Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. Θα μου πει μετά το μπαδκετ
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η λάθος ανάγνωση είναι στο μήνυμα μετά το μπάσκετ.
     
  3. Το allow είναι μετα την εμπιστοσύνη αλλά πριν τον οργασμό .ειτε για την πάρτυ της είτε για τον κ την κ η γυναίκα επιλέγει
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Όχι απαραίτητα πάντα !
    Όχι απαραίτητα να "χώσεις" κάτι !
     
  5. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Οι γυναίκες (όσες το κάνουν ) προσποιούνται οργασμο για διάφορους λόγους . Γιατί βαριούνται κατά τη διάρκεια της πράξης , για να μην θίξουν τον εγωισμο του συντρόφου, γιατί ,συχνά ,δεν ξέρουν πως να διεκδικήσουν τον οργασμο τους , γιατί κάποιος ,κάποτε τις έπεισε ότι φταίνε ή είναι ψυχρές αν δεν έχουν οργασμό , γιατί λυπούνται τον σύντροφο που προσπαθεί αλλά δεν...Το σίγουρο είναι πως σε κάθε περίπτωση κατι δεν πάει καλά είτε με την διαδικασία είτε με την συμβατότητα είτε με τις προσωπικές αγκυλώσεις που εμποδίζουν την απόλαυση . Την επόμενη φορά λοιπόν ,αντί να προσποιηθεί κάποια είναι προτιμότερο να φωνάξει ,να θυμώσει , να εκφράσει τι νιώθει , να δώσει οδηγίες για διόρθωση τεχνικής ,να επικοινωνήσει αυτό που συμβαίνει, οτιδήποτε... εκτός αν είναι υπο και σε αυτή την περίπτωση απλά παρακαλαει ..πολύ . Σε καμία κατάσταση ή σχέση δεν είναι ωφέλιμη η προσποίηση οργασμού .
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καμία σπατάλη πόρων δεν είναι χρήσιμη.

    Είναι όμως σπατάλη και αν ναι ποιος το κρίνει;

    Μηχανισμός αντιμετώπισης είναι και για να χρησιμοποιείται σημαίνει πως είναι αποτελεσματικός.

    Η αρχική ερώτηση δεν είναι αν γίνεται καλώς ή κακώς, αλλά το γιατί γίνεται.

    Αυτό μόνο όσες το κάνουν μπορούν να το απαντήσουν.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτή η γελοία (απαξιωτική, αν και πιθανόν δεν το αντιληφθήκατε καν) διατύπωση είναι η ιδέα σας της γυναικείας ανωτερότητας;
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Εχω δώσει μια σειρά από λογους στο γιατί , δεν σου φτάνουν ? Ολες οι γυναίκες μπορούν να απαντήσουν , να ξέρεις ..
    Αλλά μια και το ανέφερες...είναι μηχανισμός ( συ ειπας ) που αντιμετωπίζει τι ?
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εμένα ρωτάς;

    Αυτές που το κάνουν πρέπει να το απαντήσουν.
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Εσυ το ονόμασες μηχανισμό αντιμετώπισης .
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι, αλλά δεν μπορώ να σου πω εγώ τι αντιμετωπίζει, θα πρέπει να το πει αυτός που τον χρησιμοποιεί και είναι -στα δικά μου μάτια- και η αρχική ερώτηση του νήματος.

    Όχι η παράθεση των λόγων αλλά η εξήγηση της ύπαρξης τους.
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2019
  12. whisperer

    whisperer Regular Member