Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αστον...καλά μου κάνει!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος doktoras, στις 7 Οκτωβρίου 2019.

  1. doktoras

    doktoras New Member

    Το λάθος ήταν δικό μου καθαρά που πόσταρα κάτι που πιθανώς έθιξε, καθότι ο καθένας έχει δικά του μέτρα και σταθμά τι είναι σωστό και τι λάθος, και μια γυναίκα που χειροδικείται, στην δική μου κρίση, θα είναι ΠΑΝΤΑ λάθος, τουλάχιστον με τον τρόπο που το είδα να συμβαίνει. Το οποίο με φέρνει σε θέση κριτικής, εάν θέλω εγώ να είμαι σε έναν χώρο όπου δεν βλέπουν το λάθος. Οπότε ευγενικά θα αποχωρήσω. Εύχομαι οτι καλύτερο.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor


    Δηλαδή να μην επεμβει κάνεις αν κάποιος με δέρνει εμένα πχ στο δρόμο για την περίπτωση που εγώ συναινω;
    Και τι να κάνουμε δηλαδή όταν βλέπουμε πλέον τέτοια πράγματα να ρωτάμε πρώτα ευγενικά αν της αρέσει και μετά να την προφυλάσσουμε;

    Να νιώθουν δηλαδή άνετα κάποιοι άντρες να δέρνουν γυναίκες δημόσια; Εκεί καταλήγετε;
     
  3. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    It's my middle name.. Δεν μπορώ!
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Όσο αποκρουστικη είναι η εικόνα του τυπου που έδερνε την κοπέλα, άλλο τόσο αποκρουστικη είναι η εικόνα ή δική σου που δέρνεις τον τυπο.
    Δε διαφέρεις σε τίποτα από αυτόν κ είσαι εν δυνάμει επικυνδυνος και θυτης.
    Γιατί αυτο; γιατί σε πλήρη ηρεμία και με πλήρη συναίσθηση των πράξεων σου, όταν παρεμβλήθηκε η κοπέλα και επί της ουσίας σου είπε 'φυγε', εσύ ατάραχος συνέχισες και έκανες εν γνώσει σου μια σημαντική ζημιά στον τύπο που θα τον ακολουθεί για το υπόλοιπο της ζωής του. Η εξάρθρωση του ωμου, γνωρίζεις ότι αφήνει κουσουρι, σωστα?

    Ως γνωστης των πολεμικών τεχνών που λες ότι εισαι, θα έπρεπε να γνωρίζεις πως να τον ακινητιποιησεις, χωρίς να του κάνεις ζημια. Και είμαι σίγουρος ότι το γνωρίζεις αριστα. Διότι οι πολεμικές τέχνες διδασκουν πως να εκμεταλευεσαι τη δύναμη του αντιπάλου σου ώστε να τον εξουδετερωνεις ακίνδυνως, για αμφότερα τα μερη.
    Όμως έπραξες το αντιθετο, με πλήρη συνείδηση της πράξης σου.
    Αποκρουστικη δηλαδή συμπεριφορά στο σύνολο της, που δείχνει έναν μοχθηρό και σκληρό άνθρωπο που χρησιμοποιεί τη δύναμη και τις πολεμικές του γνώσεις όχι για να κάνει καλό ( να τον ακινητοποιησεις) αλλά για να κάνει κακο (να γίνεις αυθαίρετα δικαστης, εν μεση οδο, και να τον βλαψεις).

    Σε ρωτώ επίσης τουτο:
    Αν έβλεπες την αντίθετη εικόνα πως θα επρατες; δηλαδή να εβλεπες μια νταρντάνα να σέρνει βρίζοντας και τραβώντας έναν ταλαιπωρο και να τον δερνει;
    Θα την έριχνες κάτω με πολεμικη λαβη και ιαχη και θα της έβγαζες τον ωμο; ή θα μπερδευοσουνα λόγω του στερεότυπου περί ασθενούς και ισχυρου φύλου που προανεφερες;

    Σε κάθε περίπτωση , η απάντηση στη βία δεν είναι η βια. Αλλιως, οριστε, η ζούγκλα σε περιμενει, αν βλέπεις τίγρεις τριγύρω σου.

