Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με όρους κοινωνιοβιολογίας η απάντηση είναι απλή: Γιατί ο οργασμός αυξάνει τις πιθανότητες σύλληψης και η γυναίκα θέλει να μπορεί να επιλέξει με ποιον θα κάνει παιδί και ποιος θα το μεγαλώσει.

    Με αυτόν που θέλει να τεκνοποιήσει έχει οργασμό. Με αυτόν που θέλει δίπλα της για να μεγαλώσουν μαζί το παιδί προσποιείται για να τον κρατήσει.

    *πάντα μιλώντας κοινωνιοβιολογικά*
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2018
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    What?  
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    προσωπικά προσποιούμαι για να κάνω τον κουρασμένο μετά και να σταματήσω.

    υγ: η ποιότητα της ανάλυσης συναγωνίζεται το εισαγωγικό του νήματος άρθρο.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Και έχανα τόσα χρόνια το επίδομα πολυτέκνων!
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Βαρεμάρα λέγεται αυτό. Ποια κούραση;    
     
  6. -Volt-

    -Volt- Contributor

    προσποιούνται για να μην τις πρήζουμε. Αφού δεν δεχόμαστε ότι και η διαδρομή τις εξιτάρει μας δίνουν αυτό που νομίζουν ότι θέλουμε.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Χμμμ...Δηλαδή οργασμό προσποιούνται μόνο οι γυναίκες που προσπαθούν να κρατήσουν κάποιον κοντά τους για την ανατροφή του παιδιού του άλλου? 
    Κι εγώ που νόμιζα πως ήταν ανασφαλή πλάσματα που δεν έμαθαν να διεκδικούν το μερτικό τους από την απόλαυση του σεξ και απελπισμένες ως προς το αν θα βρουν αυτό που θέλουν στο πρόσωπο τους εκάστοτε συντρόφου τους... 
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που θέλω να πω είναι πώς είναι αστείο να πιστεύουμε ότι 450 εκατομμύρια χρόνια εξελικτικών διαδικασιών δεν αφήνουν βαθύ το αποτύπωμά τους.

    Αρέσει δεν αρέσει πρώτα είμαστε ζώα.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Να μιλάς για τον εαυτό σου... 
    Εγώ είμαι φρούτο 
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    το ... δαιμόνιο του έρωτα για το οποίο γενιές και γενιές εξοστράκιζαν το μεγαλύτερο σύγχρονο φιλόσοφο  
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Κόψε μπρε το πολύ National Geographic και την επίκληση των πιθηκανθρώπων.
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Έχω προσποιηθεί μόνο σε περιπτώσεις που δεν υπήρχε καλή μεταξύ μας επικοινωνία και πίστευα ότι εάν έλεγα ότι δεν φχαριστιέμαι πλέον το σεξ μαζί του θα τον καταρράκωνα ψυχολογικά.