Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντέχεις να το σχολιάσεις ? Κόιτα Με

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος pure innocence, στις 18 Μαϊου 2008.

  1. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Τριαντάφυλλε, τριαντάφυλλε...κανείς μας δεν ξέρει ποιος είσαι....

    Take me down little susie, take me down
    I know you think youre the queen of the underground
    And you can send me dead flowers every morning
    Send me dead flowers by the us mail
    Say it with dead flowers at my wedding
    And I wont forget to put roses on your grave
    No I wont forget to put roses on your grave
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Τριαντάφυλλος: Ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, της δεκαετίας του '70 - μεταχθείς εκ Γαλλίας.
    Ωσαύτως ο Ύβ - το επώνυμον Αργυρούδης, άριστο δεκάρι και τεχνίτης ολκής, εκ των ελαχίστων μεσοεπιθετικών, με τον Δεληκάρη, που διέπρεψαν σε αυτή τη λιμανίσια ομάδα των Ανδριανοπουλαίων και των Γουλανδρήδων.
     
  3. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.




    Και ιδού...


     



     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Το νήμα μας είναι ποιητικό και αισθαντικό, μεσιέ Ντολμανσέ.
    Εδώ μιλάμε για Τριαντάφυλλους και Γαρούφαλλους που βίωναν τη ζωή τους ποιητικά και ουχί κλωτσοπατιναδικά.
    Ο κύριος Γαρούφαλλος κάθε φορά που ξυπνούσε έβλεπε τον ήλιο και του μιλούσε:

    "Γεια σου Ήλιε", "Γεια σου Γαρούφαλλε" μου λέει, γιατί να μην είμαι ευτυχισμένος…;

    Έγινε και τραγούδι από τους Πελόμα Μποκιού:

    ''Μαζεύεται πλήθος, χαρούμενες φάτσες, εκεί που ο Γαρύφαλλος λέει…

    Τους λέει τα δικά του και, σαν τελειώσει, ο κόσμος γελάει ή κλαίει.

    Σχολείο, βιβλία, αρχαία, ιστορία, γι' αυτόν είναι άγνωστες λέξεις.

    Δεν ξέρει να γράφει - και όμως, θαυμάσια δίνει στον κόσμο διαλέξεις.

    Γαρύφαλλε, Γαρύφαλλε, κανείς μας δεν ξέρει ποιος είσαι…

    Τα χρόνια περάσαν, τον είδανε όλοι και ήταν πολύ ευτυχισμένος.

    Οι νέοι γεράσαν και φύγαν οι γέροι και φεύγει κι αυτός ο καημένος.

    Μαζεύεται πλήθος να τον χαιρετήσει, κανένας πια δε γελάει.

    Στα ουράνια ο Γαρύφαλλος βρίσκεται τώρα και με τους αγγέλους μιλάει…

    Γαρύφαλλε, Γαρύφαλλε, κανείς μας δεν ξέρει ποιος είσαι''
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Όλοι ξέρουν ποιός είναι ο μεγάλος Ανδρέας Γαρύφαλλος, παρεκτός κάτι τσούπρες που την εποχή εκείνη έπλεκαν....

     

    Εθνικάααααααρα!!! Φώναζε ο Μαντζουράνης ο υπέρτατος (μαζί με τον Αττίλιο του Γαύρου, ήρωες των απανταχού κερκίδων).
    Στον Παναθηναϊκό λαμποκοπούσε ο Εγωγιάννης, που προπονιότανε πιωμένος κι έριχνε στην πισίνα τον πορτιέρη του Ρουφ, το βιοπαλαιστή, συνεπικουρούμενος από τον Τσίτσο τον Αναγνωστόπουλο, τερματοφύλακα της Εθνικής και αστυνόμο το επάγγελμα, με τα φιλαράκια τους τα δυό παιδιά του Μποστ, που τους ζάλιζε τα ούμπαλα ο Ανδρέας ο Ζώτος με τα χρονόμετρα και ο χωλός ο Γιουγκοσλαύος, μου διαφεύγει τ' όνομα - προπονητές.
    Το ωραιότερο βυζί το είχε η Ελένη η Αυλωνίτη, του ΠΑΟ, και το παίρναν όλοι μάτι (κάτω από το στενό μπανιερό) από το διαφανές τοίχωμα της πισίνας των τριών κουλουάρ στην Αλεξάνδρας. Τότε γαμούσε ο Κασιδόκωστας, ο μικρός, μια σχολαρχίνα ενώ τ' αδέλφι του ετοίμαζε το μέγα άλμα και τονέ σπάσανε αργότερα στο ξύλο οι Κρητίκαροι γιατί παρενοχλούσε κότερα, προτού αναλάβει άρχοντας της πόλης.
    Μετά, πολύ αργότερα, ήρθε ο ρομαντισμός και μας έκανε πεσκέσι το Δρυμωνάκο.
     
