Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ακατέργαστο διαμάντι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 30 Αυγούστου 2010.

  1. Απάντηση: Re: Απάντηση: Ακατέργαστο διαμάντι.

    Aααα... παρεκκλίνουμε του θέματος;
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Ακατέργαστο διαμάντι.

    H ενεργεια και η δυναμικοτητα ενος ατομου δεν εχει σχεση με την Κυριαρχικη ή υποτακτικη του ιδιοσυγκρασια, αλλα απο τον χαρακτηρα του, που διαμορφωνουν τα σωματικα ρευστα του, οπου κατα τον Ιπποκρατη τον διακρινουν ή σαν Αιματωδη ή σαν Χολερικο ή σαν Μελαγχολικο (καμια σχεση με την μελαγχολια) ή και σαν Φλεγματικο.
    Οποιοσδηποτε απο αυτους τους τυπους θα μπορουσε να εχει οποιαδηποτε απο τις δυο ιδιοσυγκρασιες.
    Αυτο που θα αλλαζε θα ηταν η συμπεριφορα του σαν Κυριαρχικο ή η συμπεριφορα του σαν υποτακτικο.

    Γι:nod:ργος
    ΥΓ sorriso και αυτο το εχουμε καποτε ξαναπει.  
     
  3. lizard

    lizard Regular Member

    αποκλειεται με τον αδελφος σου να εχετε περισσοτερα κοινα ενδιαφεροντα απ'οτι φανταζεσαι κι επομενως να ειναι ο master της κοπελιας ?
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ακατέργαστο διαμάντι.

    Αποκλείεται η κοπελιά να είναι καμμιά σιγανοπαπαδίτσα και να θέλει να καλοπιάσει την αδελφή του παλικαριού (εσένα δηλαδή) μπας και πείς κανένα καλό λογο και πέσει πιο εύκολα η κουλούρα;
    ...λέω εγώ τώρα ο φιλύποπτος !!
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: Ακατέργαστο διαμάντι.

    όντως είσαι twisted ..!


    αλλά κακά τα ψέματα αν ένα αδερφάκι έχει το "μικρόβιο" συνήθως και το άλλο το έχει ,απλά μεταξύ τους δεν το ξέρουν ...
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Δεν είπα ενέργεια. Είπα ευγένεια. (Εκτός αν εκλαμβάνεις ως υπερβολική ενέργεια την προθυμία μου να περιποιούμαι τους καλεσμένους/φίλους μου).
    Όσον αφορά το νάζι, νομίζω ότι είναι θέμα χαρακτήρα ή/και ατόμου και όχι status. Δεν είναι όλες οι Κυριαρχικές (ή και Κυριαρχικοί) stuck up απαραιτήτως  

    Δυστυχώς είναι κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά. Η ευγένεια, εκτός από "δείγμα" υποτακτικότητας, εκλαμβάνεται και ως αδυναμία. Μέγα λάθος, κατ' εμέ.
     
  7. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    Επειδή τα διαμάντια και το κάρβουνο δε διαφέρουν καθόλου μεταξύ τους από χημικής πλευράς (ενώσεις του άνθρακα είναι με διαφορετικές δομές) καλό είναι να βρεις την κατάλληλη λυδία λίθο (παρατήρηση και κουβέντα κατα με) για να δεις τι θα πάιξει.

    Όσο για το θέμα του αδελφού έγκειται στην προσωπική ηθική του καθενός
     
    Last edited by a moderator: 2 Σεπτεμβρίου 2010
  8. tanya

    tanya Guest

    Υπάρχουν μερικοί άνθρωποι που τους αρέσει να βοηθάνε (μάζεμα πιάτων) πόσο μάλλον όταν υπάρχει κάποια οικειότητα λόγου του αδερφού σου.. Εγώ πιστεύω θέλεις να το μοιραστείς να το βγάλεις από μέσα σου.. Το αν ρισκάρεις να χάσεις/πληγώσεις τον αδερφό σου εξαρτάται από σένα.
     
  9. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Re: Ακατέργαστο διαμάντι.

    Ναί σε αυτό αναφερόμουν! Ότι δηλαδή "τσακίζεσαι" για αυτούς. 

    Όσον αφορά το μικρόβιο που μπορεί να έχει και εκείνος...μπά δεν το νομίζω τον έχω βάλει σε δοκιμασίες και απέτυχε παταγωδώς!  
     
  10. Octavios

    Octavios New Member

    Απάντηση: Re: Ακατέργαστο διαμάντι.

    είναι βέβαιο πως θα πήρες επιλέον ενδείξεις για το άτομο, και αν μου επιτραπεί μια ιδέα.. βγείτε έξω, και πες της μετά πως "κάποια φίλη σου" την είδε και ξετρελάθηκε!!
    Θα δείξει αμέσως μέχρι που το πάει, και δεν θα έχει επιβαρυνθεί καμιά σας !