Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος της παρόρμησης στο D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 12 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Αυτό που περιγράφετε, το κάνει και ένα πολύ κοντινό μου πρόσωπο.
    Θεωρώ κι εγώ, χωρίς να είμαι ειδικός, πως είναι ξέσπασμα αυτοπροστασίας, έπειτα από παρατεταμένη περίοδο μη αντίδρασης σε ενοχλητικές καταστάσεις και συνήθως είναι τόσο χειμαρρώδες που χάνει το δίκιο του.
    Πιστεύω πως η τακτική αποσυμπίεση, μπορεί να είναι πιο ελεγχόμενη και να μην επιφέρει ολέθρια αποτελέσματα.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Αν μιλάμε για εκτός Κ/υ είναι δυστυχώς μια μέθοδος για τους ανθρώπους που δε άντεχουν το confrontation.
     
  3. PurpleRose

    PurpleRose Ξέρει κανείς πώς κλείνουμε τον λογαριασμό εδώ;

    Διαφωνεί κανείς με το ότι εάν κάποιος λειτουργεί μόνο με την παρόρμηση, τότε είναι σκλάβος του (ό,ποιου) πάθους του; Μόνο ο ελεύθερος μπορεί να κάνει πράξει όσα του υπαγορεύει η θέληση του και βέβαια ο ελεύθερος συνήθως έχει δουλέψει πιο πολύ το θέμα της αυτογνωσίας, κατά συνέπεια θα μπορούσαμε να πούμε ότι ξέρει καλύτερα τις επιθυμίες του. Αυτά δεν γίνονται χωρίς να ενεργοποιήσεις τη σκέψη. Ακόμα και για να περάσεις καλά, θέλει μυαλό. Αντίστοιχα μετά, πιάνει τόπο το “Follow your heart”.