Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βιασμός - Κακοποίηση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 14 Αυγούστου 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Bιασμός - Κακοποίηση...

    Επιγραμματικά, δεν θεωρώ την ελευθερία κάτι που θα βιώσω ένα πρωί που θα ανοίξω το παράθυρο και θα εισπνεύσω καθαρό αέρα λέγοντας "Αχ, μάλλον σήμερα είμαι ελέυθερη". Υπάρχουν Λόγοι που καλλιεργούν τον φόβο και την καταστολή και Λόγοι που τους αντιτίθενται.

    Οι λύσεις σε κοινωνικά προβλήματα δεν μπορεί να είναι ατομικές. Αυτές μόνο την ιδιώτευση εντείνουν και αυτή από τη μεριά της φουσκώνει το φόβο. Δεν είναι λύση μια κοινωνία φοβισμένων ανθρώπων που κάθονται μέσα στα σπιτάκια τους (και μετά θυμηθήκαμε τους ενδοοικογενειακούς βιασμούς).

    Αυτά, πολύ χοντρικά και συμπυκνωμένα γιατί δεν θελω να συμμετέχω άλλο σε εμπορικά event. Με ένα γρήγορο γκούγκλισμα τους αρχικύ κειμένου βλέπει κανείς ότι παραπέμπει σε κάποια κερδοσκοπική επιχείρηση. Αν ο νηματοθέτης δεν ήθελε να υπάρχουν τέτοιες υπόνοιες ας έγραφε ένα διαφορετικό κείμενο με το ίδιο περιεχόμενο. Προς το παρόν ευαισθησία από επιχειρηματίες δεν θα πάρω. Αν ανοίξει κάποιο άλλο νημα με το ίδιο θέμα χωρίς κυρίους με ψηλά καπέλα και πούρα από πίσω μετά χαράς να συνεχίσω τον όποιο διάλογο.
     
  2. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Bιασμός - Κακοποίηση...

    Mα γιατί; μας γαμούν που μας γαμούν, δε θες και λίγο αίστημα;
     
  3. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Απάντηση: Bιασμός - Κακοποίηση...

    Σχεδόν μας λές ότι καλά έπαθαν αφού κυκλοφορούσαν μόνες τους χωρίς την συνοδεία ενός άνδρα...λυπάμε πολύ για τις απόψεις σου που τις βρίσκω πέρα για πέρα φασιστικές και λάθος.
    Ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να κυκλοφορεί μόνος του και να ντύνεται όπως θέλει αυτό δεν σημαίνει ότι γίνετε στόχος για βιασμό απο κάποια ανεγκέφαλα ανθρωπάκια..!!
     
     
  4. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Bιασμός - Κακοποίηση...

    ΌΧΙ.. Δεν λέω οτι καλά έπαθαν.. Μην το υπεραπλουστεύεις.. Λέω μόνο, και θέλω να τονίσω οτι πρέπει να πέρνουν μέτρα και να προσέχουν.. Έγραψα αυτό το κείμενο πιστεύοντας οτι θα συμπλήρωνα το πόστ του νηματοθέτη, φωτίζοντας το θέμα απο μια άλλη πλευρά..

    ---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:12 ----------

    Μάλλον παριστάνεις τον χαζό (γιατι δεν νομίζω οτι είσαι).. Μου την είπες εσύ και μετά το μετάνιωσα και διορθώθηκα? Μετά μου λές οτι βγάζω την ουρίσα μου..? Νομίζεις οτι με μάλωσες και τρόμαξα? "μου αρέσεουν οι παρατηρήσεις, διορθώνομαι?" 
    Άκουσέ με.. Το καταλαβαίνω οτι δεν μπορείς να κατανοήσεις μερικά πράγματα..
    Κατα πρώτον η γυναίκα αυτή (που βίασα) δεν είναι "κάποια" όπως την αναφέρεις.. Είναι ΓΥΝΑΙΚΑ με Γ κεφαλαίο, Κυρίαρχη με Κ κεφαλαίο και Υποτακτική με Υ κεφαλαίο.. Για την ακρίβια είναι η πρώην Γυναίκα μου (εννοώ γυναίκα μου με παπά και με κουμπάρο).. Έζησα μαζί της μια πάρα πολύ έντονη σχέση. Όλα τα χρόνια που περάσαμε μαζί ήταν κυριολεκτικά μια περιπέτεια.. Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπορέσει να καταλάβει ο οποιοσδοίποτε τρίτος το τί έχουμε βιώσει μαζί..

