Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανικανοτητα Δεσμευσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Strong_Weakness, στις 11 Ιανουαρίου 2015.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το αν ειναι επιλογη πραγματικη η κατ ανανγκη, μπορει να ειναι μεγαλο θεμα... ξερεις ποσοι παριστανουν οτι εχουν επιλεξει κατι ενω ουσιαστικα δεν μπορουν τιποτα διαφορετικο?
     
  2. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    Σωστη τοποθετηση....
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Για κάντο πιο λιανά, ενδιαφέρον..
     
  4. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    ανικανοτητα δεσμευσης-ανικανοτητα αγαπης.
    αυτο αντιλαμβανομαι εγω....
     
  5. αποψη μου για το ανασταλτικο της υποθεσης ειναι οτι το ζητουμενο ειναι συναρτηση του ψυχισμου με τον χαρακτηρα του κυριαρχου και του υποτακτικου.....
     
  6. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    ευχαριστω για τις απαντησεις ως τωρα...εχω καλυφθει σε αρκετα μεγαλο βαθμο....
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    νομιζω οτι ο καθενας ζει σε καποιο βαθμο ενα virtual reality. ισως να ειναι και αναγκαιο αυτο σαν αμυντικος μηχανισμος σε καποιες περιπτωσεις. οταν λοιπον καποιον τον ποναει το οτι δεν μπορει να αιστανθει η να αγαπησει κλπ, μπορει να παραστησει οτι το κανει κατ επιλογη, να βρει και καποια επιχειρηματα, και στο τελος να αρχισει να το πιστευει κι ο ιδιος. το ιδιο μπορει να κανει αν δεν θελει να σκαλισει το θεμα και ταυτοχρονα δεν θελει να το βλεπει σαν προβλημα.

    δεν λεω οτι αυτο ειναι που συμβαινει παντα, ουτε εχω γνωσεις για να καλυψω ολες τις περιπτωσεις. ειναι ομως μια συνηθης πρακτικη.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Χωρίς να έχεις το άγχος ότι σώνει και ντε πρέπει να αγαπήσεις ερωτικά κάποιον, πριν απ' όλα να έχεις μάθει απλά να αγαπάς.
     
  9. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    ειναι απολυτο πως ολοι "πρεπει" να ξερουμε να αγαπαμε?'η να θελουμε να αγαπαμε?ειναι απολυτο?εγω δεν εχω αγαπησει ερωτικα κανεναν.δεν εχω πληγωθει.ειχα σχεσεις κ εφτασα κοντα στον γαμο,ερωτευτηκα,αλλα δεν αγαπησα ποτε.αυτο με κανει να μην ειμαι νορμαλ ας πουμε.....?
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, τότε αγάπα αυτό που έχεις. Και αν δεν έχεις τίποτα τότε... Αγάπα τον εαυτό σου. Θα επανέλθω.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    η ταμπελα νορμαλ ειναι αστεια εδω μεσα οπως καταλαβαινεις...  
     
  12. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    χαχαχα οκ ναι συμφωνω...μπορεις να καταλαβεις, θελω να πιστευω ,τι εννοω ομως....