    Επισης, κάτι τελευταιο: αν βλέπεις τίγρεις γύρω σου, τότε ή έχεις μυωπία η έχεις κάτι αλλο. Και για τα δύο, μπορείς να επισκεφτείς τον κατάλληλο γιατρο. Μην το αφηνεις, γιατι την επόμενη φορα, θα είσαι εσύ το θύμα μιας άλλης μεγαλύτερης και μοχθηροτερης τιγρης.
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2019
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πιστεύω, ότι μπαίνοντας στη θέση της κοπελλας, σου διαφεύγει ότι και ο δεύτερος άντρας του παραδείγματος είναι εξίσου αποκρουστικός θυτης, όσο είναι και ο πρώτος άντρας του παραδειγματος.

    Για την ακρίβεια είναι ακόμη αποκρουστικοτερος διοτι:
    1. Αυτόδικει
    2. Δηλώνει γνωστής πολεμικών τεχνών και κάνει ακριβώς ότι ΔΕΝ προτείνουν οι πολεμικές τεχνες.
    3. Αφήνει μόνιμο κουσουρι στον πρώτο αντρα.
    4. Είναι ένας θερμοκεφαλος κουφιοκεφαλος.
    5. Μεταμφιεζεται σε ηρωα, με σκοπό να ξεγελασει και να επιτύχει τους μοχθηρους σκοπούς του.
     
  6. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Ευχαριστώ για την απάντηση σας.
     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Το γεγονός ότι επαναλάμβανεις ότι βλέπεις αστεία στην όλη υπόθεση δυναμώνει την άποψη μου ότι είσαι άκρως επικίνδυνος σε βαθμό ανυσηχητικο και καταγγελσιμο.
     
  8. Aliki

    Aliki airetiko

    Στο political correct κ το κουτσομπολιό ανευ ουσίας, πολλες φορες χάνεται το δάσος κ βλεπουμε το δέντρο.
    Μια χαρα έκανες κ το μοιράστηκες @doktoras
    Τα σχόλια δεν αφορούν πάντα ότι γράφει καποιος είναι κ εκείνα που απλα γράφονται λογω άνοιας κ αποθημενων άσχετων με το θέμα.
    Η καραμέλα καταδικάζουμε τη βία απο όπου κ αν προερχεται βρωμάει φιλελε,μη μασάς.
    Η εξέλιξη της φάσης που περιγράφεις, κοινωνικά είναι αναμενόμενη. Τα θύματα εμφυλης βίας αντιδρούν με τρόπους που ενα αλλο άτομο δε θα επέλεγε.Αφορα τα σχήματα που έχουν δομήσει κ τις συνδέσεις με το θύτη,οι οποίες έχουν φόβο,ενοχες κ αγωνία.
    Η αντίδραση ομως του περιβάλλοντος κ η οποία κινηση υπέρ τους, μπορεί να δώσει μια διέξοδο εστω κ μεταγενέστερα
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

     
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Οκ με όλα αλλα no no στα politics εδώ μέσα γιατί θα αρχίσω κι εγώ τα "μου βρωμάει αριστεριλα το ένα και το άλλο" και θα γίνουμε περισσότερο μπιλιες από το συνηθισμένο μας εδώ μέσα.

    Φιλικά  
     
  11. Aliki

    Aliki airetiko

    Ούτε μπίλιες ουτε υποδείξεις ουτε φιλικά.
    Η οποια λογοκρισία ας αφορά το τοπικ κ το περιεχόμενο της απάντησης,για να μπορεί να λάβει κ απάντηση.
    Το φιλελε αφορα το οχι στη βία εναντίον της βιας που άσκησε ο τύπος,οπως κ το political correct.

    Αντικειμενικά κ χωρίς φατσούλες.
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    i need a χοιροοοο....

    Περα απ την πλάκα τώρα, η γκόμενα έλεγε τίποτα?