    Last edited: 4 Ιουλίου 2008
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ήδη μέτρησα τέσσερις, μετά την δήλωση μου   Δάσκαλε με ξαφνιάζεις ευχάριστα  
     
  7. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    αγαπητε ηλια
    δεν ξερω αν μπορω να συμφωνησω στο οτι ο σαδισμος βγαζει τρυφεροτητα.ισως να φταιει το γεγονος οτι μπορει τελικα να ειμαι μια παλιοvanilla   
    αγαπητη ερι
    παρα τον τραχυ λογο σας με κανετε να αναρωτιεμαι, και μονο καλο μπορει να ειναι αυτο  

    αγαπητε dolmance
    γιατι εμενα μου λειπουν τα σχολια σας?επισησ μου χρωστατε και μια απαντηση    
     
    Last edited: 4 Ιουλίου 2008
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Ένας κυνικός πορνόγερος θρονιασμένος στις 'κορυφογραμμές' της πιό άκαμπτης, σκληρής κι ανάλγητης εννοιολογικής αφαίρεσης, λοιδωρός όλων των αξιών, σαρκαστής των ανθρώπινων, ιδαλγός των φτηνιάρικων μπουρδέλων και των χαμαιτυπείων, μηδενιστής χριστιανομάχος, κομμουνιστής αμετανόητος από πείσμα, πολεμόφιλος και ασκητής, ηδονοθήρας κι έκλυτος, λιμπερτίνος άτεγκτος, τί να σου κρίνει, μάτια μου;
    Πώς να γιατροπορέψει τη βουλιμική σου ερωτολαγνεία και την ανείπωτη, μέχρι και συγκινητική αφέλεια του αισθήματος - κι αν όλους τους δουλεύεις και τίποτ' απ' αυτά δεν είσαι, πώς καπιστρώνει ο βετεράνος των κλινοπολέμων, απόστρατος της σάρκας, το νυμφίδιο τ' ατίθασο, το κωλοπετσωμένο;
     
    Last edited: 5 Ιουλίου 2008
  9. blindfold

    blindfold Contributor

     


    κατάφερα και το μεγένθυνα ..! πλέον το μόνο που μένει είναι η εφάρμογη του σε ανθρώπους ..!
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    - Εγώ τη νύχτα μόνο ζω μαζί με κείνους π' αγαπώ....παιδί της νύχτας μια ζωή, δεν το αντέχω το πρωί....
    - I will survive....
    - Αυτός που κατακρίνει μια γυναίκα για τις αισχρότητες της, κατά βάθος επιθυμεί να αποδείξει πως είναι αθώα.

    Ο Ζαφείρης Μελάς, η Gloria Gaynor και ο Οβίδιος.
    Εύχαρις παρέα.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Δάσκαλε η μοναξιά είναι κάτι που δεν αντέχεται. Αύριο θα σηκώσω ένα νήμα που είναι αφιερωμένο στη μοναξιά του θανάτου. Το σκεφτόμουν πολύ καιρό απλά σκεφτόμουν τις αντιδράσεις. Αλλά δεν γαμιέται από τη στιγμή που το έχω μέσα στο κεφάλι μου γιατί να μην το έχουν κι άλλοι...
     
  12. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Εσυ παλι μην δις λιγο ησιχεια μανι μανι να την βαλις μπουρλοτο .Σονι και καλα οτι εχεις στο κεφαλι σου να το εχουν και οι αλοι 

    Και οχι σχολια για την ορ8ογραφια μην το λεο σηνεχεια