Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Βανιλοποιούνται" τα κ όταν ερωτεύονται/αγαπάνε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος vussinada, στις 16 Φεβρουαρίου 2020.

  1. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    τα είπες όλα σε μία φράση.
     
  2. angel42

    angel42 Regular Member

    Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι εντός bdsm έρωτα νιώθω όταν βλέπω το σκλάβο να είναι σκλάβος, όταν βλέπω υποταγή, αφοσίωση, αφιέρωση, όταν νιώθω ελεύθερη ως προς αυτό το άτομο να το κάνω ότι θέλω, εφόσον αρχικά μου έχει κάνει και ως χαρακτήρας, προσωπικότητα και Μου προκαλεί και μία σωματική έλξη... Αντίθετα νιώθω να Μου μειώνεται και να υποχωρεί ο έρωτας όταν βλέπω ανυπακοή, ή αντίσταση και τα τοιάυτα, ακόμα και αν είναι απολύτως δικαιολογημένα, πχ μεγάλη καθημερινή κούραση από δουλειά, κλπ.

    Δεν είναι δηλαδή μια κεραμίδα που Μου πέφτει στο κεφάλι και Με βάζει σε δίνη, όμως έρωτας είναι...

    Εκτός bdsm πάνε πολλά χρόνια που σχεδόν δε θυμάμαι πια πως ήταν. Αλλά δεν τον αναπολώ...

    Δεν έχω δει μέχρι στιγμής το να δημιουργεί την οποιαδήποτε σύγκρουση μέσα Μου ο έρωτας διότι υπάρχει και γεννιέται μέσα από την επέκταση της Κυριαρχίας και την εκβάθυνση της υποταγής. Αντίθετα Έχω δει να Μου δημιουργεί σύγκρουση, το αντίθετο...

    Α.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αμέτρητα !!!!!!!!!!!!!!!
     
  4. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Στα πρώτα βήματα εδώ μέσα γνώρισα το πρώτο Κ. Με έκανε υ Του. Ερωτεύτηκα και αγάπησα τον τρόπο με τον οποίο με Κυριαρχούσε.Οχι το ίδιο το άτομο.Ποτε δεν έχασα τον έλεγχο και το μυαλό μου απέναντι Του. Αποζητούσα την συγκεκριμένη μέθοδο εκπαίδευσης. Όταν γνωρίζεις την θέση σου και όπως διάβασα παραπάνω,Κυριαρχείς και συγκρατείς τον εαυτό σου τότε σου συμβαίνει το καλύτερο. Από την μεριά Του δεν ήξερα και δεν με ένοιαζε αν είχε συναισθήματα. Απλά με ένοιαζε ότι με είχε και με εξουσίαζε.Ολα είναι θέμα διαχείρισης.
    Όσο πιο εύκολα διαχειρίζεσαι τόσο πιο βέλτιστο αποτέλεσμα θα πετύχεις.
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Katemou

    Αν ο εκάστοτε Κ δεν σου έδινε τη συγκεκριμένη μέθοδο εκπαίδευσης, που εσύ ονειρευόσουν, δεν θα υπήρχαν αγάπες και λουλούδια; Χμουυυ.
     
  6. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Αγαπητή @madlene ..
    Για μένα οι αγάπες και τα λουλούδια πανε στον παράδεισο εδώ και πολλά χρόνια.
    Αυτός ο τρόπος μου έκατσε,κουμπωσα και το απολάμβανα εις διπλούν. 
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι,το έχω ξαναδεί το "έργο" αυτό ,σε επανάληψη. Κατά τ άλλα, όμορφα! :- )
     
  8. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Εννοείται πως το έργο αυτό παίχτηκε και θα συνεχίζει να παίζεται...είμαστε απλοί θνητοί..όχι καλοδουλεμένες μηχανές.

    Έτσι πάντα όμορφα και καλά!Όλα πρίμα. 
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πολύ ωραία όλα αυτά, θέλετε να πείτε ότι εσείς ήσασταν το πραγματικό κυριαρχικό στη σχέση, σωστά; "κυριαρχείς και συγκρατείς τον εαυτό σου", "όσο πιο εύκολα διαχειρίζεσαι", το αντίθετο από αυτά που επιδιώκει ένα υποτακτικό. Ενδιαφέρον.  
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει κυριαρχικός ή υποτακτικός ή vanilla τρόπος στον έρωτα. Τα συναισθήματα είναι συναισθήματα, αυτό που αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο είναι πως το διαχειρίζεται.

    Ο @Master Electro-pain ήταν πολύ γλαφυρός στον τρόπο που περιέγραψε τι νιώθει όντας ερωτευμένος και αυτό είναι πάνω-κάτω αυτό που νιώθουν όλοι οι ερωτευμένοι.

    Η διαφορά είναι στον τρόπο με τον οποίον το χειρίζεται ακόμα και όταν ο ίδιος εσωτερικά "κοπανιέται".

    Εκεί χωρίζεται η όποια ήρα από το όποιο στάρι.
     
  11. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Κυριαρχεί και συγκρατεί το Κ μέλος φυσικά.Πρωτα αναφέρομαι σε ανθρώπους και μετά διαχωρίζω Κ και υ. Αλλά όρεξη να' χεις.. 
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μάλιστα. Πρώτα άνθρωπος, μετά κυριαρχικός ή υποτακτικός, άμα λάχει, αν το επιτρέψουν οι υποχρεώσεις, αν υπάρχουν ορεξούλες, αν δεν βρέχει κλπ  
     
    Last edited: 19 Φεβρουαρίου 2020