    Ναι.. Κάποιες απο της απόψεις μου μπορεί να χαρακτηριστούν ως φασιστικές.. Δεν έχω πρόβλημα μ'αυτό.. Όπως στο εξωτερικό ( ειδικά στην Γερμανία) έτσι και στην Ελλάδα υπάρχει αντιρατσιστικός νόμος (άσχετα αν δεν τηρείται)..Θα εφαρμοστεί κι εδώ σύντομα, μην ανησυχείς.. Μπορεί και να με κρεμάσουν.. Εκτός απο δραματικό, θα έχει και σχέση με το BDSM...
     
  5. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Όλοι έχουν δικαίωμα να έχουν τη δική τους γνώμη, αλλά όχι τα δικά τους δεδομένα!

    Είναι ντροπή να χαρακτηρίζεται αυτό το νήμα, εμπορικό event. Ας πάμε στα δεδομένα:

    To γκούγκλισμα οδηγεί απλά σε ένα άλλο φόρουμ, τα κείμενα τα έχω τοποθετήσει εγώ εκεί εδώ και ένα χρόνο, (όπως και σε ειδικό γκρουπ στο FB κλπ). Aναφέρομαι φυσικά σε φόρουμ με δωρεάν και ανοιχτή συμμετοχή, χωρίς συνδρομές των μελών κλπ. Είναι το λιγότερο άμυαλο να κατονομάζεται ως κερδοσκοπική επιχείρηση!

    Είναι επίσης κουτό να ζητείται να επεξεργαστώ ένα κείμενο όπως το αρχικό μου, από τη στιγμή που εξυπηρετεί και εκεί και εδώ και όπου αλλού έχει αναρτηθεί, τον ίδιο ακριβώς σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκε. Δλδ την πληροφόρηση και ίσως το έναυσμα για δημιουργική συζήτηση. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

    Σχετικά με την ευαισθησία (!) δεν είναι κάτι που την δίνω για να την αρνηθεί ή όχι ο οποιοσδήποτε. Είτε την έχει κάποιος-α και την εκδηλώνει, (όπου και όπως θέλει αυτός φυσικά) είτε όχι. Απλά.

    Είμαι πολύ υπερήφανος για τη δουλειά μου και για το γεγονός ότι μέσα από αυτή, μπόρεσα και μπορώ να προσφέρω ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ σε κοινωνικές ομάδες, συλλόγους, οργανισμούς κλπ. Κάτι που κάνω συνεχώς και σε κάθε ευκαιρία πολλά χρόνια.

    Ναι είμαι επαγγελματίας, όπως και όλοι οι εμπλεκόμενοι που προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας, επαναλαμβάνω αφιλοκερδώς, και μέσα από τις σπουδές, την εμπειρία και την εξειδίκευσή μας, ο καθένας από τον τομέα του, έχουμε τη δυνατότητα να βοηθήσουμε γυναίκες που έχουν υποστεί βιασμό ή έχουν κακοποιηθεί.

    Βιασμός - κακοποίηση... γράφει ξεκάθαρα ο τίτλος του νήματος. Ας τον ακολουθήσουμε, απαλλαγμένοι όσοι μπορούμε από συμπάθειες, αντιπάθειες, προσωπικά κίνητρα κλπ.

    (Τα σχόλια περί "κυρίων με ψηλά καπέλα και πούρα" δεν έχουν καμία θέση εδώ).

    Λαμβάνοντας υπόψη τα ανωτέρω, απλά ας αναλογιστεί ο κάθε αναγνώστης ή το κάθε μέλος που συμμετέχει πως "κάποιος κάθεται στη σκιά σήμερα, επειδή κάποιος άλλος φύτεψε ένα δέντρο πολλά χρόνια πριν".
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το παρόν νήμα αναρτήθηκε για την προσωπική προβολή του νηματοθέτη, μετά από πρόσφατα πλήγματα στην ακεραιότητα του χαρακτήρα του.

    Δεν επιθυμώ να συμμετέχω στην εκμετάλλευση της "ευαισθησίας" των θεόχαζων ευαίσθητων...

