Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 31 Οκτωβρίου 2010.

  1. MrsSmith

    MrsSmith New Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Πολύ σωστά.

    Και γιατί αυτοί οι άνθρωποι να αφορούν τον οποιονδήποτε; Στείλτε τους στο νησί.

    Υπερβολή, αλλά το point μου είναι πως με τέτοιους ανθρώπους, "βολεμένους" και δυσκίνητους, το λιγότερο των προβλημάτων σου είναι το σεξ.
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Υποθέτω μιλάς για τη Σπιναλόγκα {αχ, αυτοί οι τηλεοπτικοί κώδικες επικοινωνίας!}. Στο οποίο θα πρέπει να σου απαντήσω ότι:

    α) αν κάποιος βρεθεί σε νησί θα είναι οι non-vanillas ... {start packing!} Κι επειδή στη Σπιναλόγκα δε χωράμε, μας βλέπω για Λέσβο, να κάνουμε παρέα του isnogood.

    β) Holiday tip: η θάλασσα μεταξύ Ελούντας και Σπιναλόγκας είναι υπέροχη, επειδή ακόμα και όταν πιάσουν τα μελτέμια του Αυγούστου, εκεί δεν σηκώνει κύμα.   Αντίστοιχο σκηνικό έχει στα Καμμένα Βούρλα {αλλά είναι τίγκα στους συνταξιούχους} και στην Ανατολική Λευκάδα.

    γ) η ποιότητα μιας δημοκρατίας φαίνεται από τον τρόπο που μεταχειρίζεται τις μειοψηφίες της.
    {Κατόπιν αυτού, πάω κάπου να λιποθυμίσω απ' την εξυπνάδα και τη σοφία ...}
     
  3. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Εκρηκτικο ακουγεται και μ΄αρεσει.
    Το δυσκολο δεν ειναι ν'αφεθω οταν συμβει,
    το δυσκολο ειναι να ξεριζωθουν οι κάλοι που εχει μαζεψει η καρδια, χρονια τωρα.....
    Οπως και να'χει, δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησω να ικανοποιω τα σαδιστικα μου ενστικτα.
    Θα την βρω την ακρη 
     
  4. MrsSmith

    MrsSmith New Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Χεχε. Για να συνενοούμαστε.

    Εμένα με βλέπω για κάνα τροπικό κλίμα αυτές τις μέρες, τα Μπόρα Μπόρα ας πούμε, γιατί δεν την παλεύω με το κρύο.

    Ποιά δημοκρατία καλέ; Ρίξτε τους στα λιοντάρια! Νομίζω σε προιγούμενη μετενσάρκωση ήμουν η Κλεοπάτρα.

    Χιούμορ κάνω αγαπητή.  
     
  5. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

     
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    @ thaleia,

    η γνώμη μου είναι να κάνεις αυτό που πραγματικά θέλεις, πιστεύω ότι θα υποφέρεις ζώντας ώσπερ vanilla αλλά θα αξίζει τον κόπο  

    Δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να ζει για πολύ χωρίς να είναι ο εαυτός του. Η γοργόνα του Άντερσεν δεν άντεξε και ήθελε πάρα πολύ ν αντέξει.

    Και... ευχαριστώ που μ έκανες νονά αυτού του νήματος  

    @ alnair,

    εσύ ερωτεύεσαι διαστροφικούς πάντα; εγώ σαδιστές πάντα.
     
  7. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    «Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα»

    Θα παρατούσα τη δουλειά μου.
    Θα μετακόμιζα στην Σιβηρία (and it would be just like spring in California).
    Θα εγκατέλειπα τα πενταετή μου πλάνα.
    Θα άντεχα να ζήσω μακριά από αυτούς που αγαπώ και σχετίζομαι.
    Θα πλήγωνα ανθρώπους που δεν θέλω να πληγώσω.
    Θα ξεβαφτιζόμουν και θα ξαναβαφτιζόμουν.
    Θα άλλαζα ακόμα και θέση που κοιμάμαι στο κρεβάτι, δεν θα ξαναφορούσα ποτέ το αγαπημένο μου χρώμα αν το σιχαινόταν, θα μαγείρευα θαλασσινά που τα σιχαίνομαι εγώ, θα τον ακολουθούσα σε κάτι ξεθεωτικές αναβάσεις σε κορφοβούνια – και τι δεν θα ‘κανα για την αγάπη!

