Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αν ραγίσει το γυαλί .. ξανακολλάει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 16 Απριλίου 2011.

Tags:
  1. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Όχι, για άλλο πράγμα μιλάμε.
    Το ίδιο μοτίβο δεν επαναλαμβάνεται, κοινά όμως χαρακτηριστικά (αρνητικά) στους ανθρώπους που επιλέγω, ναι, έχω παρατηρήσει. Αλλά δεν έχουμε ταμπέλα να αναβοσβήνει στο μέτωπο, για να ξέρουν οι άλλοι και να μην πλησιάζουν, αυτά τα αντιλαμβάνεσαι με τον καιρό. Και όταν γίνει αυτό, είναι ίσως δύσκολο να φύγεις, αυτό εννοούσα. Μιλώντας πάντα για μένα.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είμαι υπέρ του συγχωρείς όλους όσους σε πλήγωσαν. Η εκδίκηση λυτρώνει..

     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τι πήγες και "ξέθαψες" τώρα...
    Η εκδίκηση δεν λυτρώνει...κάποιες φορές ικανοποιεί...
    Δεν είναι δικαιοσύνη...Δεν είναι "κλείσιμο λογαριασμού"...

    Συγχωρούμε τον εαυτό μας και ποτέ τους άλλους...
    Έτσι τους άλλους τους αφήνουμε, να βγούν από μέσα μας...
    Εκείνο που κάποτε για μας αντιπροσώπευαν...

    Πλέον ούτε κι εγώ ξέρω αν το γυαλί ξανακολλάει...αν ο σίδηρος ξαναλιώνει και ξαναμιγνύεται...Αν οι άνθρωποι είναι φύλλα, κύκλοι, σύννεφα, λιμάνια...
    Ξέρω μονάχα ότι κάποιους...Πείτε το αδυναμία, πείτε το μαλακία, ότι και αν έγινε...Δεν θέλεις από μέσα σου να τους βγάλεις...
    Και ας μην τους θέλεις πια δίπλα σου με τον ρόλο που είχαν παλιά...
    Ας μην τους θέλεις πια καν δίπλα σου...
    Και ας κοιτάς το θρυμματισμένο γυαλί που κείτεται βουβό στο πάτωμα...
    Μην γνωρίζοντας αν θα το ένιωθες να προσπαθήσεις να το ξανακολλήσεις...

    Το κέρατο μου...μου ξανάρθε ένας κόμπος στο λαιμό τώρα...Στο στήθος ένα βάρος...
    Πάω να τσαλαπατήσω ένα "ραγισμένο γυαλί"...που δεν λέει να σπάσει εντελώς το γαμημένο και μου κόβει την ψυχή...ακόμη...
    Και δεν το περίμενα...
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2015
  4. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    δεν ξανακολλαει....με εχουν συγχωρεσει πραγματικα και με εχουν συγχωρεσει με σκοπο...
    φυσικα και δεν ξανακολλαει ομως...
     
  5. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Άμα η "κόλλα" είναι γερή, μια χαρά ξανακολλάει.
     
  6. Οταν ραγίσει το γυαλί, το κάνεις ένα ωραίο βιτρό.
    Οταν ραγίσει ο εγωισμός, του δίνεις μιά κλωτσιά να σπάσει. Ευκαιρία είναι...
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Θα συμμεριστω την άποψη του πελεα προσθέτοντας πως το ίδιο δε θα ναι ποτε ξανά. Αν θα είναι ακόμη θα χει αλλη υπόσταση θα ναι κάτι νέο. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Μπορείς να λειτουργήσεις με το νέο;
    Αν ναι όλα καλά. Θα ναι δύσκολο αλλά όμορφο αρκεί να θέλεις/θέλετε.
     
  8. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Καμιά φορά, η διάλυση και η νέα αρχή, με ό,τι αυτό σημαίνει και με όποια μορφή πάρει, δείχνει ότι υπήρχαν γερές βάσεις. Και αυτό συνήθως είναι πολύ καλό.
     
  9. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    ακομα νομιζω πως η προσπαθεια να ξανακολλησεις το γυαλι ειναι η απολυτη ευκαιρια του σαδιστη....
    θα σε συγχωρησω (ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ)
    ....αλλη μια παγιδα κοινως....για υτο ποτε δεν πρεπει κατα την γνωμη μου να βαζουμε τον εαυτο μας στην διαδικασια ξανακολληματος!αδικος κοπος με πολλες παραπλευρες απωλειες!
     
  10. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Για μενα δεν ξανακολλαει καθως τιποτα δεν ειναι οπως πριν. Τωρα αμα επιμενεις σε ραγισμενες καταστασεις τοτε αυτο δειχνει πολλα για τους εμπλεκομενους . Κ ενα απο αυτα ειναι σιγουρα ο μαζοχισμος σου/σας.
     
  11. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    ειναι ακρως σαδομαζοχιστικη διαδικασια,ψυχοφθορα και μονοδρομος
     
  12. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Σε γενικες γραμμες απλα επαναλαμβανονται οι καταστασεις και αυτα που σε πληγωσαν/ξενερωσαν. Εκτος αν υπαρξει και απ τις 2 πλευρες μια γερη ενδοσκοπηση και αναγνωριση λαθων που θα επιφερει αμβλυνση των αμυντικων μηχανισμων.
    Συνεπως χρειαζεται πολυ κοπο, χρονο και ωριμοτητα.