Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    χαχαχχαχαα....καραγκούνιδες............
     
  2. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Γιατι ειναι καλυτερο απο το τιποτα  
     
  3. Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Προσποιούμαστε; Δεν το ήξερα, τώρα το έμαθα και αυτό!!!
     
  4. Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Προσποιείται αυτή που δεν θέλει να χύσει (για δικούς της λόγους) κι αυτή που δεν θέλει να χάσει (τον γαμπρό).
    Κακό του κεφαλιού της. Δεν διακατέχονται όλοι από αγωνία αν έχυσε στ' αλήθεια ή αν προσποιούνταν η δεσποινίς Μαριγώ.
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Εγώ έχω προσποιηθεί πολλάκις για πολλούς λόγους.
    πχ
    προσπαθούσε πολύ, δεν καταλάβαινε τις απλές οδηγίες, προσβαλλόταν με αυτές, δεν ήταν διατεθειμένος να φορέσει φούστα (φετιχ) να τον πάρω απο πίσω με στραπ , δεν ήταν διατεθειμένος να τον δέσω ή να τον πονέσω ή τέλος πάντων να κάνει όλα όσα με καύλωναν εμένα,

    Κυρίως όμως αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν ότι δεν ήμουν καλά με το σαδιστικό μου εαυτό, δεν έβρισκα ούτε δείγμα πρόσφορου εδάφους για να τον ανακαλύψω ή να πειραματιστώ έστω, δεν μπορούσα να τον εκφράσω με αποτέλεσμα να μην μπορώ και να μην έχει νόημα να προσπαθώ για ώρες να τελειώσω επειδή για τον άλλο ήταν προσβολή του ανδρισμού του το να του πω ότι είναι αδύνατον να τελειώσω με τον καλό πατροπαράδοτο τρόπο που προσπαθεί...

    Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που έβρισκα έναν άντρα που μου άρεσε, προσπαθούσα με μία μικρήηη ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα καταφέρω να βρω, αυτό που μου έλλειπε και να ικανοποιηθώ. Φυσικά όσο αρνείσαι και καταπιέζεις τον εαυτό σου αυτό δεν μπορεί να συμβεί . Και ο άλλος μια που ήταν και σχετικά ασυνείδητος sub - ως ψυχολογία (τετοιους διάλεγα) - , το πάλευε σκληρά.

    Στον βανίλλα κόσμο η κατάσταση δεν παλεύεται.

    Σε κάποιον είχα πει ότι δεν ταιριάζουμε σεξουαλικά μετά το σεξ και μου πήρε δύο μήνες να του εξηγήσω ότι δεν είναι δικό του λάθος και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βρούμε κοινό σημείο....

    Μπορεί εσύ να είσαι ψύχραιμος άλλα όλοι, πριν απο το κρεββάτι αυτό λένε. Την ώρα που πηδάνε και η άλλη απλά δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτά που οι περισσότερο άντρες έχουν μάθει να κάνουν - ενώ θέλει και προσπαθεί - ξαφνικά ή η ανικανότητα στρέφεται στον εαυτό τους ή τέλος πάντων η συντέλεια του κόσμου είναι κοντά και πρέπει να αρχίσουν τους ευγενείς χαρακτηρισμούς .

    μην τα συζητάμε καν. βανιλλιές.. μπλιάχ.
     
  6. Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;



    Μεταξύ σοβαρού κι αστείου, καλά να πάθετε με αυτούς που διαλέγετε.  

    Ξέρεις πόσες ξέρω που τους άρεσαν οι φούστες και τα στραπόνια, αλλά ήθελαν ο άλλος να είναι παρθένος από αυτά για να κάνουν σχέση; Ήθελαν να είναι οι πρώτες.
    Εμ, κάποιος λόγος υπάρχει που ο άλλος είναι παρθένος από ανωμαλίες: Δεν του αρέσουν. Απλό. Και δεν πρόκειται ν' αλλαξοπιστήσει στα γεράματα.  
    Κι οι εξαιρέσεις είναι απλώς θέμα μεγάαααλης τύχης κι όποτε βρείτε μιαν εξαίρεση κρατήστε τον να μη σας φύγει.  

    Ενώ εμείς τα αγόρια που μας αρέσουν αι ανωμαλίαι χρησιμοποιούμεθα μόνον για ξεπέτες, καθότι έτυχε να έχουμε κάμει τες ανωμαλίες μας ενωρίτερον και τούτο μας καθιστά ακατάλληλους για σχέση.  
     
  7. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    αργησες να το μάθεις , γιάυτο δώστου τωρα να καταλάβει.........

