Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμόκ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kathavra, στις 27 Σεπτεμβρίου 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Εκάτη μου, ήδη έπραξα τα δέοντα..ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και ευχαριστώ δημοσίως τον Τενέμπρα επίσης για το ενδιαφέρον του.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να είσαι καλά...Τίποτε άλλο... 
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2014
  3. hecate

    hecate Regular Member

    νομίζω πως η κοινότητα έχει ρόλο να παίξει σε αυτό. αλλιώς τι κοινότητα είμαστε? σε αυτά τα πλαίσια, να αναφερθεί στ@ διαχειριστ@, οι οποί@ οφείλουν να λάβουν μέτρα για την προστασία των μελών του φόρουμ τουλάχιστον. Και να στηρίξουν το άτομο που βίωσε αυτήν την εμπειρία, να τ@ ενημερώσουν για τα μέτρα που μπορεί να πάρει και να τ@ στηρίξουν σε ό,τι επιλέξει να κάνει σε σχέση με αυτό. Και η στήριξη δεν είναι καθήκον των διαχειριστ@ μόνο.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Βρε συ hecate. Θα ενημερωθούν οι διαχειριστές του ηλεκτρονικού forum αν κάποιος γενικά βίωσε κάτι άσχημο στο bdsm; Να κάνουν τι; Οι μπάτσοι της προσωπικής μας ζωής είναι; Τι μέτρα να λάβουν;
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ε δεν μπορώ να κρατηθώ.... θα σου το πω.... Αναρχικιά και ζητάς τη συμβολή του κράτους; Αυτό είναι από τα άγραφα....
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Elysium...Μην κάνεις το πνεύμα αντιλογίας κι εδώ...γιατί είναι κάτι το πραγματικά σοβαρό...Το staff πρέπει να ενημερωθεί, γιατί τα δυο άτομα εδώ γνωρίστηκαν, ο τύπος χρησιμοποίησε και ίσως συνεχίζει να χρησιμοποιεί αυτό το φόρουμ, για να "ψαρεύει"...Και το να τον απομακρύνουν, είναι δουλειά τους...Αλλιώς μια κάποια ευθύνη θα την είχαν κι εκείνοι...Αφού θα γνώριζαν ότι εδώ μέσα κυκλοφορεί ένα τέτοιο υποκείμενο...Αν εσένα σου φαίνεται λίγο...

    Μόνο να τον απομακρύνουν...Δεν υποχρεούνται να κάνουν τίποτε άλλο...Μετά ο όποιος παθών η παθούσα ας απευθυνόταν στις διωκτικές αρχές...Μην τα ξεκωλιάζουμε και όλα...
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2014
  7. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    Είμαι σίγουρη ότι κάποιοι εδώ μέσα φτιάχτηκαν με το σκηνικό...καλά να είναι.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Καλά...πόσο μαλάκες μπορείτε να είσαστε?...Μέχρι και σ΄ένα τέτοιο ζήτημα βρίσκετε "πάτημα", για να πείτε μαλακίες και να την "βγείτε" στους άλλους ? Η εμπάθεια, η παρωπίδα και τα τίγκα κάποιων δεν έχουν όριο..."Συγχαρητήρια"...

    Ρητορική ερώτηση...Φαίνεται ότι κάποιοι, είναι απίστευτα μαλάκες...

    Δεν έχω ξαναβγεί σε τέτοιο σημείο από τα ρούχα μου...Και σίγουρα δεν θα ζητήσω συγνώμη που το έκανα...

    Υ.Γ. Και μην έρθει κανείς από τους δυο σας ( και ξέρετε ποιοι είσαστε ), να ψάξει καβγά μαζί μου...

    Γελοιοποιηθήκατε από μόνοι σας, μ' αυτά που γράψατε...Δεν σκοπεύω ν' ασχοληθώ περαιτέρω με βλακείες ( όπως και εύχομαι, να μην ασχοληθεί και κανείς άλλος με τις "εξυπνάδες" που γράψατε σχετικά με το παρόν θέμα ) ...Πόσο μάλλον όταν ένα ζήτημα είναι αντικειμενικά σοβαρό...Άλλα για κάποιους φαίνεται, ότι είναι αστείο...
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2014
  9. atasai

    atasai Regular Member

    1. Αναφέρεις στο φόρουμ και όχι στη διαχείριση το ποιος ηταν.
    2. Παίρνεις δικηγόρο.
    (3. Του παίρνεις το σπίτι.)
     
  10. Sir P

    Sir P Regular Member

    ο τυπος ειναι αντικειμενικα επικινδυνος... για μενα πρεπει να απομακρυνθει απο εδω.

