Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έρωτας μέσω διαδικτύου!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_Dementia, στις 11 Σεπτεμβρίου 2008.

Tags:
  1. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    504 χλμ είναι το ακριβές ...
    Θα προσέθετα πως, η απομυθοποίηση είναι το αναμενόμενο αποτέλεσμα σε κάτι που εντέχνως πλασάρεται ως το ιδανικό (Και δεν έχει να κάνει μόνο με την εμφάνιση). Όσο πιο νωρίς επέλθει, τόσο το καλύτερο ...
     
  2. Και αφού "γνωριστείτε" βασιζόμενοι στην ειλικρίνια του άλλου, έρχεται το φλερτ.
    Το οποίο γίνεται sexting και εκεί που έπαιρνες ανάσες για να μιλήσεις σε κάποιον που σε ενδιέφερε στα 10 μέτρα, τώρα, μαζί με έναν χαιρετισμό ή ένα emoji, του πετάς και μια γυμνή φωτογραφία. Φόρα παρτίδα.
    Για ποιον έρωτα μιλάμε ;
     
  3. στη ζωη ολα γινονται,αρα ναι μπορει να υπαρξει ερωτας μεσα απο το ιντερνετ
     
  4. -_Το σχόλιο σας έφερε στο μυαλό μου τον τίτλο από κεφάλαιο βιβλίου του Κωνσταντίνου Σαπαρδάνη.Ο τίτλος ήταν: "Η απατηλή γοητεία του αιθεροβάμονα έρωτα".
    Δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σας,αλλά εν μέρει έχετε δίκιο.
    Αυτή είναι όμως η ομορφιά και το απρόβλεπτο της ζωής,πως όλα είναι πιθανά.
    Όσο για την γυμνή φωτογραφία
    ευθυνόμαστε εμείς αν θα υπάρξει,πότε θα υπάρξει και σε ποιόν._-
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2019
  5. Ο τρόπος που αντιλαμβάνομαι εγώ το σχόλιο της @Slib είναι ο εξής.
    Ξεκινάς μιλάς με κάποιον, μοιράζεστε σκέψεις, συμφωνείτε στην πλειοψηφία των πραγμάτων, υπάρχει μια καλή βάση, μια Α χημεία, δείχνει να έχει έναν σοβαρό τρόπο προσέγγισης και ξαφνικά, νομιζονυας ίσως ότι έχει ολοκληρωθεί η κατάκτηση /φλερτ κλπ το γυρνάει στο σεξουαλικο γιατί "καλή και η θεωρία αλλά...".

    Εν πάση περιπτώσει, το θέτω χοντρό κομμένα αλλά εύχομαι να έγινα αρκετά κατανοητή.

    Μου έχει τύχει και προσωπικά με ξενερώνει όσο τίποτε άλλο γιατί ναι μεν δεν ξεχνώ το είδος του φόρουμ στο οποίο συμμετέχω αλλά δεν σημαίνει ότι ψάχνω online fuck buddy.
     
  6. -_Νομίζω πως το σχόλιο μου δεν αφήνει ερωτηματικά είναι ξεκάθαρο.
    Δεν θα σχολιάσω φυσικά κάτι για την προσωπική σας άποψη και τα οποιαδήποτε συναισθήματα σας προκαλεί μια κατάσταση.
    Το μόνο που ξέρω είναι πως οτιδήποτε είναι επιλογή μας._-
     
  7. Το σχόλιο μου δεν ήταν απάντηση σε κάποιο αλλο σχόλιο, ειδάλλως θα είχα κάνει quote.  
     
  8. Έτσι φάνηκε. 
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κινκυ έρωτας.  
     
  10. Αυτό ακριβώς.

    Είτε μιλάμε για εφαρμογές γνωριμίας, είτε μιλάμε για κοινωνικά δίκτυα, είτε μιλάμε ακόμη και για το συγκεκριμένο forum, δεν μπορεί να υπάρξει έρωτας αν δεν προϋποθέτει, ότι θα υπάρχει οποιοδήποτε είδος γνωριμίας από κοντά και μόνιμα στο κοντινό μέλλον.
     
  11. -_Αυτή είναι η κατάληξη.Ο έρωτας που μπορεί να έχουν νιώσει πριν επέλθει η γνωριμία είναι κάτι άλλο._-
     
  12. Πως μπορείς να ερωτευτείς χωρίς να έχεις νιώσει, ακουμπήσει κτλ κτλ από κοντά τον άλλον άνθρωπο;
    Την ιδέα ερωτευόμαστε; Τα λόγια; Ή την φαντασία;