Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βανιλο-κυρίαρχος / Βανιλο-υποτακτική

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 26 Μαρτίου 2012.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Βανιλο-κυρίαρχος / Βανιλο-υποτακτική

    Για να καταλάβω κάτι.

    Η κυριαρχία επεκτείνεται ως εξής?

    T/B -> v-D/v-S -> D/S σε αύξουσα σειρά

    Όχι?
     
  2. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Βανιλο-κυρίαρχος / Βανιλο-υποτακτική

    Συγνώμη, δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα τι εννοείς ακριβώς. Εγώ αναφέρθηκα στην λογική του Emiris ως προς τα μεγάλα διαστήματα της Κυριαρχίας στις διάφορες σχέσεις και το συνέδεσα με το γεγονός ότι για μένα και ο ερεθισμός είναι μεγαλύτερης διάρκειας στις D/s ή M/s σχέσεις λόγω ακριβώς της μεγαλύτερης παρουσίας της Κυριαρχίας.
     
  3. nikosss_89

    nikosss_89 New Member

    Απάντηση: Βανιλο-κυρίαρχος / Βανιλο-υποτακτική

    Νομίζω πως ο Woohoo προσπαθεί να κατατάξει τα ήδη κυριαρχίας ανάλογα με το πόσο συχνά είναι παρούσα σε μια σχέση. Π.χ. ειπώθηκε ότι οι v-S/v-D η κυριαρχία βρίσκεται κυρίως στις προσωπικές στιγμές, ενώ στις D/s ή M/s η κυριαρχία βρίσκεται σε όλη την καθημερινότητα του ζευγαριού ακόμα και αν είναι χώρια μεταξύ τους. Ή θα μπορούσε να πει κανείς ότι σε μια D/s ή M/s, όλη η καθημερινότητα είναι μια προσωπικη στιγμή.

    Όμως δεν μπορώ να σου απαντήσω εγώ φίλε Woohoo, γιατί δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από κυριαρχίες και υποταγές..