Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 7 Φεβρουαρίου 2021.

  1. bluesky

    bluesky Regular Member

    Ξέρω πολλούς Κ στο φόρουμ που παρακαλάνε, απειλούν και πιέζουν για να ασχοληθείς μαζί τους. Προφανώς γιατί δεν είναι Κ, απλώς δεν το γνωρίζουν. Είσαι μάλλον πολύ τυχερή που δεν έχεις συναναστραφει με κάποιον από αυτούς.
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Να προτείνω την δική μου οπτική;  
    Όχι. Η υ δεν διεκδικεί τον Κ.
    Η υ αιτείται από τον Κ να την αναλάβει και στην συνέχεια Τον ακολουθεί κατά τον τρόπο που ορίζει ο Κ, με τα όποια προσκόμματα μπορεί να "βάζει" το παρελθόν, το παρόν, ο χαρακτήρας, οι εμπειρίες της κλπ

    Γενικά το κυνήγι σκιών είναι κακό πράγμα, ενεργοβόρο πολύ, για οποιονδήποτε άνθρωπο.
    Από την εμπειρία μου θα πω ότι μια υ μπορεί να μην ξέρει, να μην μπορεί, ακόμη και να δίνει μέσα της μάχη και να αντιστέκεται στο να ικανοποιήσει και να προσφέρει σε έναν Κ. Κι εκείνος να ασχοληθεί μαζί της γιατί κάτι βλέπει σε εκείνη. Συνήθως μια καλυμμένη πρόθεση, που όμως αλυχτάει κάτω από τα... καλύμματα.
    Προφανώς αυτό δεν σημαίνει ούτε κυνήγι, ούτε παρακάλια, ούτε πάει με τα νερά της, ούτε πιέζει, ούτε τίποτα.

    Αυτό είναι αναξιοπρεπεια γενικά. Σε οποιοδήποτε context. Βανίλα, no matter what...
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Δε διαφωνώ ως προς το 4ο, αλλά σαφώς και υπάρχουν άτομα που δεν το θεωρούν άκομψο, γι αυτό μίλησα περί αισθητικής.
    Ως προς τους τρεις παραπάνω τρόπους, η άποψή μου είναι ότι εάν ο σκοπός είναι αποκλειστικά και μόνο το σεξ, νομίζω πως διαλέξεις, μαγειρική κλπ θα περάσουν στα ψιλά και άρα δε θα υπάρξει κάποια αναφορά σε αυτά. Είχα στο μυαλό το ενδιαφέρον ως προς τον άνθρωπο που μπορεί να καταλήξει και σε σεξ. Οπότε, για εμένα πάντα, μου ακούγονται μια χαρά.
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    Το χύμα σου φαίνεται άκομψο, το κοπλιμέντο προσβάλει τη νοημοσύνη.. τελικά πως να προσεγγίζουν οι άνθρωποι για φικι φικι? ( ..και γιατί το λέμε ακόμα φικιφικι?)
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Είναι ντροπαλά παιδιά, γι' αυτό.  

     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Εγώ πάντως ντρέπομαι που δεν ήξερα το ανέκδοτο  
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αλήθεια τώρα;
     
  8. bluesky

    bluesky Regular Member

  9. tithon

    tithon Contributor

    κι ο μήτσος ο πυροσβέστης άνθρωπος είναι, αλλά μαλακίες για τα πτυχία του δεν του είπε ποτέ κανείς. του λέμε όλοι την αλήθεια ευθέως.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Με ποιά βάση ισχυρίζεστε ότι δεν "αναγνωρίζονται άμεσα" ειδικά από κυριαρχικούς, λέτε, συμπεριφορές όπως αυτές που αναφέρετε;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γενικεύεις ενώ η απάντησή μου αφορούσε σε συγκεκριμένο παράδειγμα. Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε αλλά εγώ θεωρώ προσβολή προς τη νοημοσύνη της άλλης το "τι καλή μαγείρισσα που είσαι" ή "τι λαμπερό μαλλί έχεις" όταν το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να γαμήσω.

    Τέλος, μπορείς να είσαι blunt χωρίς να είσαι χύμα, εμένα το χύμα με ξενερώνει. Τούτου λεχθέντος ο καθένας είναι ελεύθερος να δοκιμάσει ότι του έρθει στη γκλάβα του και από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο τρίτος νόμος του Νεύτωνα.
     
    Last edited: 10 Φεβρουαρίου 2021
  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Δεν υπάρχει σωστός ή λάθος τρόπος όταν μιλάμε για προσέγγιση (και όχι μόνο), υπάρχει ο τρόπος του καθενός, και το αποτέλεσμα της προσέγγισης δεν εξαρτάται μόνο από τον τρόπο. Αν πχ εγώ πάω στον Μήτσο τον πυροσβέστη και του πω "μητσαρα βγάλε έξω τη μάνικα να σβήσεις τη φωτιά που μου άναψες", δεν συνεπάγεται ότι θα υπάρξει το επιθυμητό αποτέλεσμα με τον Μήτσο, αντιθέτως μπορεί η ίδια πρόταση να επιφέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα με τον Μπάμπη τον πυροσβέστη κοκ...