπως θέλει το κακό σου;
     
  10. elen

    elen Regular Member

    Re: Απάντηση: Άτιτλο


    το οτι θελω το κακο του ειναι σιγουρο , βασικα θελω να του χαρακωσω το προσωπο, να ασχημεινει γιατι ζηλευω , εχουν λυσσαξει ολες φιλες μου (φιλες σου λεει μετα...)σκλαβες και αφεντρες να μου τον φανε.
         
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Άτιτλο

    ...φρονώ πως θελει τα ρεστα του...
     
     
  12. Το σύστημα μπαναναρίσματος πώς δουλεύει; Γιατί κάποιοι ψυθιρίζουν πως είναι "αυτόματο".
    Ειλικρινά, εάν κάποιος έχει εφεύρει κάτι τέτοιο, κάθεται πάνω σε θησαυρό και δεν το'χει πάρει χαμπάρι...

    Υ.Γ.: ΣΑΕ, G_E, ΣΑΕ βιδιεσεμικά... Τ'ακούς; Όχι, τώρα ρυθμιστής στροφών κι αρ**δια...