Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος vautrin, στις 20 Οκτωβρίου 2010.

?

Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

Poll closed 28 Ιανουαρίου 2011.
  1. Είμαι άντρας και…Διατηρώ σταθερά το στάτους που δήλωσα αρχικά.

    14 vote(s)
    25,9%
  2. Είμαι άντρας και…Έχω αλλάξει στάτους μία φορά

    5 vote(s)
    9,3%
  3. Είμαι άντρας και…Έχω αλλάξει στάτους περισσότερες από μία φορές.

    4 vote(s)
    7,4%
  4. Είμαι γυναίκα και…Διατηρώ σταθερά το στάτους που δήλωσα αρχικά.

    18 vote(s)
    33,3%
  5. Είμαι γυναίκα και…Έχω αλλάξει στάτους μία φορά

    2 vote(s)
    3,7%
  6. Είμαι γυναίκα και…Έχω αλλάξει στάτους περισσότερες από μία φορές.

    11 vote(s)
    20,4%
  1. dawn

    dawn Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    lol
    χμμμ... μου βάζεις ιδέες τώρα! (αν και την προτιμώ σκούρα και μονόχρωμη)

    *τρέχει χαρούμενη στον Κύριο της με πονηρές διαθέσεις/προτάσεις*
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Δηλώνεις perv και ησυχάζεις. Είναι τόσο γενικό κι αόριστο που τα καλύπτει όλα  
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Τι είπες, αγαπητή μου, σκυλίτσα;... Θα γίνεις Mistress;
    Να σου πω και εγώ το άλλο με τον τοτό;... 

    Και μια που με έβαλες στο νήμα, αγαπητή μου Astrovroxi, να πω και εγώ κάτι για το θέμα.

    Το status μου δεν το έχω αλλάξει ποτέ γιατί απλά δεν μπορώ να φανταστώ την ερωτική μου ζωή χωρίς θηλυκές υποτακτικές υπάρξεις!!!

    Φυσικά δεν έχω πρόβλημα να κάνω σκέτο σεξ χωρίς bdsm με μία όμορφη βανίλλα, τοπ ή και μίστρες, αλλά χωρίς υποταγή και μαζοχισμό από μέρους του θηλυκού βαριέμαι σύντομα.

    Για εμένα η υποταγή και ο μαζοχισμός σε μια γυναίκα είναι η αποθέωση της θηλυκότητας της!

    Εν κατακλείδι, και στην άλλη μου ζωή το ίδιο status θα έχω.  
     
    Last edited: 21 Οκτωβρίου 2010
  4. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Κι εγώ αντίστοιχα παραμένω σταθερή στις προτιμήσεις μου...  
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Eσύ υποτακτική μου ομορφιά, όταν έβρεχε ο Θεός υποταγή... και μαζοχισμό... φαίνεται δεν κράταγες ομπρέλα... γι΄αυτό είμαστε δύο χρόνια μαζί!    
     
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Βαθεια μεσα μας παντα ξερουμε την δικη μας αληθεια,το τι ζητα πραγματικα η ψυχη μας.
    Ακλονητη και αδιαψευστη μου κανει λιγο ουτοπικο κατι σαν τον αιωνιο ερωτα,τον ιδανικο εραστη,την ιδανικη σχεση
     
  7. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Ευτυχώς, ήξερα τι είμαι πριν γίνω μέλος του forum... οπότε, γιατί ν' αλλάξω;
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Ποιος είπε ότι αφορά το φόρουμ η ερώτηση;

    Η ζωή βρίσκεται εκτός διαδικτύου.  

    @sw and @Master_Thanassis:

    ΟΚ, one σεντόνι blog post coming up! Αύριο.  
    {Μην το διαλύσω εντελώς το thread του Vautrin με τα προσωπικά μου!}
     
  9. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Ανήκω στην κατάταξη του αρσενικού γένους ανθρώπων, και έχω αλλάξει το “status” μου μια φορά από “Dom” σε “Master”, όταν μου παρέδωσε τον έλεγχο της σε μένα, και έκτοτε ο έλεγχος της παραμένει.  