    Τι είναι όλα αυτά που θα τίναζα λοιπόν στον αέρα; Είναι ρόλοι, είναι επιλογές, είναι συνήθειες, είναι συμβάσεις, είναι προτιμήσεις, είναι ακόμα και απόψεις και στάσεις. Θα ‘λεγε όμως κανείς «από αγάπη θα γινόμουν δεινός οδηγός ενώ ως σήμερα επισκέπτομαι τον φαναρτζή πάνω κάτω κάθε μήνα παρά το ότι έχω δίπλωμα 15 χρόνια»; Ή «από αγάπη θα γινόμουν τσιγκούνης ή γενναιόδωρος»; Αλλάζουν οι δεξιότητες και τα δομικά γνωρίσματα της προσωπικότητας με κίνητρο ένα συναίσθημα; Όχι δεν αλλάζουν, επειδή ακόμα κι αν είναι επιθυμητό δεν μπορούν να αλλάξουν (τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τρόπο).

    «Θα εγκαταλειπατε το BDSM απο αγαπη για ενα βανιλλα ατομο?»

    Τι είναι το BDSM; Αν είναι ρόλος, επιλογή, συνήθεια, σύμβαση, προτίμηση, άποψη ή στάση, ναι, θα μπορούσε κανείς να το εγκαταλείψει.
    Αν είναι δομικό γνώρισμα της προσωπικότητας όχι.
    Γι’ αυτό οι απαντήσεις είναι μοιραίο να ποικίλουν.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    είναι η επίμονη σκέψη μου αυτόν τον καιρό, που με φλερτάρουν ξανά κάποιες βανίλα γιατί έχω κοινωνική ζωή. Σκεφτόμουν μάλιστα να ανοίξω ακριβώς το ίδιο θέμα, ούτε συνενοημένοι να είμαστε, τι σου είναι η ζωή, τελικά το άνοιξες εσύ Δεσποσύνη Του. Δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό και διχάζομαι, με στεναχωρεί ιδιαίτερα, γιατί αυτό είναι πολύ δύσκολο για μένα. Απ'τη μια θέλω να τους ανοιχτώ, από την άλλη είναι αδύνατο να τους ανοιχτώ και τελικά σιωπώ. Θέλω πολύ μια σχέση, αλλά είναι πολύ δύσκολο να κάνω βανίλα σχέση πια για πολλούς λόγους. Δυστυχώς, και νοιώθω ότι πρέπει να αυτοπροστατεύομαι με την απόσταση από εκείνες που είναι ανίδεες για το τι συμβαίνει.

    Θα προχωρούσα με βανίλα μόνο αν διέκρινα έναν άλφα χαρακτήρα που στη ζωή μου ως τώρα έχει αποδειχθεί πολύ συμβατός, δηλαδή τον χαρακτήρα με έντονες κυριαρχικές τάσεις, την πληθωρική, αυθόρμητη, έξυπνη και δυναμική γυναίκα με θράσος. Τότε μόνο ίσως παρέβλεπα τα άλλα. 'Ενα βανίλλα άτομο όμως που εκπέμπει υποτακτικότητα και χαμηλούς τόνους, που σου φωνάζει με τον τρόπο της ότι θέλει κυρίως γούτσου γούτσου, πιστεύω δεν θα μπορούσα ούτε να το ερωτευθώ, ούτε να ενθουσιαστώ απ'αυτό, πώς λοιπόν να προλάβει ο έρωτας και ο ενθουσιασμός να καταλήξει σε αγάπη;
     
  9. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Νομιζω το εχω ξανα πει...αλλα....ας το ξανα πω.....

