Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. Οι επεμβασεις στο νευρικο συστημα με τη χρηση βιοηλεκτρονικης ειναι γεγονος,και στην Ελλαδα,βεβαια δεν εχουν φτασει στο σταδιο που ανεφερες αλλα σε καμποσα χρονια....

    ...Ηλια ετοιμασου!
     
  2. Δεν εισαι σε θεση να απαιτεις τιποτα απο εμενα,ας σκεφτοσουν το οτι εισαι κυρια πριν ριξεις το επιπεδο σου και και αρχισεις να με αποκαλεις μαιμου και πιθηκο,εγω παλι δεν θα απαιτησω τιποτα απο εσενα γιατι απλουστατα δεν με ενδιαφερει το πως θες να με αποκαλεις,δεν εχω τετοια κομπλεξ γιατι τα εχω καλα με τον εαυτο μου και δε πασχω απο συνδρομα.


    Καλως τη να κι ας αργησε,φυσικα και αφορα ΜΟΝΟ εσενα,μηπως θα ηταν καλυτερα να σταματησεις τις γενικευσεις ?

    Αγει εις Φως την Αληθεια ο Χρονος,αυτο υποστηριξα και εγω εξ αρχης.

    Δε σε κατηγορησε κανεις οτι βλαπτεις κανεναν,η ενσταση μου ηταν στο γενικευμενο υφος του ποστ σου.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ναχαμε να λέγαμε....
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Υποστηρίζω την πρόταση του Κυρίου DreamMaster γιατί είναι ένα θέμα που δεν έχει σχέση με τον τίτλο του νήματος και το οποίο ενδιαφέρει πολλά μέλη και αν μείνει εδώ, σε λίγο καιρό δεν θα ξέρουμε πού βρίσκεται αυτή η συζήτηση, η οποία είχε ξαναγίνει, αλλά πιό πρόχειρα, στο "εγώ και ψυχή", αν θυμάμαι καλά.

    Αν συμφωνεί και ο ανορθώγραφος πιητής, ευχαρίστως κάνω το split.
     
  5. Εγω νομιζω οτι εληξε το θεμα,η σμ αρτ επιτελους ξεκαθαρισε οτι μιλαει μονο για τον εαυτο της και απο καθαρα προσωπικη εμπειρια,εκει ηταν και η βασικη μου ενσταση,

    αν θες να κανεις σπλιτ για να συνεχιστει το θρεντ στο αρχικο υφος εχω δεν εχω προβλημα.
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Άμε ξάνοιξε όπου έχω δηλώσει πολλάκις τις απόψεις μου- δε δύναμαι να τις επαναλαμβάνω για κάθε στραβάδι.

    Αpropos, προσωπική εμπάθεια υφίσταται όντε προηγείται προσωπική γνωριμία. Που δεν.
    Ξέχωρα πως εμπαθής ενδέχεται να γίνω μόνο με υπολογίσιμες ποσότητες. Που, πάλι, δεν.

    Για να μην απορείς, το σχόλιό μου σχετίζεντο με την τακτική του ρουφιανόκουμπου.
    Που καθώς φαίνεται δεν την κατέχεις. Ή κατέχεις την, σε γειώσαν οι διαχειριστές και σκλήριζες;

    Δεν κάμω κέφι να επεκταθώ, φιλικά μονάχα: διάβαζε τις προηγούμενες τοποθετήσεις καθενός πρίχου βγάλεις φετβά.


    Ευάκι, πάλι με εγκαλείς. Πόσες γνώμες αλλάσεις τη μέρα;
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φυσικά και έχω σκλάβο-εραστή, έναν μόνο όμως, οι άλλοι δεν είναι για επαφή, δεν θέλω εγώ, δεν με ενδιαφέρει, τώρα εάν εσύ θες να πηδιέσαι με τον εκάστοτε, αυτό το θέμα αφορά εσένα και μόνο
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor



    ....................

    ευχαριστω για την απαντηση τα συμπερασματα βγαινουν αβιαστα μεσα σε λιγες γραμμες..
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    'Όντως δεν είχες να προσθέσεις κάτι ουσιαστικό, αγαπητέ...

    Όσο και να το προσπαθείς, όσο και να ψάχνεις να με μειώσεις με τα απολύτως "μη-εμπαθή" λόγια σου (μια και σύμφωνα με την επικρατούσα θεωρία σου, είναι αποκλειστικά reserve για υπολογίσιμες ποσότητες, που για σένα δεν αποτελώ μια), δεν προσέθεσες τίποτε απολύτως το ουσιαστικό, πέρα από αερολογίες και απόλυτα "μη-εμπαθείς" εκφράσεις τύπου "στραβάδι", "ρουφιάνο" και "μη υπολογίσιμη ποσότητα"... Όμως, ως υποτακτική προσωπικότητα, αυτά είναι χάδια στα αυτιά μου, και σε ευχαριστώ για αυτό!