    Διαχωρίζω το “status” από την σεξουαλική συμβατότητα, και θεωρώ την λειτουργιά του σαν απεικόνιση και προσδιορισμό προσδοκιών και προτιμήσεων., αλλά και τάσεων.


    Σε διαλογισμούς μου καταλήγω και εγώ όπως σχεδόν όλοι μας, για τα επομενα:



    • Ότι κάποτε όλοι μας υπήρξαμε και ξεκινήσαμε από “vanilla”, με μια διασύνδεση που συνεχώς μας συνοδεύει, είτε το θέλουμε, είτε όχι.
    • Στα μεσοδιαστήματα της πορείας μας σ το “bdsm” γευτήκαμε την ιδιότητα ενός “switch” σε μια εσωτερική διαμάχη με το εγώ μας, και την κυριαρχία μέσα από την υποτακτικοτητα ενός άλλου ατόμου.
    • Προχωρώντας αποκτούμε τις εμπειρίες που ξετυλίγουνται μπροστά μας και συνάδουν με την ιδιότητα ενός “Male or Fem Perv”. Με άπλα λόγια σε κάποιον διαλογισμό στην διαχρονική μας πορεία στο “bdsm” χώρο, διακρίνουμε ότι όλοι μας τείνουμε, ίσως να προτιμήσουμε, βγάζουμε συμπέρασμα κλπ, ότι ιδεολογικά όλοι μας θα έπρεπε να είχαμε το “M/F Perv” “status”, για να προσδιορίζουμε ότι μας αρέσουν το “all kind of perversions”.


    Όμως από την άλλη πλευρά τίποτα δεν με εμποδίζει να ζητήσω, και όχι να μου επιβληθεί, να συμμετάσχω και να γευτώ ένα “cbt”, η ένα “prostate milking”παιχνίδιι κλπ, μεταξύ έμενα και άλλων ατόμων, ώστε να χρειαστεί κάποιο διαφορετικό και ιδιαίτερο “status” εκτός του παρόντος μου.
    Περισσότερο σημασία δίνω στο περιεχόμενο, και στο πως θα τα βγάλω εις πέρας σε αυτό που έχω συναινέσει, πάρα σε εκείνο ( κάποιο “benchmarking” ίσως) που ανταποκρίνεται πλειοψηφικά σε εξωτερικούς παράγοντες, πέρα της κοινής αντίληψης μεταξύ έμενα και των συντρόφων μου.
    Όπως η Κυριαρχία δεν ανήκει σε κανένα ( συλλογισμός του θεσμού ενός επικαλούμενου ατόμου στο πρόσταγμα για την Κυριαρχία της Πατρίδας, και τα απορρέοντα κλπ, η οποία πατρίδα μπορεί να είναι η Ιταλία μαζί με την Ρωσία συμπεριλαμβανομένου και της Ελλάδας, η και ακόμα μερικές νοητές συντεταγμένες του Ισημερινού ανάμεσα τριών η και τεσσάρων υπαρχόντων χωρών κλπ), έτσι και εγώ την υπηρετώ με αυτό που μπορώ να κάνω καλύτερα, έχω την έμφυτη τάση να κάνω, θέτοντας ορισμούς και όρια που διευρύνουν το περιβάλλον μου, εν δυνάμει αμήν.
     
  10. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!  
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    "Είμαι άντρας και…Έχω αλλάξει στάτους μία φορά"

    Αναφέρομαι σε χαλαρο switching στα πρώτα μου, εξερευνητικά βήματα (πιάνονται αυτά, έτσι; ), το οποίο καταστάλαξε σε κυριαρχία.
     
  12. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

    το #3 μονοκουκι!
    ειμαι μονολιθικη (και παλαιολιθικη λογω ηλικιας),τι να κανουμε!?!?!?