    Επισης φιλε Τenebra αν καποιος επιθυμει να τον γνωρισει....να κανονισουμε να βρεθουνε !!!
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Έχουν ξανατεθεί τέτοια θέματα στο παρελθόν. Δεν μπορεί κάποιος να κράξει άλλον δημόσια κι αυτό γιατί δεν γνωρίζουν αυτοί που διαβάζουν πως έγιναν τα πράγματα. Πως θα γνωρίζουμε ποιος λέει αλήθεια;
    Το forum δεν μπορεί και δεν πρέπει να έχει σχέση με οτιδήποτε στραβό γίνεται εκτός των συζητήσεων.
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Διάβασα αυτό το θέμα, εχθές, μέχρι πριν λίγο είδα και την συνέχεια και τώρα από επάνω έχει αρχίσει το ματς.
    Θα προσπαθήσω να πω μερικά πράγματα, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω αντιπαραθέσεις, αν και νομίζω ότι γενικά τις προκαλώ.

    Εμένα η τέχνη μου είναι τα μαθηματικά, γι αυτό αρέσκομαι πολλές φορές να ζητώ ορισμό σε αυτά που διατυπώνονται, θα το έκανα κι εδώ αλλά ας πάρουμε αρχίκα ορισμένες ερμηνείες.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει μπεί ένα πλαίσιο, ότι ήταν σε session όχι σε σχέση και τα λοιπά και υπήρχε ''αμόκ'' αυτό ερμηνεύεται σε ότι δεν σταματούσε παρά την χρήση ''safe word''??
    Είχε οριστεί τέτοιο εξ αρχής; Αν ναι και αυτό χρησιμοποιήθηκε θα συμφωνήσω με τον όρο του κτήνους που μπήκε προηγουμένως. Αν όχι αλλάζει λίγο το πράγμα. Καθώς αν γνωρίζεστε αρκετά και ξέρει τα όρια σου ίσως ένιωθε οτι αυτή η κτηνωδία του, (παραμένει κτηνωδία για εμένα και δεν αποτελεί το πρότερο βιώμα σας δικαιολογία σε σχέση με το πως αντιλαμβάνομαι εγώ τον συνάνθρωπο και την άσκηση βίας τουλάχιστον), σε ευχαριστεί και τα όχι μη και τα λοιπά ήταν μέρος του παιχνιδιού. Δεν μπορώ να ξέρω όμως τι έγινε. Απλά υποθέτω.

    Υπάρχει και η περίπτωση βέβαια να μην είχατε θέσει ''safe word'' το οποίο για εμένα είναι λάθος σε session. (Για εμένα είναι λάθος γενικά τα session αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα, εκτός του παρόντος θέματος).
    Κι εκεί φέρετε και οι δύο μεγάλη ευθύνη.

    Και στις δύο περιπτώσεις όμως θα πρέπει να το καταγγείλεις στην αρμόδια Αρχή (δικαιοσύνη). Εκείνη θα αποφασίσει στο τέλος τι θα γίνει και θα συμπεράνει τι έγινε.

    Για την εδώ αρχή, δεν ξέρω τι θα κάνει και δεν ξέρω αν θα πρέπει να κάνει και κάτι γιατί πρέπει να εξετάσει όλες τις μεριές σαφώς και από την άλλη μπαίνουμε σε μία διαδικασία κλειδαρότρυπας μέχρι λασπολογίας και άλλων πολλών που μόνο φασαρίες θα δημιουργήσουν.

    Πέρα από την συγκεκριμένη περίπτωση και αρχικώς νόμιζα ότι είναι γενικό θέμα συζήτησης και όχι συγκεκριμένο.
    Είναι πολύ ωραία ερώτηση σχετικά με την ασφάλεια κυρίως του υ σε μια τέτοια σχέση, εκτός από τα session υπάρχουν και άλλων ειδών σχέσεων, όπως τα 24/7 και εκεί που τα υ γίνονται σ, εκεί σε ένα τέτοιο αμόκ τι θα πρέπει να κάνει το ''θυμά''; Αν την γλυτώσει, φυσικά, (πχ μπορεί να είναι δεμένο).. Θα μιλάμε για δεσμά, ασυμμετρία σχέσης ή θα πρέπει να καταγγελθεί στην δικαιοσύνη;

    Η δική μου άποψη είναι ότι μπροστά στην ανθρώπινη ζωή και την ασφάλεια της, δεν υπάρχει κανένας δεσμός ή ''δεσμός'' που μπορεί να την βλάπτει με οποιονδήποτε τρόπο χωρίς να τιμωρείται ποινικά. Επομένως να καταγγελθεί.
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2014
Thread Status:
Not open for further replies.