    Οταν υπαρχει ερωτας πραγματικος....βδσμ,βανιλλα,παρφε και φιστικι(alnair προτιμισεις ειναι αυτες ) γινονται ενα!!!!!!!!
    Γιατι πρεπει να αφησεις κατι για να χαρεις κατι αλλο...
    ασε που αν ερωτευθεις το μονο που σε νοιαζει να χαρεις ειναι τον ανθρωπο με τον
    οποιον εισαι ερωτευμενος...δεν νομιζω οτι λειτουργει η λογικη οτι κατι θα πρεπει να αφησεις!!!
    δεν μπορεις να ξεχωρισεις που ξεκινα και που αρχιζει το αλλο.
    (και για ολους εκεινους τους απιστους που θα πεσουν να με φανε λεγοντας :"μα αν ειναι βανιλλα ο αλλος πως θα κανεις βδσμ μαζι του??"
    να απαντησω πως: "οπου υπαρχει θεληση...υπαρχει και τροπος")
    π.χ
    Συναντας τον Θεο/ατελειωτο/πανεμορφο/πανεξυπνο αντρακλα που παντα ονειρευοσουν
    και μιλατε με τις ωρες ...το τηλεφωνο εχει παρει φωτια...καταληγετε κποια στιγμη στο σπιτι του και ξυπνατε το πρωι πανευτυχεις και διαπιστωνετε οτι εισαστε τρελα ερωτευμενοι με αυτον τον ανθρωπο.
    Θελετε να με πεισετε οτι ολες αυτες τις ωρες/μερες (whatever) εσεις κανατε στο μυαλο σας λιστα :
    1)Δεν του αρεσει το βδσμ
    2)Δεν ειναι Μαστερ
    3)Δεν ειναι σαδιστης
    4)Δεν ειναι τοπ
    5)Δεν πηρα σαπουνι απο το σουπερ μαρκετ

    να χασω δηλαδη και οτι μου εχει μεινει????
    Ισως καποια στιγμη να το σκεφτειτε αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι το πρωτο που σκεφτομαστε οι γυναικες.
    Anyway...
    Για να απαντησω....

    Ο ερωτας ειναι ερωτας...ολα τα αλλα ειναι απλα λεπτομερειες......

    Οπως παντα ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη.

    Υ.Γ Τελικα ειμαι πολυ ρομαντικια που θα ελεγε και μια φίλη....χεχεχε
     
  10. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Lady_Dragon τα είπες όλα(και βάριέμαι τόσο πολύ να γράφω).  
     
  11. Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    το έχω κάνει,ναι
    η αγάπη του με γέμιζε τόσο πολύ ...
    όμως, με τον δικό μου τρόπο, τον έβαλα σιγά σιγά στο bdsm
    πολύ light πράγματα τα οποία θα είχαν εξελιχθεί αν δεν είχαμε χωρίσει..


    πλέον δεν ξέρω αν θα έμπαινα σε μια σχέση που δεν θα είχε bdsm πάντως...
     
  12. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Οι κυρίες που μίλησαν πριν είναι γυναίκες, και μάλιστα Vanilla γυναίκες, άρα καταλαβαινω για ποιόν λόγο δεν έχουν πρόβλημα. Το πρόβλημα το έχουν κυρίως οι άντρες υποτακτικοί, και πολύ λιγότερο οι γυναίκες υποτακτικές, γιατί οι γυναίκες έχουν την δυνατότητα να εκφράσουν μεγάλο μέρος της υποτακτικής τους φύσης σε οποιαδήποτε σχέση, είτε vanilla είτε bdsm. Οι τρελλοί του χωριού κυρίως θεωρούνται οι Αφέντρες και οι υποτακτικοί άντρες. Αυτούς ρωτήστε αν θα τα παράταγαν εύκολα, πολύ αμφιβάλλω αν θα τα παράταγαν, εκτός αν λένε ψέμματα στον εαυτό τους όσο δηλώνουν Αφέντρες ή είναι switch. Επίσης κατά κανόνα το status υποτακτικός/σκλάβος και Domme/Mistress/Τοp συνοδεύεται συνήθως από σεξουαλική διαφορετικότητα, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει σε βανιλλοσχέσεις ή καταπιέζεται. Τα πάντα μπορείτε να τινάξετε στον αέρα για αγάπη, εκτός από την ίδια σας την φύση.