Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος vautrin, στις 20 Οκτωβρίου 2010.

?

Αλλαγή στάτους: εξαίρεση ή κανόνας;

Poll closed 28 Ιανουαρίου 2011.
  1. Είμαι άντρας και…Διατηρώ σταθερά το στάτους που δήλωσα αρχικά.

    14 vote(s)
    25,9%
  2. Είμαι άντρας και…Έχω αλλάξει στάτους μία φορά

    5 vote(s)
    9,3%
  3. Είμαι άντρας και…Έχω αλλάξει στάτους περισσότερες από μία φορές.

    4 vote(s)
    7,4%
  4. Είμαι γυναίκα και…Διατηρώ σταθερά το στάτους που δήλωσα αρχικά.

    18 vote(s)
    33,3%
  5. Είμαι γυναίκα και…Έχω αλλάξει στάτους μία φορά

    2 vote(s)
    3,7%
  6. Είμαι γυναίκα και…Έχω αλλάξει στάτους περισσότερες από μία φορές.

    11 vote(s)
    20,4%
  1. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Yπάρχει αυτό που κάποιος θα ήθελε να είναι, αυτό που νομίζει πως είναι και αυτό που στην πραγματικότητα είναι.
    Όταν η απόσταση ανάμεσα σε αυτά τα τρία ελαχιστοποιείται, έως τείνει να μηδενιστεί, τότε η αλλαγή status είναι μάλλον εξαίρεση και συνήθως αντικατοπτρίζει εσωτερικές αλλαγές αναγκών και επιθυμιών, οι οποίες δεν μπορούν να είναι συχνές ή σαν το βαρίδι του εκκρεμούς.
    'Οταν η απόσταση είναι μεγάλη, η αλλαγή status γίνεται συχνά κανόνας.
    Εσκεμμένα δεν αναφέρομαι στην κατηγορία ''όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω, ανάλογα''.
    Εξάλλου στο ελληνικό bdsm, όπως και στην Ελλάδα γενικότερα, εξακολουθεί να ισχύει η γνωστή Τσαρούχειος ρήση.
     
  2. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    τι στατους να υπαρχει για καποιον που τιυ αρεσουν οι ρολοι κ το παιχνιδι.1:εσυ ντυνεσαι καλογρια εγω μητροπολιτης ερχεσαι για εξομολογηση στα ιδιαιτερα και αρχιζουμε με ερωτησεις αμαρτιων κ εκει π μου τις λες λιγο λιγο σε χαιδευω ....2: εσυ εισαι η νοσοκομα μου κ εγω ο ασθενης 3: σε καφε αγνωστοι φλερταρουμε και επειτα καταληγουμε κ ξεσκιζομαστε 3 : υπηρετρια και αφεντικο 4 .. Γενικα οι ρολοι που καταληγουν σε τρελες καταστασεις . Δωσε τις γνωσεις σου @sokolata @Θρυαλλίς @Dark_Explorer @Madeleine Rk
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν κατέω τέκνο μου, με έχει προβληματίσει η περίπτωσή σου.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θερμό επεισόδιο, προβλέπω, με αγάπη, η νοσοκόμα με τα άσπρα. :- )
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Η νοοτροπία δεν αλλάζει.
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ο ανθρωπος περνάει απο πολλες φασεις στη ζωη του και αλλαζει πολλα πραγματα μεσα του και γυρω του επομενως δεν θα ηταν παραξενο να αλλαζει και στατους.
    Ποιος εχει πληρη αυτογνωσια;
    Πειραματισμοι παντα γινονται με σκοπο να βρεις εσενα,λιγοι ειναι πιστευω αυτοι που ξυπνανε ενα πρωι και λενε ειμαι αυτο και θα κανω αυτο για το υπολοιπο της ζωης μου και να το εννοουν και να το κανουν.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγω κρατώ σταθερά ένα "άκυρο" status εδώ μέσα, "άκυρο" αφού εκ των πραγμάτων δεν γίνεται ένας θεωρητικά άντρας - δηλαδή τουλάχιστον βιολογικά - να είναι Mistress χαχα.
    Το είχα πάρει για την "αλητεία" σε κάποια φάση και το κράτησα. Αφού Κ που να γουστάρει και το crossdressing, είναι πιο κουλό και από εξωγήινο που τρώει μπουγιαμπέσα στην καρδιά της πλατείας Συντάγματος.
    Απ' το να μου τα κάνουν τσουρέκια και γι' αυτό, πήρα το προαναφερόμενο status και άφησα τους/τις "έξυπνους/ες", να κουρεύονται από μόνοι/ες τους.

    Το λοιπόν, για ποιον λόγο κάποιος/α αλλάζει status? Για το περιορισμένο μου μυαλό οι λόγοι θα ήταν δυο.

    1) Δεν έχει βρει ακόμη εκείνο που θα τον/την κάλυπτε. Ή θα του/της άρεσε να δοκιμάζει.

    2) Αλλάζοντας status βάσει των μεταβολών στην προσφορά/ζήτηση εδώ μέσα, θ' αυξάνονταν οι πιθανότητες του/της, να βρει πέοντα/γουνί ( που μάλλον μ' ένα ή περισσότερα status που θα είχε διαλέξει, ή δεν θα είχε "ψαρέψει" ή δεν θα τον/την είχε ικανοποιήσει η "ψαριά" ).

    Ergo? Τα status εδώ μέσα κυρίως, δεν είναι παρά έν' ελάχιστο στίγμα του πως θα λειτουργούσε σε κάποιους τομείς ο/η όποιος/α συνομιλητής/ρια μας ή ο/η υποψήφιος/α γαμω-βουδουσουμοσυμπαίκτης/ρια μας ( αναλόγως του τι ψάχνουμε ), τίποτ' άλλο.
    Αν ζωντανά ο/η προαναφερόμενος/η ( ή εμείς ) θα το υποστηρίζαμε ή όχι - δηλαδή, αν θα πλησιάζαμε στις αντιλήψεις, στις προσδοκίες ή στην παραμύθα που θα είχε πλάσει ο/η άλλος/η για κάποιο status -, είναι ιστορία ή γι' αγρίους ή για ήμερους.
    Όλα τα υπόλοιπα ( για μένα πάντα, μην ξεχνιόμαστε. Αφού εκτός από μύγες κυκλοφορούν και κουνούπια λόγω εποχής ) είναι παράπια καπαμά. Τεσπα, έκαστος στο είδος του και ο Φουφίδης στην πορτοκαλάδα ( για να μην κάνω διαφήμιση ).  
     
    Last edited: 11 Αυγούστου 2016