    ΥΓ. Πλησιάζει ο Σεπτέμβριος, αγαπητέ νηματοθέτα. The shit wil hit the fan...Να μεταφράσω ή υπάρχει διαθέσιμη φιλόστοργη μεταφράστρια, άνευ αμοιβής;
     
  7. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Bιασμός - Κακοποίηση...

    rep
     
  8. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Bιασμός - Κακοποίηση...

    Αν αυτο καταλαβες μαλλον πρεπει να ξαναπας στο δημοτικό να μαθεις ελληνκά και μετα να ξαναδιαβασεις το ποστ μου.
    Αλλα αποτι ειδα κανεις το ιδιο που ελεγε η ninevi. πιανεσαι απο ενα ασημαντο πραγμα, το φουσκώνεις με αλλότρια και προσευχεσαι να ξεχαστει το θεμα. Αυτο ειναι μια πολύ γνωστη τακτική δικηγορισκων της πούτσας.

    Γι αυτό λοιπον παμε πολύ ξεκάθαρα να πουμε ποιο ειναι το θεμα και οχι οι πουτσες μπλε που πετας για αποπροσανατολισμό:

    Απο τη μια παραδεχεσαι οτι βιασες καποια και μετα οπως υποστηριξες πιο κατω κ αφου σου την ειπα, αποφασισες να «διευκρινησεις» (δηλαδη να μαζεψεις τα ασυμάζευτα) οτι εννοούσες το μετανιωσες και διορθωθηκες.
    Μετα λες οτι οι βιαστες ειναι ψυχασθενεις και δεν διορθονονται για να υποστηριξεις τις φασιστικες σου ιδεες.
    Πριν ομως ειχες φροντισει πριν να βγαλεις την ουριτσα σου απεξω απο τον ανωτερω φασιστικό κανόνα, για να μη σου πουμε οτι εισαι κι εσυ ψυχασθενης και δε διορθώθηκες, αρα σου αξιζουν ολα αυτα που γραφεις οτι πρεπει να γινονται στους βιαστές. Στο χωριο μου αυτο το λενε "2 μετρα κ 2 σταθμά".
    Καταλαβες φαστστάκο; Αντε τωρα τραβα να κλάψεις στον ωμο του μιχαλολιακου.
     
  9. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Πολυ σωστα!

    Θα περιμενουμε πρωτα να αποδειχθει... και θα το χαρακτηρησουμε μετα!

    Γι:nod:ργος

    ΥΓ ..απο υπομονη; ...εεεεεεχουμε! Αυγουστιατικη!


    ____________________________________________________________________________________________ ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ....για μια στιγμη νομισα πως βρισκομουν στο ..."αλλο" νημα...

    ...διαβαζοντας ομως πριν και μετα, καταλαβα πως ειμαι στο "σοβαρο".

    Γι:glasses:ργος
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2010
  10. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Bιασμός - Κακοποίηση...

    θα ήθελα πολύ να ξαναπάω στο δημοτικό.. Όχι για να ξαναδιαβάσω το πόστ σου.. Αλλα για να ξαναζούσα αυτό που έχασα για πάντα με τα χρόνια.. Τον ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ και την ΞΕΓΝΟΙΑΣΙΑ εκείνης της περιόδου..
    ΣΙΓΟΥΡΑ εσύ θα πρέπει να μάθεις ορθογραφία.. Τα λάθη σου κυριολεκτικά βγάζουν μάτια! Εκτός αυτού δεν βάζεις και στίγματα..
    Το θέμα αυτό δεν "προσεύχομαι" να ξεχαστεί.. Κάθε άλλο.. Αυτές τις μέρες έχω καβλώσει εγκεφαλικά με όλη αυτή τη συζήτηση.. Μου αρέσει που αναφέρεις και την Ninevi στο πόστ σου..( το Ninevi με κεφαλαίο Θα σε κυνηγάνε βαβυλωνιακοί Δαίμονες).. Πολύ ενδιαφέρον....
    Καλά.. Όντως πιστεύεις οτι πρέπει να στειρωθώ..? Είσαι πολύ κακός αν και δεν σου φαίνεται.. Να σου πώ την αλήθεια έχει περάσει απο το μυαλό μου μερικές φορές.. Πάντως έτσι και το αποφασίσω, έχω τουλάχιστον σαν οδηγό το νήμα της Dora με την Θερμαντική Αγωγή Όρχεων ( απαραίτητα σε υψηλή θερμοκρασία)..

