Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απωθημένα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Mr_Dissaster, στις 2 Νοεμβρίου 2019.

  1. tithon

    tithon Contributor

    απωθημένο = απωθημένη επιθυμία¹ ανεκπλήρωτη επιθυμία

    1. ακυρωμένη, κρυμμένη, μεταμφιεσμένη, «καταπιεσμένη»
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    ακυρωμένη γιατί δεν είναι εφικτή,γιατί δεν είναι υλοποιήσιμη για κάποιον λόγο άρα δεν έχει εκπληρωθεί.
    Η επιθυμία υπάρχει απλώς δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί για τον χ,ψ λόγο.
    Εγώ λέω να ακυρωθεί η ίδια η επιθυμία από εσένα τον ίδιο κι όχι από άλλες συνθήκες ώστε να μην σε ενδιαφέρει αν πραγματοποιηθεί ή όχι,δηλαδή από διαγραμμένη επιθυμία λόγω συνθηκών,να γίνει ανύπαρκτη τελείως.Στο απωθημένο συνεχίζεις να θες παρόλο που δε μπορείς να το έχεις.Σ΄αυτό που προτείνω έχεις σταματήσει να το θες.Υπάρχει διαφορά.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    σωστά. η πρώτη είναι ανεκπλήρωτη επιθυμία (ως και ματαιωμένη επιθυμία).
    στην δεύτερη περίπτωση την κάνεις απωθημένη επιθυμία (την απωθείς) και παριστάνεις οτι είναι ανύπαρκτη.  
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2019
  4. brenda

    brenda FU very much

    Mon Dieu!
    Όχι άλλα απωθημένα, φτάνει...
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Με εκνευρίζετε όλοι σας γιατί έχετε δίκιο τελικά.Δε θέλω λέξη τώρα.Αύριο πάλι σ' άλλο θέμα,να ξεχαστεί αυτό
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γουφ (δήλωση διάψευσης) 
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Και οι σκλάβες, που τις δανείζουν οι Αφέντες τους....

    Εχουν ξαφανιστει εδώ και χρόνια οι τετράγωνες, αγγυλωτες, παρενθέσεις με το όνομα του Κυρίου τους γιατί καμιά δεν θέλει να το δείχνει δημόσια, μήπως και σχολιαστεί.... Αλλά υπάρχουν διάφοροι, που πιστεύουν ότι αν τις ΔΙΑΤΑΞΟΥΝ, θα πάνε με τον Μάστερ τάδε... Άμα το χουν και θέλουν να πηδηχτουν, θα το κάνουν.
    Αλλα επειδή γουστάρουν και όχι με διαταγή. Και μετά, ας συζητήσουμε κείνο το "ανηκει".. Και σε ποιον, ποιους... Κάτω από ποιες συνθήκες και γιατί...

    Ναι, αυτό είναι ΑΠΩΘΗΜΈΝΟ! Βαρεου τύπου μάλιστα....

    Ευτυχώς που υπάρχουν σκύλοι που ξέρουν σκάκι, για τις μοναξιες στα στερνά του "Μάστερ"...
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Υπάρχουν αυτοί που δε χρειάζεται να το πιστέψουν.

    Το ξέρουν.

    Και δε χρειάζεται καν να είναι Masters.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    μην παίζετε με τις απωθήσεις ξένων ανθρώπων, παρακαλώ.  
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φίλτατε, άλλο λέει ΟΛΌΚΛΗΡΗ η πρόταση από το ποστ που quot-αρεις επιλεκτικά.

    Πιο έντιμο είναι να μην το αναφέρεις εφόσον θες να τοποθετηθείς.
    Πες, η άποψη μου είναι.... και πες ελεύθερα ότι θες να πεις.

    Και εγώ το ξέρω ότι γίνονται παρτουζες. Και?
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2019
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εσύ ισχυρίζεσαι ότι οι σκλάβες θα πηδηχτούν με άλλους αν τους διατάξει ο αφέντης τους μόνο αν το θέλουν οι ίδιες, σωστά;

    Κι εγώ σου απαντάω ότι οι σκλάβες είναι αυτές που τις πληρεί να κάνουν αυτά που τους διατάζει ο αφέντης τους.

    Αν δεν το ήθελαν οι ίδιες δεν θα ήταν εκεί για να υπακούν τις διαταγές του αφέντη τους.

    Και δεν χρειάζεται καν να είναι σχέση master/slave.

    Και δεν το πιστεύω· το γνωρίζω.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτό που λες το δέχομαι, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Τουλάχιστον όχι για μένα. Αν δεν θελαν παρτουζες δεν θα έκαναν παρτουζες. Αυτό είναι κόκκινη γραμμή.

    Εγω επενδύω σε σκύλους συντροφιάς για τα στερνά αυτού του τύπου εντολοδοτων. Θες να πούμε μάστερ? Θες κάτι άλλο? Σε αυτό δε σ χαλάω χατήρι.