    ---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

    η αποψή μου φίλη uther και Anacreon ειναι ότι ο γυναικείος οργασμός έιναι εγκεφαλικός όπως πολύ σωστα λεει και η φιλενάδα μας η astrovroxi εδώ https://www.greekbdsmcommunity.com/...κες-προσποιούμαστε-οργασμό;-2.html#post342458
     
  8. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    έτσι είναι. Γι αυτό χρησιμοποιούμε ψυχοφάρμακα για να τελειώσουμε
    http://bitchburgh.files.wordpress.com/2010/03/silver-bullet.jpg
    http://www.top10pleasuretoys.com/images/hitachi_magic_wand_massager.jpg
    http://www.popjolly.com/wp-content/uploads/2011/03/sextoyscare2.jpg
    http://s2.thisnext.com/media/largest_dimension/6F76F188.jpg
    http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/281697944/Bunny_Tail_Butt_Plug_sex_toy.jpg
    https://lh4.googleusercontent.com/-...AAAAAAAAABo/jwv5h-44eNI/s1600/slave-irons.jpg
    http://dirkmancuso.files.wordpress.com/2009/10/gay-leather-master-with-male-slave.jpg?w=400&h=265
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Μεταξύ μας, υποψιάζομαι ότι έχεις φτιάξει 5 εξηγήσεις για τις καταστάσεις που έχεις γνωρίσει και ακούς μόνο αυτές. Δεν υποστήριξα ότι τους επέλεγα έτσι ώστε να είναι άβγαλτοι. Υποστήριξα μία εντελώς διαφορετική περίπτωση απο αυτές στις οποίες αναφέρθηκες. Οι 2 ή 3 περιπτώσεις εξηγήσεων που έχεις ασχοληθεί να καταλάβεις και να βάλεις στο σύστημα σου δεν είναι καθολικές. Δεν είναι τυχαίο ότι σε αυτή τη χώρα αντιμετωπίζουμε τόσο μεγάλο πρόβλημα εγωισμού στις ερωτικές σχέσεις και τόσο μεγάλα προβλήματα στην σεξουαλικότητά μας. Δεν είναι θέμα κόμπλεξ της πλειοψηφίας με εσένα (εμένα-εμάς, τον καθένα προσωπικά) φωτεινές εξαιρέσεις.

    Δεν είμαστε όλες οι γυναίκες τόσο ηλίθιες ώστε να προσποιούμαστε σε κάποιον που δεν τον νοιάζει ή που μπορεί να συζητήσει ανοιχτά για τον τρόπο που μπορούμε να περάσουμε καλά. Και δεν είναι τυχαίο φαινόμενο ότι τόσος μεγάλος αριθμός έχει βρεθεί κάποιες φορές να προσποιείται.
     
  10. Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Πωωω, αμάν βρε Ούθερ θυμωμένη  , τσαντίστηκες   και δεν άφησες τίποτα να πέσει κάτω.  
    Γέλα και λίγο με το ποστάκι μου. Πες "αχ τα καημένα τα παιδιά", βάλε μου κανα εμότικον παρηγοριάς κλπ κλπ.
    Πειραχτήρικο ήτανε το καημένο το ποστάκι μου που το πήρες και το ξεψάχνισες.  
    Άμα είναι να μου τσαντίζεσαι, τότε να μην γράφω πειραχτήρικα. Θα φοράω τα γυαλιά μου και θα γράφω μόνο επιστημονικά για ενδορφίνες και τα τοιαύτα.  

    Όλοι μας φτιάχνουμε τις εξηγήσεις μας με βάση αυτά που γνωρίσαμε. Κι εγώ το κάνω κι εσύ το κάνεις.
    Όταν γνωρίζω νέες περιπτώσεις φτιάχνω νέες βιωματικές εξηγήσεις.
    Άμα δεν γράφουμε με βάση τις βιωματικές εξηγήσεις μας, με βάση τι θα γράφουμε; Με θεωρίες; Επειδή μας το είπαν οι άλλοι;  

    Άντε με στενοχώρησες τώρα   κι έχω να υποδεχτώ μια βανίλια το απόγευμα και πρέπει να προσποιηθώ στύση.  
     
  11. Mistress_Bipolar

    Mistress_Bipolar Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Αφήνω απ' έξω όσες:
    Παίρνουν φάρμακα -ψυχοφάρμακα, όσες έχουν κατάθλιψη ή κόμπλεξ με το σώμα τους, όσες ξέρουν τι τους ευχαριστεί και δεν το ζητάνε από ντροπή,
    όσες βαριούνται και θέλουν να προλάβουν το σεξ εν δε σιτυ στην τι βι, όσες φοβούνται μη χαλάσει το μαλλί κοινώς,
    (τεράστια κατηγορία οι από μόνες τους ξενέρωτες)
    όσες δε γουστάρουν το γκόμενό τους αλλά τι να κάνουμε, έχει πόρσε,
    αφήνω απ’ έξω όσες έχουν μικροτσούτσουνους συντρόφους και δε βρίσκουν τον τρόπο, (κι αυτοί πόρσε ή λοτους νομίζω έχουν)
    αυτές που είναι κολλημένες με άλλο τύπο που τις παράτησε για μια κοντή, χαζή, ξανθιά με ροζ γόβες και τραβάνε τα βυζιά τους πώς έγινε,-έλα ντε-
    (δεν έχω τπτ με τις χαζές ούτε με τις ξανθιές, κι ούτε θα έχω ποτέ)
    κι αυτές που δε χαλαρώνουν γενικά για να απολαύσουν τον έρωτα-γαμήσι και που δεν έχουν ασφαλώς φαντασία. Φ Α Ν Τ Α Σ Ι Α λέξη κλειδί.

    Το σώμα αρνείται αν στο μυαλό έχεις τσόφλια κοπελιά.

    Τι μένει λοιπόν;
    Ο λάθος σύντροφος – τενεκές.
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    καποτε ρωτησα την λεσβια φιλη μου τι παιζει σχετικα με τις "δικες" της ...
    ωωωω μου λεει .. εκει να δεις κατι μουτρα μεχρι το πατωμα .....