    Δεν συνηθίζω να κλαίω σε ώμους.. Ο Μιχαλολιάκος τώρα πως σου ήρθε στο μυαλό..? Μήπως φαντασιώνεσαι τον εαυτό σου οχι στον ώμο, αλλα στα γόνατα του Μιχαλολιάκου και να σε βαράει με φραγγέλιο? Θα έχει πολύ πλάκα..

    Δεν θα ξαναασχοληθώ μαζί σου.. Κλείνω εντελώς φασιστικά αυτη την "κουβέντα" "ο Θεός να την κάνει".. Βγήκα σήμερα σε άδεια μετα απο μια κοπιαστική ημερα εργασίας.. Καλές διακοπές.. Και να μην κάνεις κακές σκέψεις για μένα..

    ΥΓ. Ευχαριστώ όλους αυτούς που διαφώνησαν μαζί μου, αλλα κράτησαν επίπεδο.. Αυτό τους τιμάει και απο αυτούς όντως έχω και ο καθένας έχει να πάρει μαθήματα..
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Bιασμός - Κακοποίηση...

    απαντω με δικο σου ποστ.

    επίσης

    Παρεπιπτόντως ο μιχαλολιακος σε δηλώσεις του παλιοτερα ειχε προτεινει καποια πραγματα πολύ παρομοια με αυτα που προτείνεις...

    Οσο για σενα οπως ειχα πει και παλιοτερα δεν κανω κακες σκεψεις. Υπαίτοιοι ειναι οι γονεις και δασκαλοι σου. Γιατί αποτι φαινεται απέτυχαν να σε μαθουν να κρατας το τσουτσουνι σου στο παντελονι σου. Εκτος αυτου μας πουλας και παραμύθι οτι το μετανιωσες, ενω κατα τη γνωμη σου εισαι ψυχοπαθης και αδιορθωτος. Και παρεπιπτόντως κατα τη γνωμη σου παλι θα επρεπε οι γονεις σου να ειχαν στειρωθεί.
    Αιντε, καλες διακοπες, και αλλη φορα να προσεχεις τις αντιφάσεις.

    Δεν ειναι κακό που και που να παραδεχομαστε οτι ειπαμε μαλακια, ε;
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2010
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Πας γυρεύοντας Seduction. Εγώ απλά επιχειρηματία σε είπα. Δεν σε γνωρίζω, δεν έχω τίποτα το προσωπικό μαζί σου, δεν συναναστρέφομαι -ούτε καν διαδικτυακά- με κάποιον άνθρωπο που σε έχει γνωρίσει, απλά δεν ήθελα να μιλάω για τον βιασμό στη Μονόπολη. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπερδεύεις το φόρουμ με τις επιχειρήσεις σου.

    Λοιπόν, το κείμενο παραπέμπει πράγματι σε ένα φόρουμ με ενα ταγκ ΝΑ με το συμπάθειο το όνομα του συγγραφέα του κειμένου. Μετά κάνουμε δυο τρεις βόλτες σε αυτό το φόρουμ και καταλαβαίνουμε ότι συμμετέχει αυτός και οι μαθητές του και το ολο φόρουμ είναι προμόσιον κάποια σχολής. Επιχείρησης δηλαδή. Παρότι βρίσκουμε αρκετά κατεβατά με τα υπέροχα κατορθώματα, επιδόσεις, διπλώματα, παπλώματα του συγρραφεα και αρκετές πληροφορίες για τις ομάδες αυτοάμυνας δεν βρίσκω πουθενά τη λέξη αφιλοκερδώς!

    Μμμ, επιστρέφω στο γκουγκλ. Βάζουμε σε εισαγωγικά το όνομα του συγγραφέα και δίπλα τη λέξη αφιλοκερδώς.
    -Τι βλέπεις μικρή μου;
    -0 results.
    Ας βάλουμε σε εισαγωγικά το όνομα του συγγραφέα και δίπλα μία από τις λέξεις χρήματα, έκλεβε, απατεώνας. Ουάαααααου. Magic!

    Τούτων λεχθέντων, ας αναλογιστεί η κάθε αναγνώστρια* το παρακάτω ρητό από τη Χώρα των Βάσκων: Οι πάπιες κλαίνε μόνο μία φορά.
    *Το gender correctness στο δίνω ως διαφημιστική συμβουλή.
     
Thread Status:
Not open for further replies.