Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απαιτεί πλάνο η εκπαίδευση υ/σ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Master Electro-pain, στις 30 Ιανουαρίου 2020.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

       
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    δεν τελειώνει ποτέ.  
     
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Με την άποψή σας ασχολήθηκα όχι με εσάς!   Προφανώς δεν έχω ένσταση στο τι κάνετε.

    Επί της άποψης, αν δεν τα καταφέρετε (πρόταση τέταρτη του ποστ σας) τότε δεν έμαθαν βιωματικά ότι είναι για την ευχαρίστησή σας, ούτε πείσθηκαν ότι σας ανήκουν (πρόταση τρίτη του ποστ σας).

    Μπορείτε να κάνετε ένσταση σε αυτό;
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ουπς! Ναι αλλα τώρα εδώ μου μιλάτε για τις αναστολές του υ που απαλλάσσει η εκπαίδευση ενώ μιλούσαμε για τις αναστολές του Κ.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    προφανώς δεν είμαι επαρκώς σαφής. η εκπαίδευση αφορά στην υπέρβαση των αναστολών του υ¹, δεν αφορά στις αναστολές και τους περιορισμούς του κ.
    ένας θρησκευόμενος κ θα εκπαιδεύσει μια υ να γίνει θρησκευόμενη για να τον υπηρετήσει, θα ενσταλάξει (λεξάρα ε; κουλτουριάρες τις κάνω) τέτοιους περιορισμούς και αναστολές.

    1. πρωτίστως την πιθανή αναστολή να προσαρμοστεί ανεπιφύλακτα στο κ
     
    Last edited: 22 Φεβρουαρίου 2020
  6. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά δεν έμαθαν, ούτε πείσθηκαν.
    Μα αν δεν τα καταφέρω, δεν τα κατάφερα, δεν είμαι και υπεράνθρωπος.
    Γιατί να έχω ένσταση στην αποδοχή της αποτυχίας μου; Απλά την αναγνωρίζω.
    Αν κόψει η μαγιονέζα κάτι έκανα λάθος, κάτι δεν πρόσεξα στην επιλογή των υλικών ή στην κατάσταση που ήταν τα υλικά.
    Δεν θα φάω την κομμένη μαγιονέζα, οπότε και δεν θα την ευχαριστηθώ. Θα κάνω άλλη και θ' απολαύσω εκείνη.
    Μου είναι αδιάφορο αν η κομμένη μαγιονέζα δεν κατάλαβε "βιωματικά" γιατί δεν την έφαγα.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ωραία ιδέα για νήμα, για να σας προλάβω δεν έχω καθόλου χρόνο
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Γενικά είναι έτσι και κατά τη γνώμη μου. Έτσι και αλλιώς δεν τίθεται θέμα ένστασης γιατί προσεγγίσεις του θέματος εκπαίδευση υπάρχουν περισσότερες της μιας. Η αποτυχία της εκπαίδευσης, μετά από χρόνο και κόπο, είναι και αυτή μια πιθανότητα.

    Αλλά,
    όταν φτάσει ένα πρόσωπο να θεωρεί ότι ανήκει και ότι είναι εκεί για την ευχαρίστηση του Κ, αυτό δεν είναι θέμα "να τα καταφέρετε", αμφιβάλλω αν γίνεται κατά παραγγελία και με συνταγή όπως η μαγιονέζα, είναι μια μορφή τελικού προορισμού στην αλληλεπίδραση μεταξύ των δύο και είναι πολύ αμφίβολο αν θα φύγει μετά από αυτό το στάδιο. Αν φύγει, δεν είχατε φτάσει σε αυτό το στάδιο.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @snoopy

    Μπούσουλα γυρεύεις, για αναστολές τήδε κακείσε ψάχνεις, ερωτήματα και παρατηρήσεις θέτεις, εμένα πάντως κάτι σε casting μού βγάζει, άντε και ντου σε υφασματάδικο για κουρτίναι...
    Οι οποίες κουρτίνες δεν επιλέχτηκαν τυχαία ως παράδειγμα, είναι η επιτομή του (empty) nesting syndrome και με empty μπροστά (μοντερνίλα) και χωρίς empty επίσης, ένεκα που αι γιεναίκαι σε συντριπτικό ποσοστό, αν δεν έχει ο σπίτης κουρτίναι τση κακοφαίνεται τα μάλα...
    Αλλά, λέω εγώ, άστο να πάει σταδιάλα, αφού σερνικό θα την κρεμάσει στο φινάλε, το κόλπο είναι να μην έχει θέμα (αναστολή) στο κουρτινόξυλο ντίαρ...

    Σκονάκι:
    1. Για να ξες, το κατάλληλο σερνικό είναι εκείνο, που δεν θα πει το κατιτίς του αν "ξεχάσεις" το μπιζντολάκι για το στέγνωμα του μαλλιού στο σπίτι του...
    2. Προσοχή στα σερνικά, που ακόμα κι αν κεράσουν κουρτίνες, σού πουν "συ τις πήρες, συ θα τις κρεμάσεις"...
     


    Έδιτ: οι λέξεις σπίτης, κουρτίνες, κρεμάσεις έχουν πολλαπλή σημασία κυριολεκτικώς τε και μεταφορικώς...
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Σοβαρά αγαπητή @gaby_m, μου το λέτε αυτό σ΄εμένα;
    Αν το λέτε στην επιθυμία σας για έκφραση, σε καλό ακροατή να το δεχθώ, αλλά αν μου το λέτε με πρόθεση να κατανοήσω κάτι που το βλέπω λάθος ή δεν το ξέρω βιωματικά, δυσκολεύομαι να το αποδεχτώ. Λυπάμαι αλλά δυσκολεύομαι.
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @espimain το λέω σε σχέση με το θέμα "εκπαίδευση σκλάβας" με αφορμή ένα δικό σας ποστ το οποίο επέσυρε μια δική μου υποσημείωση  
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ευχαριστώ για την μη απάντηση.