Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 24 Μαϊου 2008.

?

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

  1. Ναι

    14 vote(s)
    70,0%
  2. Όχι

    6 vote(s)
    30,0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

    Δεν κάνω νάζια πίστεψέ με. Ούτε θίχτηκα. Καλά κάνει και εκφράζει την άποψή της αλλά ο μόνος τρόπος για λυθεί τούτο το θέμα είναι «το ένα κι ένα κάνουν δύο ». Ξέρεις καλύτερα από εμένα πως χωρίς αυτό κάθε λίγο και λιγάκι θα ξαναγυρνάμε στα ίδια και στα ίδια.
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν υπάρχει εικόνα αντικειμενικώς προσδιορισμένη και μόλις την πληροφορηθώ, ευχαρίστως θα αποχωριστώ αυτή που σχημάτισα κατά τη διάρκεια της συμμετοχής μου εδώ.

    Σχετικά με το ρήμα "χρεώνω" που επέλεξες να χρησιμοποιήσεις, καλό είναι να μην προχωράς στην αυθαίρετη μετάφραση την άποψης πως οι στόχοι κάποιων διαφέρουν από το δικό μου σε απόδοση κατηγοριών. Το γιατί φρονώ πως οι στόχοι στους οποίους αναφέρθηκα δεν συνάδουν με τα fora, επιδέχεται επιχειρηματολογικής στήριξης, συνεπώς δεν περιέχει αξιακή κρίση και φυσικά αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης και διαπραγμάτευσης σε όποιον επιθυμεί να καταπιαστεί με το θέμα.  

    Δεν έχω κάποιο κίνητρο ώστε να συνδράμω στο να αλλάξεις άποψη.
     
    Last edited by a moderator: 27 Μαϊου 2008
  3. Εεεε....Αυτο να δω ακομη και θα τα χω δει ολα εδω μεσα
    Τι εννοεις? Οτι θα απεχεις απ' ολες τις δημοσιευσεις η δεν
    θα απαντας στην Συραχ?
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν επιμένω Συρα. Με έπεισες.
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

    Dolmance: Αν σκοπεύεις να κάνεις νάζια φρόντισε να σπάσεις το φράγμα διάρκειας αποχής του Heinrich von Kleist στα 49 λεπτά.

    Heinrich von Kleist: Δεν υπάρχει θέμα προς επίλυση, ανάπτυξα τις σκέψεις μου επί του προβληματισμού που έθεσε ο Ηλίας, δεν έθεσα δημοσίως αίτημα αποψίλωσης του forum από τους μη προσκείμενους στη θεματολογία που πραγματεύεται.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Κορνήλιε, το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι ο «χώρος» μου να είναι στενός. Τον θέλω λαρτζ. Αν οι στόχοι της Συρά είναι κοινοί εδώ, εμένα με στενεύουν. Κι μιας και δεν βλέπω να έχει άδικο για τούτο θα απέχω.
     
  7. Μα τωρα Χαινριχ....η Συραχ καθοριζει το χωρο σου η τον χωρο του φορουμ?
    Και ποιος σου ειπε οτι οι στοχοι της ειναι κοινοι εδω? Εγω ας πουμε εχω αλλη
    αντιληψη και την εγραψα παραπανω. Οριστε...αμεσως αμεσως δεν ειναι κοινοι οι στοχοι
    'Λιγος' ειμαι εγω? η μηπως πρεπει να με
    αποδεχτει η Συραχ η οποιοσδηποτε αλλος? Δεν ειναι καθολου απαραιτητο ξερεις.


    Ακομα κι' αν εθετες τετοιο αιτημα..... ξερεις......
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2008
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν διαφωνώ Κορνίλιε για τούτο και δεν επιμένω μέχρι τουλάχιστον να καταλάβω πως οι διαπιστώσεις της Συρα είναι πραγματικοί.
     
  9. Ευτυχως. επειδη για μια στιγμη πιστεψα οτι θεωρεις την Συραχ πιο σημαντικη απο μενα  
    και να εισαι σιγουρος οτι θα στο χρεωνα 
    Δεν ειναι ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο σημαντικη.  
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν ξέρω, αλλά δεν με ενδιαφέρει να υπερθεματίζω επί απίθανων ενδεχόμενων. Μία τέτοια αξίωση θα ήταν αυτόχρημα ανεδαφική για ό,τι αφορά στα ανοιχτά fora.  
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Πιστεύω είναι αποδεκτή από όλους η διαφορετικότητα, η επιδίωξη διαφορετικών στόχων μεταξύ των μελών και η αίσθηση ότι καθένας μας αποτελεί ένα μέλος απλά, με όλα τα δικαιώματα που απορρέουν (λόγου, αποστολής pm, ανοίγματος νήματος κλπ) όμως τίποτε παραπάνω. Εφόσον έχουμε αποδεχτεί τα παραπάνω και αναλογιστεί ότι βρισκόμαστε πράγματι στο σωστό χώρο (παρόλες τις διαφωνίες μας, της διαφορετικής θεματολογίας και των διαφορετικών επιδιώξεων μας), αυτό από μόνο του σημαίνει κάτι?
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Με την άδεια σου θα τα δανειστώ. Αυτοί ακριβως είναι οι λόγοι που νιώθω πλέον μειονότητα.
     
Thread Status:
Not open for further replies.