Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έστω και μία φορά threesome

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 12 Μαϊου 2015.

  1. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Θα γινόταν πιο ευκολα νομίζω με κάποιον που δεν έχω τοσο δέσιμο στη σχέση μας και είναι κάτι πιο χαλαρο.... Θα μου άρεσε με 2 άντρες και όχι απαραίτητα να ασχολουνται μαζί μου γιατί μαρεσει να βλέπω άντρες να παίζουν μεταξύ τους πιο πολύ.
    Με άλλη γυναίκα δύσκολα θα το δεχόμουν γιατί δεν μου βγαίνει να κάνω κάτι με γυναίκα... :/
     
  2. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    Για το εάν αρέσκεται κάποια κοπέλα σε ένα threesome, είτε σε μορφή FFM είτε σε MMF, έχει καθαρά υποκειμενική φύση.

    Αρκετές δε θέλουν καν να το συζητήσουν, άλλες τρελλαίνονται στο να είναι με δύο άνδρες ενώ άλλες επιδιώκουν ένα δεύτερο θηλυκό κορμί στο κρεββάτι τους.

    Και πάντα υπάρχει η κατηγορία των γυναικών που το δοκίμασαν και δεν έκφρασε ποτέ την ερωτικότητά τους.

    Δε μπορεί να γίνει υπεργενίκευση και αυτό φάνηκε από τα προηγούμενα μηνύματα.

    Ό,τι επιθυμεί ο εγκέφαλος και το κορμί του καθενός.

    Ωστόσο ισχύει ότι η ηδονή μπαίνει σε ένα νέο επίπεδο (και για τους τρεις).

    Επίσης υπάρχει ένα "μούδιασμα" για αυτόν/αυτήν που συμμετέχει για πρώτη φορά σε ένα threesome και αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό.

    Αλλά και στο threesome, όπως στο ποδήλατο, στο κολύμπι και στο σκι, όσα περισσότερα χιλιόμετρα κάνεις, τόσο περισσότερο εγκλιματίζεσαι.

    Και βέβαια πάντα υπάρχει η πιθανότητα της έντονης απομυθοποίησης του όλου σκηνικού.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μου τυχε... Δεν ενδιαφέρομαι πλέον για τρι.
    Μια και καλή  και φουλ πρόγραμμα.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Για ποιο λόγο το βλέπεις έτσι;
     
  5. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Έστω μια φορά... Και, άμα σου αρέσει ;
     
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Πιθανόν να έχω συνδέσει στο μυαλό μου πως ένας στρέιτ άντρας δεν παίζει με άλλον άντρα.
    Όχι?
    Η ίσως απλά επειδή δεν μ'αρέσει σαν εικόνα να δίνω προκαταλειμμενα αυτήν την ερμηνεία.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μια straight γυναίκα για ποιο λόγο να παίξει με μια άλλη γυναίκα αν δεν είναι bisexual, τι αλλάζει βάσει του σκεπτικού σου σε σχέση με τον άνδρα;
     
  8. iolanda

    iolanda Contributor

    Θα απαντήσω με γνώμονα τον εαυτό μου και όσα έχω ακούσει από άντρες.
    Bisexual είναι αυτός που έλκεται σεξουαλικά και από τα δύο φύλα, εγώ δεν ελκομαι σεξουαλικά από γυναίκες, αλλά ούτε με απωθούν, αν τύχαινε δηλαδή πιθανόν να έπαιζα , αλλά και να μην παίξω ποτέ μου το ίδιο μου κάνει.
    Ένας στρέιτ άντρας (αυτοί που έχω μιλήσει τουλάχιστον) δεν θα έπαιζαν με άλλον άντρα, τους απωθεί η ιδέα.
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έγραψες το εξής:
    και αυτo που ρώτησα είναι σε τι βασίζεις αυτόν τον διαχωρισμό... Ο ορισμός του αμφισεξουαλικού ατόμου δεν είναι ο ίδιος και για τα δύο φύλα;
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Δεν τους απωθεί η ιδέα αυτή καθεαυτή, τους απωθεί αυτό που θεωρητικά συνεπάγεται κοινωνικά μέσα στο κεφάλι τους με αυτό που τους έχουν περάσει. Φοβούνται την ρετσινιά του ''πούστη'' γι΄αυτό σε πολλές περιπτώσεις δεν πειραματίζονται καν, ή και αν το κάνουν, το κρατούν κρυφό ή ακόμη και ντρέπονται γι΄αυτό. 'Ισως αυτό να απεικονίζει τη νοοτροπία μεγαλύτερων σε ηλικία ανθρώπων, αλλά το έχω δει να γίνεται πολύ συχνά, σχεδόν συνυπάρχει με ένα συγκεκριμένο είδος ορμόνης, της ονομαζόμενης και ανδριλικίνης, που διαχέεται στον εγκέφαλο των ανδρών κάθε φορά που ενώ θέλουν να πάνε ένα βήμα πιο πέρα, ακούνε τον πατέρα, τον παππού, την γιαγιά, την θεία-Ευτέρπη και διάφορες άλλες φιγούρες της παιδικής τους ηλικίας να μιλάνε για ντιγκιντάγκηδες, πισωγλέντηδες, τοιούτους και άλλα τέτοια, όμορφα, παραδοσιακά επίθετα για τους άνδρες που παίζουν με άλλους άνδρες.
     
  11. prigipas

    prigipas New Member

    Όταν τρωτε το χοιρινό από το καλαμακι στο χωριό σας το καλαμακι μετά το χρησιμοποιείτε για φραπε??
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δύο κολλητοί γαμανε άνετα μια "γκόμενα".

    Ας τους να γράφουν θεωρίες μέχρι να κοιμηθούμε όλοι η σβήσει ο ήλιος, ότι έρθει πρώτο.