    Ίσως αν ανέλυες την τελευταία σου πρόταση κατευθείαν, χωρίς να μας επιδεικνύεις με περίσσια λεβεντιά την αιχμηρή σου, υπεροπτική και πλουμιστή ιντερνετική persona, (εκτός των άλλων; ) ίσως και να μπαίναμε, επιτέλους, στο θέμα και να βγάζαμε και κάνα νόημα από την συνεισφορά σου! Τι δεν διάβασα και κατέληξα σε αυθαίρετα συμπεράσματα, αγαπητέ Mavrovasili; Εξήγησε μου σε παρακαλώ...
     
  10. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

      LOL

    Έλειπα εκείνη την ημέρα που γινόταν η παράδωση πάνω στα κεφάλαια με τα Ένστικτα. Είχα κάνει κοπάνα για καφέ στην παραλιακή!!!   LOL

    Τελικά είσαι πολύ πιο ιντερ-μπιχιεβιεριστής *, από όσο θέλεις να παραδεχτείς...    

    S -> R



    ________________________________

    * Δεν είναι βρισιά!! Θα σας το βεβαιώσει και ο ίδιος ο ανορθωγραφος_πιητης!!!  
     
    Last edited: 2 Αυγούστου 2006
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    να μου επτραπει μια μικρη παρενθεση για μια εντυπωση και απο αλλα νηματα ... Η ανακριβεια και το ψεμα , μεσα στο νετ ειναι απο τα ευκολοτερα πραγματα .. το ιδιο και η αμφισβητηση , ισως και ως αντιδοτο στα παραπανω ...
    Εχω μικρη εμπειρια απο τον χωρο αλλα ταυτοχρονα και την μεγαλη τυχη να γνωρισω τα σωστα ατομα , πραγμα που μου επετρεψε να διαπιστωσω απο πρωτο χερι οτι καποιοι αγαπουν πραγματικα αυτο που κανουν ... και "αγαπω" σημαινει υπηρετω , κανεις δεν μπορει να υπηρετησει χωρις γνωσεις , παθος και ουσιαστικη θεληση για το καλυτερο ...
    Θεωρω υποχρεωση οσων αναζητουν την θεση τους μεσα σε τουτη την παρεα , να γνωριζουν ,τουλαχιστο, τα ατομα αυτα ...
    Οι γνωσεις δεν κρυβονται και τα νηματα ειναι πλουσια απο τις πολυ ενδιαφερουσες καταχωρησεις τους . Ριξτε μια ματια με καλη διαθεση και θα τα δειτε ευκολοτερα ....

    Φυσικα απο την εξελιξη των τελευταιων ποστ , δεν υπαρχει κρικος για να συνδεσω την δικη μου αποψη επι του θεματος .. αν και θα επροκειτο για απλες εικασιες αφου Mistress ο ιδιος δεν ειμαι ...
    Προσεξα ομως οτι παρα το οτι απαντηθηκε τεκμηριωμενα απο τα αρμοδια μελη υπαρχει μια επιμονη απο αλλα μελη να αποδειξουν το αντιθετο βασιζομενοι σε τι ακριβως δεν καταλαβα ....
    Οταν δηλωνω "ανδρας Perv" (το ειπα οτι διαφωνω με τον ορο Perv?) και αμφισβητω την γνωση και την θεση μιας Mistres εχοντας μια δικη μου θεση να εκφρασω , αυτο μπορω να το κανω ειτε απο την θεση μιας αλλης Mistres , ειτε απο την θεση καποιου υποτακτικου που ειχε μια διαφορετικη εμπειρια απο οσα εχουν παρουσιαστει ...
     
  12. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Αν η Αφεδιά μου καλύπτει το ύφος μου, επά το γνωρίζουν καλά και περίκαλα μερικοί- ουχί χθεσινοί. Ήτοι, αν με παίρνει να δείχνω αυτό που με τόσο λυρισμό περιέγραψες. Πέραν, ποσώς δεν ενδιαφέρομαι για συνεισφορά- αυτό είναι καθήκων υμών των υποτακτικών.

    Το τελευταίο απού ανέφερες, επειδή έχω κέφια, θα στο σπάσω σε πέννες μήπως απεικάσεις. Το θέμα αυτό σε διάφορες παραλλαγές έχει συζητηθεί πολλάκις. Οι απόψεις μου είναι εκπεφρασμένες και φυσικά δεν 'προσφέρουν'. Πλήττω να τις επαναλαμβάνω- άλλωστε δε με γνοιάζει να πείσω κιανέναν. Διάβασε ότι έχω γράψει για να καταλάβεις.

    Περί ταμπακέρας, όμως, δε θα μου πεις πράμα; Για το ρουφιανόκουμπο μήπως και τις εκκλήσεις στους συντονιστές; Γιατί να έχω προσωπική εμπάθεια, μήπως; Αν ντρέπεσαι, υπάρχει και το πμ.

    Φυσικά άλλη απόκριση δε θα λάβεις, διότι ξεφεύγομε από το νήμα και σε αναβαθμίζω ως ποσότητα.

    Είπα.

    ΥΓ: Να γνωριζόμαστε αποκλείεται. Μήπως σου γάμησα την αφέντρα και μου βαστάς αμάχη;