Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 31 Οκτωβρίου 2010.

  1. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    hephestus το βανίλλα εδω μέσα μη το παίρνεις τόσο σοβαρά  
     
  2. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Re: Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    BαΝίλισσες, έστω. Ούτε οι ΒαΝίλισσες όμως αγαπούν όλο το πακέτο του υπό. Αγαπούν μόνο τον υποχωρητικό χαρακτήρα, την δοτικότητα, τη διάθεση για έλεγχο, άντε και την λατρεία που τους βγάζει, όχι τις διαστροφές του, οπότε θα τον φτύσουν την δεδομένη στιγμή. Οι υπό και οι Αφέντρες συνήθως κρύβουν πολύ μοναξιά.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Αυτό δε μπορείς να το γνωρίζεις καλέ μου hephestus.
     
  4. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Re: Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    κρίμα γιατί αυτή που μου αρέσει πολύ ως άνθρωπος και γυναίκα, δεν είναι καν κυριαρχικού χαρακτήρα. Τις διαστροφές θα τις θυσίαζα, τον κυριαρχικό χαρακτήρα με καμμία δύναμη. Αυτό εύχομαι να μην το νοιώθετε, τι είναι να βρίσκεις γυναίκες που σου αρέσουν πάρα πολύ, που ταιριάζετε σε όλα, στα ενδιαφέροντα, στις ιδέες, σε όλα, και να απομακρύνεσαι από την αρχή σιωπηλός επειδή δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς. 'Ομορφη, χαριτωμένη, μια χαρά άνθρωπος, αλλά ξέρω ότι αν το προχωρήσω, κεκλεισμένων των θυρών θα τα βρούμε μπαστούνια. Το έργο το χω ξαναδεί και ξέρω να το αποφεύγω πια διαισθητικά. 'Οπως οι τυφλοί αναπτύσσουμε κι εμείς τη διαίσθηση μας και άλλες αρετές με τον καιρό. Ερωτικά μπορώ να δω την οποιαδήποτε γυναίκα, να περνάμε μαζί όμως την προσωπική μας ζωή δεν είναι εύκολο.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...


    ...για μας αυτο ακριβως παιζει! Τα κιτρινα δεν παιζουν, γιατι παντα υπαρχουν θεματα που πλουτιζουν τη σχεση και ζητουν τη δραση και των δυο γι αυτο.

    Γι ργος
     
  7. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Ευτυχώς επιλέγω ποιους θα αγαπάω και ερωτεύσιμα βρίσκω εντελώς bdsm στοιχεία στους άλλους, έτσι κι αλλιώς.
    Αλλά και πάλι δεν είμαι άτομο των άκρων για να τινάζω τα πάντα στον αέρα, ακόμα και αν επρόκειτο για το άλλο μου bdsm μισό.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    γενικη διαπιστωση λοιπον ειναι οτι δεν εγκαταλειπει κανεις το bdsm χαριν της αγαπης
    αλλη μια φορα το παθος νικαει το συναισθημα λοιπον ....
    να λυπηθω η να χαρω που στην κλιμακα αξιολογησης ερχεται πρωτο το bdsm και μετα ολα τα αλλα?
    λυπαμαι που δεν μπορω να χαρω ...
     
  9. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Άντε πάλι τα ίδια!
    Δέχομαι (όπως αναφέρθηκε από κάποιους παραπάνω)
    πως κάποιοι διαχωρισμοί είναι αναπόφευκτοι
    ως προς το αν κάποιος έχει τάσεις προς το bdsm ή όχι.
    Γιατί όμως τέτοια επιμονή στο να διαχωριστεί η αγάπη από το bdsm?
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, πως μπορεί να υπάρξει
    ολοκληρωμένη αγάπη αν δεν καλύπτεται καποιος ερωτικά?
    Για να αγαπήσεις κάποιον πρέπει να σε γεμίζει, να σε ολοκληρώνει.
    Σωστά? Αν κάπου έχω παρανοήσει ας με διαφωτίσει κάποιος.
    Προσωπικά λοιπόν δεν θα μπορούσα να αγαπήσω κάποιον
    που δεν το έχει καθόλου.
    Θα μπορούσα όμως, αν αυτός ο κάποιος έδειχνε ενδιαφέρον για το bdsm,
    να του δώσω ερεθίσματα ώστε να νιώσω κι εγώ γεμάτη.
     
  10. kardy_

    kardy_ Regular Member

    ζουζου(νακι) μου γλυκο...

    Και διαχωρισμος μπορει να υπαρξει και οχι.
    Μην ξεχνας οτι ειμαστε απλοι ανθρωποι και το που
    θα χτυπησει η καρδια μας και σε τι δεν το ξερουμε.
    Δεν ξερω αν ολες αυτες οι αναλυσεις και γνωμες ειναι εφικτες...
    Ισως ναι ισως οχι...
    Θα σου πω ομως μια κρυφη αληθεια που δεν ξερω γιατι (ίσως δεν το καταλαβαινουμε)
    καποιοι ανθρωποι που ειναι στο βδσμ και ερωτευονται βανιλα ητε γυρνανε τον βανιλλα σε βδσμερ η γινονται αυτοι βανιλα!
    Ναι ναι ξερω ειναι τρομακτικο και ντροπη και αισχος μου που το λεω φωναχτα
    αλλα καποια στιγμη θα δεις πως στις σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων και μαλιστα οταν προκειται για θεματα καρδιας ξεχναμε πολλα πραγματα που εχουν να κανουν με την καυλα.....για τον απλο λογο οτι χανουμε τον μπουσουλα και καυλα μας φαινετε οτι κι αν συμβαινει αρκει να ειναι με τον ανθρωπο που θελουμε.
    Απο κει και περα....
    Δεν κρινω τους ανθρωπους που ειναι βδσμερς και θελουν μονο βδσμ σχεσεις αλλωστε
    τα παντα λειτουργουν βαση του καθε ανθρωπου και της ιδιοσυγκρασιας του και του τι ψαχνει ο καθε ενας....
    απλα η καρδια ειναι καρδια....πως μπορει να κυριαρχησει κανεις πανω στον έρωτα και να του υποδειξει τι να διαλεγει και τι να μας φερνει?
    Και τελικα και αυτο ειναι ερωτηση προς όλους....
    Θα αφήνατε έναν έρωτα να σας προσπεράσει (που ισως να ήταν και ο έρωτας της ζωης σας) ψάχνοντας την τέλεια βδσμικη σχέση?
    και τελικά υπάρχει η τέλεια βδσμική σχέση?
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Σου έχει απαντήσει άψογα η Ninevi, καλύπτουσα και την δική μου τοποθέτηση.

     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Re: Από αγάπη θα τα τίναζα όλα στον αέρα...

    Το έχεις δει αυτό να συμβαίνει; Ίσως σε πολύ νεαρές ηλικίες;

    Είμαι πολύ σκεπτική ως προς το αν αλλάζει ο άνθρωπος.

    Ή αν ήθελε να αλλάξει και βρήκε τον τρόπο μέσα από έναν έρωτα, έχει διαφορά ή δεν ήταν ποτέ αυτό που πίστευε ότι ήταν.